SIYASET

TÜRKEŞ: MHP’DE KARANLIK ELLER VAR

“Sayın Bahçeli, Türkeş’in ölümünden itibaren şahsıma ve evimize savaş açtı. Benim kendisine bir saygısızlığım olmadı ama o beni sürekli engelledi.. Yıllardır bu baskının altındayız. MHP radikal bir değişime gitmediği sürece memleket huzur bulamaz..”

SEVAL TÜRKEŞ: ‘MHP’DE KARANLIK ELLER VAR’

Www.cafemedyam.com

KENDİSİNE ESKİ ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI SİNAN ATEŞ’İN ÖLDÜRÜLMESİNİ SORDUM..

– Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş:

“MHP’yi arkada karanlık birtakım güçler yönetiyor. MHP kendi tarihi misyonuna uygun iradeyi temsil edemiyor. O iradenin temsili olsa, MHP bugün Türkiye’nin kurtuluş kalesi gibi olur. MHP’nin şu anda böyle olması, siyaseti bu kadar zora soktu.” 

Bunu ben demiyorum. MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş söylüyor. Sadece bu kadarla da kalmıyor… 

Gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu MHP lideri Devlet Bahçeli’ye mikrofon uzattı. Sinan Ateş cinayetine dair MHP’ye yapılan suçlamaları sordu. Lakin, aldığı yanıt “İşine bak” oldu. 

Seval Türkeş’e eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesini sordum. Ve bakın, Türkeş’ten neler duydum.. 

– Seval Türkeş:

“Derin bir konu, anladığım kadarıyla… Uzun bir sürecin sonunda meydana gelen yapının işi. Bütün iliklerimize ve kemiklerimize kadar ailecek, Türkeş’ten feyzalan bütün ülkücüler olarak üzgünüz..

MHP’nin böyle bir cinayetle zikredilmesi bile Türkeş’in kemiklerini sızlatır..

Bu cinayetin aydınlanmasının Türk siyasetinde de bir aydınlanma yaratacağı kanaatindeyim..

Bugünkü MHP, Alparslan Türkeş Bey’in MHP’sinin amaçlarının tersine hareket ediyor uzun bir süredir..

Benim gördüğüm, burada bambaşka bir yapı meydana gelmiş. Onun için ben basit bir cinayet olmadığını ve mesaj verildiğini düşünüyorum.” 

Seval Türkeş konuşma ilerledikçe eleştirilerinin tonunu yükseltiyor ve çarpıcı iddialarda bulunuyordu.. 

– Seval Türkeş:

“Türkeş’in kurduğu teşkilatlar devlete hizmet edecek kadroların yetişmesi içindi. Türk gençliğinin Atatürk milliyetçiliği çizgisinde yetiştirilmesi ve faydalı insanlar olması amacıyla kuruldu Ülkü Ocakları..

Ancak şimdi görüyoruz ki Ülkü Ocakları ile MHP iç içe sokulmuş durumda..

Burada bir mafyatik yapılanma var bence. Bu mafyatik yapılanma gözle görülüyor. Artık bunu sokaktaki herkes de anlıyor. En ‘cahil’ dediğiniz insana bile sorsanız, bunun farkına varacağı kadar gözler önüne çıkmış durumda..

Yetkililer bir an evvel hukukun üstünlüğünü ön plana almalı..

Burada kanuna aykırı davrananlar ayıklanıp, kanuna teslim edilmesi lazım. Böylece ortalık biraz ferahlasın ve nefes alsın.”  

SAYIN BAHÇELİ’NİN YANINDAKİLER… 

Seval Türkeş ad vermiyor ama MHP lideri Devlet Bahçeli’nin yakınındaki bazı isimlere dair de şüphelerini dile getiriyor…

– Seval Türkeş:

“Topluma bir korku imparatorluğu yayılıyor. Toplum ürksün ki hiçbir fikir savunulmasın, isteniyor. Türkiye yavaş yavaş dikta rejimine doğru gidiyor. Burada da maalesef MHP çok kötü bir pozisyonda kullanıldı. Türkeş sağ olsa hiçbir şekilde MHP’de böyle bir şey söz konusu olamazdı.. 

Burada karanlık eller var. Sayın Bahçeli bunun ne kadar farkında bilmiyorum ama görünüyor..

Türkeş’in ‘Devlete zarar vermesin diye uzakta tutuyorum’ dediği bazı isimleri Sayın Bahçeli’nin yanında görüyorum..

MHP’yi arkada karanlık birtakım güçler yönetiyor..

MHP kendi tarihi misyonuna uygun iradeyi temsil edemiyor. O iradenin temsili olsa, MHP bugün Türkiye’nin kurtuluş kalesi gibi olur.. 

Şu anda MHP’nin bu halde olması, siyaseti bu kadar zora soktu.” 

Seval Türkeş telefonu kapatırken şunu da söylemek istedi.. 

– Seval Türkeş:

“İnsan sevgisi vardı Alparslan Türkeş’te. Kimseyi azarlamazdı. Basın mensuplarını azarladığını ben hiç duymadım.” 

Evet… 

MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş’in dedikleri özetle böyle. 

Tezleri ve düşünceleri ne kadar doğru, kuşku yok ki çok tartışılacak…

ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN OĞLUNDAN AĞIR SÖZLER…
Www.cafemedyam.com

TÜRKEŞ AİLESİ BAHÇELİ’YE SERT SÖZLERLE YÜKLENDİ… 

Çok sayıda kişinin yaralandığı kavga sonrası Türkeş ailesi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sert sözlerle tepki gösterdi..

BAHÇELİ İLK GÜNDEN BERİ VAKIFTAN RAHATSIZDIR

Saldırı sonrasında konuşan Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Alparslan Türkeş Vakfı’ndan ilk günden beri rahatsız olduğunu söyledi..

Seval Türkeş:

“Alparslan Türkeş Vakfı, Başbuğ’un vefatının hemen akabinde kuruldu. Asıl amacı Başbuğ’un mezarının bakımını yapmak ve hatırasını yaşatmaktır.. Ancak Devlet Bahçeli ilk günden beri vakıftan rahatsızdır.. İlk günden beri vakfı istemiyor..”

Seval Türkeş özetle şunları dedi 

– Seval Türkeş:

“Bu saldırı iç çatışma çıkarmayı amaçlayan bir provokasyon gibi. MHP’nin direkt sorumluluğunu görüyorum.. Eğer sorumluluğu yoksa, Sayın Bahçeli’nin Ankara İl Başkanı’nı görevden alması gerekiyordu.. Türkeş, bugün yattığı yerden kalksa bu saldırganlar kaçacak delik arar. Böyle bir tablo hem utanç verici, hem de çok üzücü..” 

Seval Türkeş’in MHP lideri Devlet Bahçeli’ye de sitemi ve çağrısı vardı 

– Seval Türkeş:

“Sayın Bahçeli, Türkeş’in ölümünden itibaren şahsıma ve evimize savaş açtı. Benim kendisine bir saygısızlığım olmadı ama o beni sürekli engelledi.. Yıllardır bu baskının altındayız. MHP radikal bir değişime gitmediği sürece memleket huzur bulamaz..”

TÜRKEŞ KİNİ BİTMEDİ GİTTİ

Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş:

‘”İçinizdeki gizli Türkeş kini bitmedi gitti. Utanın o isim sayesinde bu dünyada görmediğiniz her şeyi gördüğünüz her şeye de sahip oldunuz.. Yeter artık sömürdüğünüz ülkücü camia da Türk Milleti de bıktı sizden düşün yakamızdan..”

Www.cafemedyam.com

AHMET TÜRKEŞ: DÜŞMANI OLDUĞUNU BİLİRDİK

Saldırıya tepki gösteren bir diğer isim de Başbuğ Alparslan Türkeş’in oğlu, Ahmet Kutalmış Türkeş oldu..

Eski AKP’li vekil Kutalmış Türkeş:

”Evvela bir hukuk devletinde kimse kimsenin toplantısını basamaz. Demek ki hukuk devleti değiliz.. Sonra, Başbuğ’un ailesinin kurduğu Alparslan Türkeş vakfı Türkeş anmayacak da, Türkeş’in ajan dediği Bahçeli mi anacak.? Bahçeli’nin Türk düşmanı olduğunu bilirdik.. Tam fatiha okunurken etkinlik basmaya adam yolladığına göre aynı zamanda İslam düşmanıymış..

Türkeş, Bahçeli’yi hedef alarak şunları söyledi …

Kutalmış Türkeş:

“Alparslan Türkeş’in anıldığı toplantıya, Mykonos adasından topladığın parlak oğlanları gönderip, Türkeş’in resimlerini parçalatacaksın, dua okunmasına engel olacaksın, Türkeş’e sövenleri yardımcın yapıp, ülkücüyüm diye nara atacaksın; sen münafıksın ve alçaksın! Sıçanlar topluluğu.”

AHMET KUTALMIŞ TÜRKEŞ: MHP KONTROLÜNDE, POLİS GÖZETİMİNDE SALDIRDILAR

Alparslan Türkeş Vakfı tarafından düzenlenen anma toplantısına yönelik saldırı ile ilgili açıklama yapan Ahmet Kutalmış Türkeş, suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi..

Alparslan Türkeş Vakfı Başkanı Ahmet Kutalmış Türkeş, Alparslan Türkeş’in doğum günü nedeniyle dün düzenlenen anma toplantısına yönelik saldırının “MHP kontrolünde ve polis gözetiminde gerçekleştirildiğini” söyledi.. 

24. Dönem TBMM’de AKP milletvekili olarak da bulunan Ahmet Kutalmış Türkeş’e yöneltilen sorular ve yanıtlar…

Siz törende miydiniz.?

-Orada değildim. Fark etmez orada olmam. 25 Kasım, Türkeş’in doğum günü. Maksat, Türkeş’i anmak..

Ne oldu da MHP “Yaptırmayız” dedi..

-Biliyorsunuz, çok uzun zamandır böyle şeyler yapıyorlar..

Neden.?

-MHP’nin bugüne kadar bir PKK ve HDP toplantısını, onlara çok düşman olduklarını söyledikleri halde basmayıp, ‘terörist’ dedikleri insanlar var, onları dövdürmeyip ülkücülere saldırmaları ülkücü olmadıklarını kanıtlıyor..

-Türkeş, MHP’nin sahibi ve kurucusu. Bizim babamız. Adını taşıyan vakfı tabi ki biz kuracağız..

-Adını taşıyan vakıf doğum günü ve ölüm yıldönümünde onu anmayacak da ne zaman anacak? Anmasını içine sindiremiyorsa demek ki Alparslan Türkeş’e düşmanlar. Başka açıklaması olamaz. Fatiha okunurken, içeriye giriyor, küfrediyorlar..

-Polis koruyor, kolluyor, gözetliyor. Biri bile kimseyi gözaltına almıyor. Hükümetin, Emniyet’in, İçişleri Bakanı’nın koruyup kollaması ile gözetimi altında yapılan bir saldırı olduğu çok net..

-(MHP) Ankara İl Başkanı orada görenler var. Ankara İl Başkanı ve Ankara Ocak’taki insanlar Bahçeli’nin, Teşkilat Başkanı’nın izni olmadan adım bile atamaz.. Böyle bir şeyi kendi kendine yapması mümkün değil.. Onların kontrolünde olduğu, onların talimatıyla yapıldığı çok net..

-Türkeş, onların sermayesi. Türkeşsiz bir hiçler. Bahçeli parti kursun, DB Partisi, bakalım kaç oy alıyor? Türkeşsiz hiç olduğu için o sermayeyi bizden bile kıskanıyor..

-Adımız Türkeş ama bizi de istemiyor partide.. Esnaf dükkanı gibi akşam çıkarken kapatıyor, sabah canı isterse açıyor.. Bir şirket gibi kullanıyorlar.. O şekilde kullanmanın bedelini tarih önünde yok olarak, Türkeş’i anma toplantısını basarak, kendilerini ispatlamış oldular..

Saldırı bekleniyor muydu.?

-İnanın, böyle bir şey beklemiyordum.. İyi ki başka türlü olmamış. Silah çeken olurdu.. Onlara da silah ve bıçak çeken olabilirdi.. Hatta vakıf genel sekreterine kızdım.. “Gelenlere meydan dayağı çekemeyeceksen bir daha böyle toplantı yapma” dedim..

Polis çağırmadınız mı.?

-Olaydan sonra 4-5 polis içeriye giriyor. Sanki polis gözetiminde girmiş, polis gözetiminde çıkmışlar.. Kürsü devirip insanlara saldıranları polis izler mi? Birkaçını gözaltına almaz mı? “Bir dakika” deyip dilekçe mi yazılması gerekir?

Yol mu verildi.?

-Yol verildiği kamera kaydıyla ortada. Ben babamın kabrine girerken önüme geçtiler. “Giremezsin” diyorlar.. Suç duyurusunda bulundum.. Savcı “Soruşturmaya gerek yoktur” dedi..

-Türkeş’i anma toplantısını basmak ne demek yani? Türkeş’in kurduğu teşkilattaki adamlar Türkeş’i anma toplantısını basıyor.. Orayı bastığını zannedenler Türkeş’le ömründe konuşmamıştır.. Türkeş’le konuşmamış adam bize Türkeşçilik oynuyor..

Siz AKP milletvekiliydiniz..

-Tamam da (Bahçeli) beni kabul etmediği için AKP’den milletvekili oldum.. 2011 yılında MHP’den girmek istedim.. Kabul etmedi beni.. Sen siyasette var olmayacaksın, o izin verirse. Sen toplantı yapmayacaksın, onun izin verdiğini yapacaksın. Sen babanın mezarına gitmeyeceksin… Böyle bir şey olabilir mi? Sana mı soracağım?

Ne yapmayı düşünüyorsunuz?

-Bu tarihi bir olay. Suç duyurularını başlatacağız.. Hiçbir şey çıkmasa bile fark etmez. Arşive girsin.. Sonsuza kadar hükmeden kimse yok..

MHP’Lİ BAŞKAN HEDEF GÖSTERDİ, TÜRKEŞ ANMASINA 50 KİŞİLİK GRUP SALDIRDI..

MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ’un hedef gösterdiği Alparslan Türkeş Vakfı’nın Alparslan Türkeş’i anma toplantısına 50 kişilik grup saldırdı..

Alparslan Türkeş Vakfı tarafından Ankara’da düzenlenen MHP’nin kurucu lideri Alparslan Türkeş’in 104. doğum günü anmasında olay çıktı..

MHP eski Genel Başkanı Muhittin Çolak, MHP eski Genel Başkan Yardımcısı Şevket Bülent Yahnici ile MHP eski Milletvekili Ali Uzunırmak’ın konuşmacı olarak katıldığı anmada, etkinliği yaptırmak istemeyen yaklaşık 50 kişilik grup Yenimahalle Belediyesi’ne ait salonu bastı..

İki taraf arasında çıkan tartışma bir anda büyüyünce kavga çıktı..

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Mustafa Hakan Ünser, saldırı görüntülerini sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaşarak, “Ve polis işbirliği ile saldırı başladı” notunu yazdı..

Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanı Abdullah Yüksel ise, etkinliğe yönelik yapılan saldırıya ilişkin sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi: “Dün Başbuğumuza ihanet edip bugün Milliyetçi-Ülkücü harekete saldırmayı meslek edinenler şunu iyi bilsin ki ülkücüler dimdik ayakta ve hepsinin hesabını bir bir sormaya devam ediyor..”

“MHP İL BAŞKANI, KONUŞMACILARI HEDEF GÖSTERDİ”

MHP’nin kurucu lideri Alparslan Türkeş’in doğum günü anmasına yönelik saldırı girişiminin, MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ’un neden olduğu öne sürüldü..

Etkinlikten bir gün önce sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, anmada yer alacak konuşmaları hedef gösteren Turgay Baştuğ’un açıklamalar:

“Alparslan Türkeş Vakfı Başbuğumuzu Anma programı düzenleyecekmiş!

Konuşmacılar:
Muhittin Çolak,Şevket Bülent Yahnici, Ali Uzunırmak..

O Halde Soruyoruz?


Muhittin Çolak, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i 5 bin dolara satmadın mı? Şimdi çıkıp hangi yüzle Başbuğumuzu anlatacaksın..

Ş. Bülent Yahnici, Kayınbaban Dündar Taşer Bey ve Başbuğumuzun kabrine gidip de bir dua okudun mu? Şimdi çıkıp Başbuğumuza olmayan vefanı mı anlatacaksın..

Ali Uzunırmak, Başbuğumuzun Ülkücülük MHP’de olur lafına rağmen davayı satıp İP’ e gitmedin mi? Şimdi çıkıp da davayı, Başbuğumuzu nasıl sattığını mı anlatacaksın..

Bu program için CHP’li belediyelerden destek aldınız mı? Kurduğunuz vakfın sponsoru CHP’li Mansur Yavaş mı?

Ülkücüler mukaddesatımızı ayaklar altına alanların; partimize, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye ihanet edenlerin Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i anmasını asla kabul etmez, ilelebet de etmeyecektir.”

“İFTİRA ATMAYI BIRAKIN”

Ali Uzunırmak:

“Benim siyasi özgeçmişimde Ülkü ocakları/MHP den başka bir şey yazmaz, yazmadı, herhangi geçmiş zamanda Başbuğumuzu ve davayı satanları samimice arayacaksanız yakın çevrelerinize bakacaksınız, milleti MHP’li yapmaya çalışacağınıza, ömrünü MHP’ye vermiş insanları iftira atmayı bırakın..” 

NE OLMUŞTU?

ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN OĞLUNDAN BAHÇELİ’YE İTTİFAKI BOZ ÇAĞRISI

“Gör bakalım okutuyorlar mı okutmuyorlar mı?”

MHP’nin kurucu lideri Alparslan Türkeş’in oğlu AKP eski milletvekili Kutalmış Türkeş, Andımız tartışmalarına dahil oldu.

Türkeş:

“Eyy Devlet Bahçeli…. Millete sözüm var Andımızı tekrar okutun ya da ittifakı bozarım’de..”

AKP eski milletvekili Kutalmış Türkeş, Yargıtay’ın Andımız kararının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve ağabeyi AKP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’e çağrıda bulundu.

Bahçeli’nin 2014 yılında Andımız’ın kaldırılmasıyla ilgili yaptığı bir açıklamaya da Twitter hesabından yer veren Türkeş:

 “Devlet Bey, işte beklediğin an!Geç karşılarına:’Millete sözüm var Andımızı tekrar okutun yada ittifakı bozarım’ de!Gör bakalım okutuyorlar mı okutmuyorlar mı!Yaparsan Türk tarihine şerefle geçersin,yapmazsan MHP yi esir,kendini de rezil etmiş şekilde tarihe geçersin!Hodri Meydan!” notunu düştü.

Bahçeli o konuşmasında:

 “En az haftada bir gün o ikametgâhın önünde Andımızı okutmazsam namerdim. Devlet dairelerinden sildiğin T.C’yi her tarafa tekrar yazdırmazsam namerdim. Bunların alayının hesabını sormazsam da namerdim. Ama Cenab-ı Allah ne büyük ki günü saati geldi, bir işaret koydu. Nedir o? 17 Aralık büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu…” ifadelerini kullanmıştı.

BİR ÇAĞRIDA TUĞRUL TÜRKEŞ’E

Kutalmış Türkeş, Twitter hesabından yaptığı ikinci paylaşımda ise ağabeyi Tuğrul Türkeş’e çağrıda bulundu..

Türkeş:

“Sayın Tuğrul Türkeş, beni hiçbirzaman MHP üyesi dahi yapmadılar ama Siz MHP de başkan yardımcılığı yaptınız, o dönemde milliyetçiliğe ayak uzatmaya kalkanın ayaklarını kırarız diyordunuz! İşte sana fırsat! Madem Türkeş’in oğlusun BABAMIZA YAKIŞANI YAP KIR O BACAKLARI OKUT ANDIMIZI!”

NE OLMUŞTU?

TÜRKEŞ’İN EVLATLARIYIZ” DİYE YIRTINANLAR…

MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in oğlu Kutalmış Türkeş, Erdoğan’ı evinde konuk eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sert tepki gösterdi..

MHP’nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in oğlu Kutalmış Türkeş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye tepki gösterdi.

Erdoğan, dün, MHP lideri Bahçeli’yi evinde ziyaret etti. Ziyarete dair fotoğraflar sosyal medyada paylaşılırken, Bahçeli’nin evindeki detay ise dikkat çekti..

Bir zamanlar MHP’de önemli görevlerden bulunmuş olan Şevket Bülent Yahnici’nin oğlu Ercüment Devlet Yahnici, Bahçeli ile Erdoğan’ın görüşmesine dair fotoğraf paylaşırken “Eve ayakkabıyla girmişler” diye yazdı.

Alparslan Türkeş’in oğlu Kutalmış Türkeş ise görüşmeden yansıyan karede Türkeş’in fotoğrafının yer almamasına tepki göstererek sosyal medya hesabından:

 “Türkeş’in kendi evindeki resminin nerede duracağına karışacak kadar MÛNAFIK olanlar!Türkeş’in evlatlarıyız diye yırtınanlar, hani nerede Türkeş’in resmi neden yok evinizde!? Ne biçim evlatsınız siz! Nankör mirasyediler sizi! Siz anca yediğiniz kaba eder, Türkeş’in evine söversiniz” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

MHP ziyareti böyle eleştirdi:

“Başbuğumuzun evinde, ayakkabılarıyla…”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki CHP’lilerin Alparsan Türkeş’in eşi Seval Türkeş’e yaptığı ziyaret, MHP’nin yayın organı Türkgün’de:

“Alparslan Türkeş’in kemiklerini sızlatacak CHP’li heyet, Başbuğumuzun anılarının olduğu evde, ayakkabılarıyla dolaşıyordu” ifadeleriyle eleştirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş’i ziyaret etti. Ziyarette CHP lideri Kılıçdaroğlu’na, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu eşlik etti.

CHP heyetinin Seval Türkeş’e yapılan ziyaret, MHP’nin tepkisini çekti. MHP’nin yayın organı Türkgün gazetesi, ziyareti birinci sayfasında “Seval Hanım artık yeter!” başlıklı haberiyle eleştirdi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin danışmanı ve Türkgün yazarı Yıldıray Çiçek ise CHP’li heyetin evde ayakkabılarıyla oturmalarına tepki gösterdi.

Yıldıray Çiçek:

“İçinde Canan Kaftancıoğlu’nun da olduğu CHP’nin PKK kanadı heyet halinde Seval Türkeş’in evinde misafir oldu. Sanki Seval Türkeş hanımefendi yazımızdaki tüyoyu almıştı. Sanırım Seval Hanım iyi bir okurumdur. Çünkü bir yazım sonrası beni telefonla arayıp tebrik ve teşekkür etmişti. (Hangi yazım olduğu da bende kalsın) Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in kemiklerini sızlatacak CHP’li heyet, Başbuğumuzun anılarının olduğu evde, ayakkabılarıyla dolaşıyordu.” ifadelerini kullandı.

BİLGE LİDERİN VE SEMİH İTİ DE EVİNDE YATIYORDU!

Alparslan Türkeş’in oğlundan MHP’ye:

“Ne biçim evlatsınız, babanızın adını yasaklıyorsunuz!”

MHP’nin kurucu lideri Alparslan Türkeş’in ikinci evliliğinden olan oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, MHP yönetimini ağır ifadelerle hedef aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun MHP’nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş’e gerçekleştirdiği ziyaret sonrası MHP’ye eski tartışmaları yeniden alevlendirecek eleştiriler geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Basın Danışmanı Metin Özkan:

“Seval Türkeş’e yapılan ziyaretle ilgili.. Ben rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’e saygım, sevgim, hürmetim sonsuzdur, onun için Türkeş soyismine saygımdan dolayı Seval Hanım’a bir şey demiyorum ama genel bir değerlendirme yapıyorum. Demirtaş’ı çay içmeye çağıranların vicdanına bırakıyorum.”

Türkeş’in oğlu ve eski AKP’li milletvekili Ahmet Kutalmış Türkeş ise programın moderatörü Semiha Şahin’e Twitter üzerinden mesaj gönderdi. 

Mesajında hem Metin Özkan’a hem de MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye sert sözlerle yüklenen Türkeş şöyle yazdı:

“Metin Özkan isimli ömründe Türkeş’le hiçbir şey paylaşmamış adama sorar mısınız Seval Türkeş 5 yıl boyunca her gün hapishane kapılarında Alparslan Türkeş’i beklerken Devlet Bahçeli ve Metin Özkan neredeymiş?! Bahçeli Türkeş’in tutukluluk yıllarında Türkeş ile kaç kez görüşmüş!”

Türkgün gazetesi yazarı Yıldıray Çiçek ile MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ı hedef alan Türkeş:

“Yıldıray isimli şahsiyetsiz fino; Türkeş’in bir ömür yanında olan eşi SEVAL TÜRKEŞ ve biz, tutukluluk yıllarında her sabah 5’te kalkıp Mamak kapılarında beklerken, sen ve anan evinizde uyuyor sen de oyuncaklarınla oynuyordun! Bilge liderin ve Semih iti de evinde yatıyordu!”

“NE BİÇİM EVLATSINIZ?”

Kutalmış Türkeş, MHP’ye yönelik bir “slogan yasağı” iddiasını da dile getirerek:

“Dönemin Ocak genel başkanı tarafından yayınlanan genelge aşağıdaki gibidir, neden MHP genel merkezi Türkeş için atılan sloganı yasaklamıştır? @semiha__sahin ya takır takır hepsini sor, yada canlı yayına bağla! Ne biçim evlatsınız siz Babanızın adını yasaklıyorsunuz!”

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: