GÜNDEM

EDEP VE AHLAK SOHBETLERİ: CERRAHİ TARİKATININ LİDERİ ÖLDÜ YERİNE AHMET ÖZHAN TARİKAT ŞEYHİ OLDU

CERRAHİ TARİKATININ LİDERİ ÖMER TUĞRUL İNANÇER ÖLDÜ
“Hamile kadınların sokağa çıkması edepsizliktir” demişti..

Ses sanatçısı Ahmet Özhan tarikat şeyhi oldu
🟢 SES SANATÇISI AHMET ÖZHAN, HAYATINI KAYBEDEN ÖMER TUĞRUL İNANÇER’İN YERİNE, CERRAHİ TARİKATININ YENİ “POSTNİŞİNİ” (ŞEYH) OLDU.

✅ 76 yaşında hayatını kaybeden Cerrahi tarikatının “şeyh”i Ömer Tuğrul İnançer, 5 Eylül günü Erdoğan’ın da katıldığı cenaze törenin ardından toprağa verilmişti..

– İnançer hayatını kaybedince yerine kimi geleceği merak konusuydu..

Sorunun yanıtı, İnsicam dergisinin genel yayın yönetmeni Mustafa Özel tarafından açıklığa kavuşturuldu..

Mustafa Özel, tarikatının yeni postnişinin Türk Sanat Müziği sanatçısı Ahmet Özhan olduğunu duyurdu..

✅ 17 yaşından beri Cerrahi tarikatına mensup olan Özhan, İnançer’in olmadığı günlerde meşkleri yönetiyordu..

İnançer ile 17 yaşındayken Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde tanıştığını söyleyen Ahmet Özhan bir röportajında, ilk andan itibaren ‘Hakk’a göçeceği zamana kadar’ hiç ayrılmadıklarını ifade etmişti..

AHMET ÖZHAN KİMDİR?

26 Ağustos 1950’de Şanlıurfa’da doğan Ahmet Özhan, 1960’lı yılların sonlarında İstanbul Belediye Konservatuvarı ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde müzik eğitimini tamamladı. Özhan’ın ilk profesyonel sahne deneyimi 1968 yılında Bebek Belediye Gazinosu’nda oldu. Özhan 1970’li ve 1980’li yılların popüler Türk müziği yorumcusu olarak tanındı..

İlerleyen yıllarda plak çalışmalarının yanı sıra, sinema filmleri, televizyon dizi ve konserleri, radyo çalışmaları ile çeşitli televizyon kanallarının müzik programlarında solist ve sunucu olarak görev aldı. Birçok 45’lik, plak, kaset ve CD çalışmaları bulunan Ahmet Özhan, popüler ve klasik Türk müziğinin yanı sıra, 80’li yılların başından itibaren tasavvuf müziği çalışmalarına yöneldi..

1981-1991 yılları arasında TRT İstanbul Radyosu’nda ses sanatçısı olarak görev yapan Ahmet Özhan, 1991 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu’nun kuruluşunda yer aldı. 1998 yılında “devlet sanatçısı” ünvânı alan Özhan, Mevlâna’yı anmak için Konya’da düzenlenen Şeb-i Aruz törenlerinede konuk sanatçı olarak katılıyor..

Emel Sayın ve Ahmet Özhan, Aralık 2015’te Bursa Osmangazi Belediyesi’nin düzenlediği Zeki Müren anmasına katılmıştı. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki etkinlikte sahne alan Özhan ve Sayın, Sanat Güneşi’nin unutulmayan şarkılarını seslendirmişti..

🟢 FETÖ LİDERİNİN ŞİİRLERİNİ ALBÜM YAPMIŞTI!

CERRAHİ TARİKATI’NIN YENİ ŞEYHİ: GEÇMİŞTE NELER OLDU?

Ahmet Özhan’ın dikkat çeken açıklamaları…

17 yaşından beri Cerrahi tarikatına mensup olan Özhan, İnançer’in olmadığı günlerde meşk adı verilen etkinlikleri yönetiyordu. İnançer ile 17 yaşındayken Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde tanıştığını söyleyen Ahmet Özhan bir röportajında, ilk andan itibaren ‘Hakk’a göçeceği zamana kadar’ hiç ayrılmadıklarını ifade etmişti. Ahmet Özhan, sanatçı kimliğinin yanı sıra geçmişte yaptığı skandal açıklamalarla ve yaptıklarıyla da gündem olmuştu. 

FETTULLAH GÜLEN’İN ŞİİRLERİNDEN ALBÜM

Ahmet Özhan, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lideri Fethullah Gülen‘in 1960’lardan başlayarak yazdığı 11 şiiri besteleyerek, 2005 yılında albüm yapmıştı. Ahmet Özhan, bu albüm çalışmasından herhangi bir ücrette talep etmemişti. Daha sonra Özhan, albüme klip de çekmişti..

Dahası 2017 yılında TRT kanalında yayınlanan bir programın tekrarında Ahmet Özhan’ın sözleri FETÖ lideri Fethullah Gülen’e ait Hüzünlü Gurbet parçasını seslendirmesi sosyal medyada büyük tepkilere neden olmuştu. 

🟢 AHMET ÖZHAN: “HOCAEFENDİ’Yİ OYNAMAKTAN ŞEREF DUYARIM”

2009 yılında TRT’de ekrana gelen ‘Ayrılık’ dizisinin başrol oyuncusu Ahmet Özhan’ın oynadığı ‘Hacı’ karakterinin Fethullah Gülen’i anlattığı söylenmişti..

– Haberin gerçeği yansıtmadığını söyleyen Ahmet Özhan:

”Hocaefendi’yle aynı satırda ismimin geçmesinden şeref duyarım. Keşke Hocaefendi’nin hayatını ona yakışır bir şekilde oynayacaksın deseler, ben de başımla beraber oynarım” demişti.

CANLI YAYINDA ŞİKE AÇIKLAMASI

2011 yılında Cengiz Semercioğlu’na konuk olan ünlü sanatçı Ahmet Özhan, skandal bir açıklama yapmıştı..

Semercioğlu’nun Fenerbahçe’nin uğradığı soruşturmayı hatırlatarak ‘Şike olaylarını nasıl değerlendiriyorsun?’ sorusunu ilginç bir imayla yanıtlayan Ahmet Özhan, Fenerbahçe’li olduğunu belirtip “Şike şike şampiyon olduk, şike şike lideriz” şeklinde argo bir yanıtla gündemi sarmıştı.. 

🟢 AHMET ÖZHAN ÖZEL HAYATI

İlk evliliğini Hale Soygazi ile 1976 yılında yapan Ahmet Özhan’ın bu evliliği 1985 yılında boşanmayla son buldu..

Ahmet Özhan’ın ikinci eşi ise Hatice Özhan’dır. Kızı Fatma Özgül’ün annesi olan Hatice Özhan ile Ahmet Özhan’ın evliliğinin ihanet yüzünden bittiği basına o dönem yansıyan haberler arasındaydı.. 

EVLİYKEN ‘DİNİ NİKAH KIYDI’ İDDİASI

– Ahmet Özhan:

“Eşim beni izletip bana ait olmayan bir takım görüntüleri kullandı.. Yaptıkları bana sponsorlarımı kaybettirdi. Kirada yaşıyorum..”

Hatice Özhan eşinin Filiz A. ile uzun süredir aşk yaşadığı ve dini nikah kıyarak onunla evlendiğini iddia etmişti. Hatice Özhan ile boşanan Ahmet Özhan, 2013 yılında Filiz Akbulut ile nikah masasına oturdu..

👇👇 HABER LİNK 👇👇 HABER LİNK 👇👇
🟢 EDEP VE AHLAK SOHBETLERİ: CERRAHİ TARİKATININ LİDERİ ÖLDÜ

ATATÜRK VE CUMHURİYET DÜŞMANI

🟢 CERRAHİ TARİKATININ LİDERİ ÖMER TUĞRUL İNANÇER ÖLDÜ
TBMM çatısı altında Harf Devrimi’ni hedef alarak, “Bu ülkede inkilaplaştırma (köpekleştirme) yapıldı” diyen Cerrahi tarikatı lideri Ömer Tuğrul İnançer öldü..

Karagümrük’teki Pir Nurettin Cerrahi tekkesinin son lideri olarak bilinen Ömer Tuğrul İnançer’in yarın İstanbul’da toprağa verileceği belirtildi.

🟢 HAMİLE KADINLARIN SOKAĞA ÇIKMASI EDEPSİZLİKTİR

“Hamile kadınların sokağa çıkması edepsizliktir” sözlerini sarf eden Ömer Tuğrul İnançer, Yıldız Teknik Üniversitesinde konferans verdi!!! 

Yıl; 2013, Yer; TRT ekranları
Sözlerini sarf eden: Ömer Tuğrul İnançer


AKP’li Esenler Belediyesi, “Şeyh Edebali Kültür Sanat Sezonu” adı altında bir etkinlik düzenledi. Etkinlikler kapsamında Ömer Tuğrul İnançer, YTÜ Davutpaşa yerleşkesinde “Edep ve ahlak sohbetleri” başlıklı bir konferans verecek!

Öğrenciler:

“Etkinlik, belediyenin etkinliği ancak üniversitemizin bu zihniyette bir şahsa kapılarını ve salonlarını açması, ülkemizde akademinin ne durumda olduğunu gösteriyor”

🟢 İNANÇER NELER DEMİŞTİ? 

‘Ramazan Sevinci’ adlı program da…

Ömer Tuğrul İnançer:

“Hamileliği davul çalarak ilan etmek bizim terbiyemize aykırıdır. Böyle karınla sokakta gezilmez. Her şeyden önce estetik değildir. 7-8 aydan sonra anne adayı biraz hava almak için beyinin otomobiline biner, biraz dolaşır. Sonra akşam üstü çıkarlar… Şimdi ise maşallah, kanatlısı kanatsızı televizyonlarda uçuşuyor. Ayıptır ayıp. Bunun adı realizm değildir. Bunun adı terbiyesizliktir”

🟢 ÇALIŞAN KADINLARA, İFTİRA- HAKARET
TRT’deki “Ömer Tuğrul İnançer ile Gönül Dünyamız” isimli programda…


İnançer:

”Kadının ekonomik hürriyeti gibi aldatmacalardan vazgeçilmesi gerekir. Çalışan kadın ben kocama muhtaç değilim deyip yuvasını dağıtıyor.  Evlilik kurumunun bugünkü empoze edilen, ‘Ben kendi ayaklarımın üzerinde dururum’, ‘kadının ekonomik hürriyeti’ gibi aldatmacalardan vazgeçilmesi lazımdır.”


”İstatistikle meşgul olanlar boşanmaların kimler arasında olduğunu bir istatistiki anket yapıversinler.”

”Çalışan kadından bahsediyorum. ‘Ben kocama muhtaç değilim’ diye evvela ailesini dağıtıyor. Kocasına muhtaç değil ama elin adamının patronunun hizmetinde olmayı haysiyetine uygun buluyor. Kocasının emrinde olmayı haysiyetine uygun bulmuyor.”

”Ben eş demem. Eş yoktur, eşitlik yoktur. Ben karımla, çocuğumla eşit değilim. Eşim değil, zevcem olur. Karı da kurumsallığı anlatmak için kullanılır.”  

TRT 1’de yayınlanan “Ramazan Sevinci” programı Ömer Tuğrul İnançer, TBMM İnsan Kaynakları Başkanlığı davetiyle meclis personeline “Hazreti Mevlana’yı Anlamak” konulu konferans verdi.

🟢 HARF DEVRİMİ VE İNANÇER

İnançer:

”Mustafa Kemal Atatürk’ün 1 Kasım 1928’de yaptığı ‘Harf Devrimi’ hakkında şunu diyebilirim. Bu memlekette inkilap. (köpekleştirme) yapılmıştır. Dünyanın en büyük kütüphane cinayeti 1928’de Türkiye’de olmuştur. Bir gecede Türkiye’nin kitapları okunmaz hale gelmiştir”

👇👇 HABER LİNK 👇👇 HABER LİNK 👇👇
🟢 İNANÇER: “MEVLEVİHANELERİN PATRİKHANE KADAR HAKLARI KORUNMUYOR.”

İnançer:

“Mevlevihanelerin patrikhane kadar hakları korunmuyor; Çünkü Anayasa’ya aykırı. 1925 tarihli kanun değiştirilmesi teklif edilmesi dahi anayasaya aykırı. Böyle vatandaşa böyle kanun. Kaldır onu, anayasadan kaldır o maddeyi devirdiğimiz şeyleri dikelim, o zaman düzelir. İnkilap mı? İnkilap ne demek biliyor musunuz ‘Köpekleştirme’ demektir. Ancak inkılap dersek ‘Kalp etme’ diye bakacaksınız. Bu memlekette inkilap yapılmış. İskenderiye Kütüphanesi ve Bağdat Kütüphanesi dünyanın en büyük kütüphane cinayeti diye tarihe geçmiştir. Yalan. Dünyanın en büyük kütüphane cinayeti 1928’de Türkiye’de işlenmiştir. Bu mübarek Meclis’in çatısı altında söylüyorum. Ne dediğimi de biliyorum ben hukukçuyum. Bir gecede bütün Türkiye’nin kitapları okunmaz hale gelmiştir. Kütüphaneler kapatılmıştır. Eğer yazı Latinize edilmekle adam olunaydı Japonlar o kargacık burgacık yazılarıyla bugüne gelemezdi.”

🟢 ÖMER TUĞRUL İNANÇER’İN KIZI ÇALIŞAN KADIN!

Kadını her ortamda aşağılayan, Ömer Tuğrul İnançer’in kızı E.İ.L., büyük bir şirkette kurumsal iletişim direktörü olarak atandı… Konu hakkında Hürriyet’e açıklama yapan E.İ.L., “Haber doğru. Ancak bu konuda açıklama yapmak istemiyorum” dedi

Kaynak

/haber.sol.org.tr
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: