.
✳TFF Başkanlığı için adı geçen Mehmet Büyükekşi hakkında FETÖ iddiası..!
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığı için adı öne çıkan Mehmet Büyükekşi’nin kardeşi ve ortağı Aykut Büyükekşi’nin FETÖ’den yargılandığı ortaya çıktı..!

Mehmet Büyükekşi’nin adaylığına AKP’li Metin Külünk isim vermeden tepki gösterdi..

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir’in istifası sonrası yeni başkanın kim olacağı belirsizliğini koruyor. Konuyla ilgili olarak gazeteci Şansal Büyüka, Mehmet Büyükekşi’nin yeni TFF Başkanı olacağını iddia etti.. 

Gaziantep Futbol Kulübünün eski başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’na aday olmayı düşündüğünü açıkladı ve nabız yoklamaya başladı. 

KÜLÜNK’TEN UYARI..!
  • AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Metin Külünk:

“15 Temmuz sonrası hakkında kırmızı ByLock listesinde olduğu iddiası bulunanlara birilerinin ilgi ve alâkası yoğunlaşmış. TFF seçimlerini FETÖ’nün mağdur ettiği tüm kulüpleri dikkatle takip etmeye ve süreci olumlu şekilde yönetmeye davet ediyorum. Kim, kimler adına TFF Başkanlığına adaylık hazırlığı yapıyor? FETÖ kendisi için dev bir kaynak gördüğü Türk sporunu ele geçirmek için hareketli.  TFF üzerinden Cumhur İttifakı’na ve Sayın Cumhurbaşkanımıza zarar verme peşinde olanlar kimler dikkatle takip etmeliyiz.”

*Mehmet Büyükekşi

MEHMET BÜYÜKEKŞİ KİMDİR..!?

2008-2018 yıları arasında 10 yıl boyunca Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanlığı yapan Mehmet Büyükekşi, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) iş dünyası yapılanması olan kapatılan Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ile de uzun yıllar dirsek temasındaydı.. 

Mehmet Büyükekşi’nin kardeşi Aykut Büyükekşi hakkında ise ‘Fetullahçı Terör Örgütü’ne üye olmak’ suçundan 2020 yılında dava açıldı.. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Aykut Büyükekşi’nin örgütün kontrolünde kurulduğu ve yönetildiği tespit edilerek KHK ile kapatılan İhracatçı ve Sanayici İş Adamları Derneği’nin (İHSANDER) kurucularından olduğu, derneğin 29 Aralık 2013 tarihinde yapılan genel kurul toplantısına yönetim kurulu başkanı olarak katıldığı ve derneğin Genel Kurul Sonuç Bildirimi’ni 19 Ocak 2014 tarihinde İstanbul Valiliği’ne teslim ettiği kaydedildi.. 

CEMAAT, NEREDEYSE HER ALANDA OLDUĞU GİBİ FUTBOLDA DA İSTEDİĞİ GİBİ AT KOŞTURMUŞ..!
Futbolda FETÖ izleri..!

Hain darbe girişimi sonrası, her tarafa sızdığı ortaya çıkıyordu terör örgütü FETÖ’nün..

Spor, özellikle de futbol elbette bu sarmalın dışında kalamazdı. Çok göz önünde olanlar ya yurt dışına kaçtı, ya cezaevi-mahkeme arasında mekik dokudu.

Peki Türkiye futboldaki FETÖ’cüleri saf dışı bırakabildi mi..!?

İşte bu soru F.Bahçe-G.Birliği maçı sonrası bir kez daha gündeme geldi..

Aslında o günlerin NTV yorumcusu Rıdvan Dilmen de “TFF’deki FETÖ yapılanması” üzerine iddialar ortaya atmış, spor savcıları dahil kimseyi inandıramamıştı..

Türk sporunun en büyük 3 STK’sından biri olan F.Bahçe’nin en yetkili isimleri çıkıp, FETÖ diyorsa düşünmek lazım!

  • Başkan Ali Koç:

 “FETÖ hâlâ Türk futbolunun içinde..” 

  • F.Bahçeli yönetici Selahattin Baki:

“FETÖ zihniyetiyle bilerek kaos çıkarmaya, insanları sokağa dökmeye çalışıyorlar..” 

Sanki bir bildikleri var gibimize geliyor! 

TFF ilk kez konunun üzerine gitti ve soruşturma amaçlı mahkemeye başvurdu, artık sıra savcıların atacağı ciddi adımlarda, çünkü, konu “Maç heyecanı ile verilen demecin” çok ötesinde…

FETÖ demişken, 2016 sonrası TFF’de 100’ün üstünde kişi ile ilişki kesilmişti..

Aralarında sırf muhalif kimlikleri nedeniyle FETÖ’cü damgası yiyenler oldu; hatta öyle ki, CİMER-MİT tarafından masumiyetleri kanıtlanan doktorlar, akademisyenler bile fırsat bu fırsat denilerek gönderildi. Ve bu suçsuz günahsız kişilerin futbol kariyerleri bitirilirken, hâlâ futbol yapısında FETÖ izi varsa, gayrısız hepimize yazıklar olsun!

Aslında bu meselede at izi it izine o kadar karışmış ki inanamazsınız!

Örneğin sağı solu savcılığa şikâyet eden kıymeti kendinden menkul futbol insanının avukatının şu an FETÖ’den 8 yıl hüküm giyen eski TFF görevlisi M.O. ile içli dışlı oluşu da aslında konunun ne denli girift olduğunun kanıtı..

Bu iş çok su kaldırır; meseleyi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e bırakalım!

https://www.cafemedyam.com/2021/03/16/futboldaki-feto-temizlensin/

✳FETÖ’cü futbolcular bakın nasıl örgütlenmişler..!
İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi, FETÖ’nün futbol yapılanmasına ilişkin davada verdiği kararın gerekçesini açıkladı..!

Eski futbolcular Bekir İrtegün, Zafer Biryol, Ömer Çatkıç, Uğur Boral ile menajer Ersin Güreler ve antrenör İsmail Şengül’e “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan verilen 2 yıl 1 ay ile 6 yıl 3 ay arasında değişen hapis cezalarının verildiği kararın gerekçesinde dikkat çeken ifadeler yer aldı..

Gerekçede, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak cezalarında indirim yapılan 3 futbolcunun verdiği bilgilerin faydalı olduğu ve haklarında işlem yapılmayan şüphelilerin teşhis ve tespitini sağladığı belirtildi..

83 sayfalık gerekçeli kararda sanıkların hukuki durumları tek tek değerlendirildi..!

Gerekçeli kararda, Bekir İrtegün’ün FETÖ’nün haberleşme programı olan Bylock kullanıcısı olduğu ancak içeriklerinin olmadığı belirtildi.. İrtegün’ün ifadesinde Bylock’u telefonuna kendisiyle ilgilenen Ali Şenel’in yüklediğini söylediğinin aktarıldığı gerekçeli kararda İrtegün’ün Bylock’taki kullanıcı adının “Bekir4” olarak belirlediği kaydedildi.

Gerekçeli kararda Bekir İrtegün’ün verdiği ifadeler de yer aldı..!

İrtegün ifadelerinde FETÖ’yle 1999 yılında Gaziantep Spor’da oynadığı dönemde tanıştığını, sohbet toplantılarına katıldığını, sohbetlere takım arkadaşları olan Ömer Çatkıç ve Barış Durmaz’ın da katıldığını söyledi.

2009 yılında Fenerbahçe’ye transfer olmasından sonra Ali Şenel’le tanıştığını, onun düzenlediği sohbetlere bazı futbolcu arkadaşlarıyla gittiğini söyleyen İrtegün’ün örgütle bağının 17-25 Aralık’tan sonra da devam ettiği kaydedildi.

Mahkeme gerekçeli kararında Bekir İrtegün’ün etkin pişmanlıktan faydalandığı ve verdiği bilgilerin işe yaradığını belirtti. Mahkeme etkin pişmanlık hükümlerinden dolayı İrtegün’e alt sınırdan ceza verdiğini vurguladı.

SOHBETLERE KİMLER KATILDI..!

Kararda, ifadesinde verdiği bilgiler faydalı olan, haklarında işlem yapılmayan şüphelilerin teşhis ve tespitini yapan sanığın cezasında indirim yapıldığı anlatıldı..

Sanık futbolcu Uğur Boral’ın, 2002’den itibaren FETÖ/PDY’nin sohbet toplantılarına gittiği, örgüte burs ve himmet adı altında bağışta bulunduğu, kurban bağışladığı, örgüt elebaşının talimatı doğrultusunda Bank Asya’ya 9 Ocak 2014’te hesap açtırarak yüklü miktarda para yatırdığı belirtilen kararda, sanığın ayrıca 17/25 Aralık sürecinden sonra da örgütle organik bağ içerisinde süreklilik, çeşitlilik ve yoğunluk gösteren eylemleriyle üzerine atılı “silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçunu işlediği aktarıldı..

Uğur Boral’ın Emniyet’te verdiği ifadesinin de aktarıldığı gerekçeli kararda, Boral’ın örgütle ilişkisi ve birlikte sohbetlere katıldığı futbolcular yer aldı..!

“Örgütle temasının Gençlerbirliği’nde futbol oynamaya başladığı yıl olan, hatırladığı kadarıyla 2002 yılında o dönemki takım kaptanı olan Ümit BOZKURT vasıtası ile olduğunu,

Takımda oynayan gençleri götürmüş olduğu bir yemekte sonraki süreçte örgüt adına düzenlenen sohbetlerde abilik yapan kişi olan Halil isminde soyadını hatırlamadığı, öğretmen olarak bildiği şu an 40-50 yaşları arasında, Ankara’da görüştüğü için muhtemelen Ankaralı olabilecek olan şahıs ile tanıştığını,

Halil isminde şahısla yapılan sohbetlerde yanında gelen, tanışan ve daha sonra sohbet veren Baykal isminde, o dönem evli olarak bildiği, şuan 35-55 yaşları aralığında olabilecek, Ankaralı olduğunu düşündüğü, yine Ankara’da evi olan ve evinde sohbetlere de katıldığı şahısla tanıştıklarını,

İki şahısla birlikte şuan hatırlamadığı ancak Baykal’ın yanında dönem dönem gelmiş olan bir şahsın daha olduğunu, iki şahsın önderliğinde yapılan sohbetlere takım arkadaşlarından Ümit Bozkurt, Sedat Yeşilkaya, Erkan Özbey, Ali Cansun ve bir ya da iki kez Tunuslu Sammy Gtary isimli futbolcunun da geldiğini,

Sohbetlerin gerçekleştiği yerlerden bir tanesinin şuan adresini hatırlamadığı öğrenci evi olduğunu, sohbetlerde ikramlık bir şeyler yedikten sonra dini konular üzerine sohbetler olduğunu,

Fethullah GÜLEN’in kitaplarından açıp okuduğu kısımlar ve izletilen videoların da olduğunu, Gençlerbirliği’nde oynadığı dönemde hatırladıklarının bunlar olduğunu…”

EMRE BELÖZOĞLU AYRINTISI..!

“…2006 yılında Fenerbahçe’ye transfer olduktan sonra numarasını Ankara’daki Halil isimli abiden aldığını söyleyen, Fethullah GÜLEN’i yüz yüze gördüğünü söyleyen kişi olan, Ali ŞENEL isimli kişinin kendisini aradığını, kendisini tanıtarak daha sonra ilk olarak birebir dışarı bir mekanda oturduklarını, şahsın kendisini yapmış olduğu organizasyonlardaki sohbetlere davet ettiğini, tanışmalarında Fenerbahçe’den başka futbolcuların da sohbetlere geldiğini söyleyerek kendisini de bu toplantılara davet ettiğini,

O dönem ki yapılan sohbetlere Fenerbahçe’den takım arkadaşları olan Tuncay ŞANLI, Serdar KULBİLGE, Kerim ZENGİN, Bekir İRTEGÜN, Emre BELÖZOĞLU, Orhan ŞAM, Gökhan GÖNÜL isimli kişiler değişik zamanlarda değişik gruplarla katıldığını,

2011 yılına kadar bu sohbetlere yukarıda adını saydığı kişilerle katılmışlığı olduğunu…”

Kararda, sanığın ifadesinde, örgütsel bağını kabul ettiği, örgüt mensuplarına ilişkin teşhis ve tespitlerde bulunduğu, örgütün işleyişine, faaliyetlerine, yüklendiği sorumluluklara ilişkin samimi beyanlarda bulunduğu kaydedilerek, sanığın örgütün yapısı ve faaliyeti çerçevesinde işlenen suçlarla ilgili etkili ve faydalı bilgi verdiği kabul edilip etkin pişmanlık hükmü uygulanarak cezada indirim yapıldığı dile getirildi..

İRTEGÜN’ÜN TELEFONUNA BYLOCK’A YÜKLEYEN KİŞİ..!

Sanık Bekir İrtegün’ün birlikte FETÖ/PDY adına düzenlenen sohbetlere katıldıklarını beyan ettiği sanık Ömer Çatkıç hakkında yapılan araştırmada, Çatkıç’ın ByLock kullanıcısı olduğu ancak içeriklerinin bulunmadığı anlatılan kararda, sanığın savunmasında ikrar ettiği üzere örgüt içerisinde kendilerine sohbet veren Emre isimli şahsın yardımı ve yönlendirmesiyle cep telefonuna ByLock’u yüklediğini söylediği anlatıldı.

Kararda, sanığa “silahı terör örgütüne üye olmak” suçundan ceza verildiği ancak örgütle irtibat ve iltisaklı kişilerin isimlerini verdiği için etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak cezasında indirim yapıldığı belirtildi.

ZAFER BİRYOL KARAKOLDA BAŞKA MAHKEMEDE BAŞKA İFADE VERDİ..!

Sanık Zafer Biryol’un, avukatı huzurunda emniyette alınan ifadesinde ByLock’u indirdiğini kabul etmesine rağmen yargılama aşamasındaki beyanlarında bu yöndeki ikrarından döndüğü aktırılan kararda, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan araştırmada sanığın ByLock kaydı bulunmadığına dair tespit yapıldığı ifade edildi.

Ömer Çatkıç’ın, Emre isimli “örgüt abisi”nin kendisi gibi sanıklar Esin Güreler, İsmail Şengül ve Zafer Biryol’a ByLock yüklediği yönündeki beyanı birlikte değerlendirildiğinde, sanığın bu programı tespit edilemeyen bir hat veya ADSL aracılığıyla kullandığının kabulünün gerektiği vurgulanan kararda, ayrıca Biryol’un emniyet aşamasındaki ifadesinde, 2016’ya kadar örgütün sohbet adı altındaki toplantılarına katıldığı yönündeki beyanlarından yargılama aşamasında vazgeçerek 17-25 Aralık’tan sonra sohbetlere katılmadığını, eylemlerinin bu tarihten önce olduğuna dair savunma yaptığı belirtildi. Kararda, sanığın soruşturma aşamasında isimlerini verdiği ve teşhis ettiği şahıslar hakkında öncesinde “FETÖ terör örgütü üyeliği” suçundan işlem yapıldığı, sadece ismini verdiği “sohbet abileri” olarak nitelendirdiği kişiler hakkında ise herhangi bir tespitin yapılamadığı anlatılarak, sanığın örgütle irtibatının yoğunluğu, süresi, konumu dikkate alındığında özellikle, bir kısım örgütsel sohbetlerin kendi evinde yapıldığı yönündeki beyanı gözetildiğinde, Biryol’un “sohbet abileri” olarak nitelediği şahıslara ilişkin inandırıcı ve samimi beyanlarda bulunmadığı vurgulandı.

Sanığın beyanının örgüt içindeki konumu ve faaliyetlerine, hayatın olağan akışına uygun olmadığı ifade edilen kararda, yargılama aşamasında samimi beyanlarda bulunmayan sanığın, kovuşturma aşamasında önceki beyanlarından kısmen döndüğü kaydedildi.

Sanık Zafer Biryol’un 2006’da Pensilvanya’ya giderek FETÖ/PDY elebaşı Fethullah Gülen ile görüştüğü, 2002’den 2016’ya kadar örgütün sohbet toplantılarına katıldığı, örgüte himmet adı altında bağışta bulunduğu, kurban verdiği, örgütün yayın organı olan Zaman gazetesine abone olduğu, aynı gazeteye FETÖ yapılanmasını öven röportajlar verdiği belirtilen kararda, soruşturma aşamasındaki ikrar içerikli beyanına göre ByLock programını kullandığı anlaşılan sanığın “FETÖ/PDY’ye üye olma” suçundan cezalandırılmasına dair karar verildiği anımsatıldı.

BANK ASYA HESABINDA ARTIŞ..!

Sanık İsmail Şengül’ün, FETÖ’yle irtibat ve iltisakının olmadığını söyleyerek üzerine atılı tüm suçlamaları reddettiği belirtilen kararda, ancak sanık Ömer Çatkıç’ın sohbet toplantılarında kendisi gibi sanık İsmail Şengül, Ersin Güreler ve Zafer Biryol’un da katıldığı söylediği aktarıldı.

Kararda, sanığın 2014 ve sonrasına kadar örgüt adına düzenlenen sohbetlere katıldığı, FETÖ/PDY’yle irtibatı nedeniyle 667 sayılı KHK ile kapatılan Özel Kaynak Eğitim ve Sosyal Hizmet AŞ’de SGK kaydının bulunduğu anlatıldı.

Gerekçeli kararda, sanık Şengül’ün örgüt ile organik bağ içerisinde süreklilik, çeşitlilik ve yoğunluk gösteren eylemlerle üzerine atılı FETÖ/PDY kapsamındaki “silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçunu işlediği, sanığın örgütsel saikle hareket edip bunu gizlemek amacıyla inkara yönelik savunmalarda bulunduğu belirtilerek, sanığın “silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçundan cezalandırılmasına karar verildiği anımsatıldı.

Sanık Ersin Güreler’in ise 2003’ten başlayarak 2014’e kadar örgütün sohbet toplantılarına katıldığı, örgüt liderinin talimatından hemen sonra 2014 Ocak ayında Bank Asya’daki hesabında 204 bin 363 liralık artışın gerçekleştiği, 2014 ve sonrasına kadar toplantılara katılıp örgütsel bağını devam ettirdiği vurgulanan kararda, sanığın kabul edildiği şekilde örgütle organik bağ içerisinde süreklilik, çeşitlilik ve yoğunluk gösteren eylemleriyle üzerine atılı “silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçundan cezalandırıldığı anlatıldı.

NE OLMUŞTU

Mahkeme heyeti, 20 Ocak’ta verdiği kararda, eski futbolcu Zafer Biryol, antrenör İsmail Şengül ile menajer Ersin Güreler’in, “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 6 yıl üçer ay hapisle cezalandırılmıştı.

Heyet, duruşmalardaki beyanları nedeniyle etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan eski futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral ve Ömer Çatkıç’ı “silahlı terör örgütü üyeliği” suçundan 2 yıl birer ay hapis cezasına çarptırmıştı.

Etkin pişmanlık hükmünden yararlandırılarak 2 yıl birer ay hapis cezası alan İrtegün, Boral ve Çatkıç hakkında, Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 221/5. maddesi uyarınca, birer yıl süreyle denetimli serbestlik tedbirinin uygulanmasına karar veren mahkeme, diğer 3 sanığın ise TCK’nın 58/9. maddesi gereğince, “cezalarının infazından sonra ayrı ayrı denetimli serbestlik tedbirlerinin uygulanması”na karar vermişti.

Gazeteci Toygun Atilla, yeni kitabı “İfşa”da Cemaat’in futbol yapılanmasına ilişkin ayrıntıları yazdı..! 
“FETÖ’nün futbol yapılanması” davası..!

Savcı eski futbolcular için hapis istedi.

Eski milli futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral, Zafer Biryol, Ömer Çatkıç’ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın yargılandığı “FETÖ’nün futbol yapılanması” davasında, savcı mütalaasını açıkladı.

Mütalaada, sanıklar Zafer Biryol ve Ersin Güreler hakkında, “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla 7,5 yıldan 15’er yıla kadar hapis talep edildi. Mütalaada Bekir İrtegün, Uğur Boral ve Ömer Çatkıç’ın ‘etkin pişmanlık hükümlerinden faydalandıkları’ belirtilerek 5’er yıldan 11 yıl 2’şer aya kadar hapisleri istendi. Sanıklardan antrenör İsmail Şengül’ün ise beraati talep edildi

Cemaat’in futbol dünyası ..!

Cemaat davası kapsamında:
-Gözaltına alınan,
-Tutuklanan
-İtirafçı olan
-Cemaat tarafından hedef alınan futbolcuların açıklamalarının yer aldığı kitapta, Cemaat’in futbol dünyasında etki altına aldığı geniş ağa yer veriliyor.

Cemaat, neredeyse her alanda olduğu gibi futbolda da istediği gibi at koşturmuş, birçok ‘yıldız’ ismi kendi müridi haline getirmiş, üstelik bunu gözlere sokarak yapmıştı.

Cemaatçi futbolcu denildiğinde akla gelen ilk isim olan ve Cemaat kontenjanından Erdoğan tarafından AKP milletvekili de yapılan Hakan Şükür, parçalarından sadece biriydi.

Bu ağın temas etmediği, içine yerleşmediği neredeyse tek bir kulüp bile kalmamış durumda..!

Kitaptaki anlatıma göre: Gülen, futbol dünyasında atılım yapmaya, ‘kaçak’ olduğu dönemde, tam da Fenerbahçe stadının önünde karar verdi. 1984 yılında bir araçla Fenerbahçe stadının önünden geçen Gülen, sabah erken saatlerde stat önündeki insan kalabalığını görünce şaşırmış, Nurettin Veren’in anlatımına göre futbola el atmaya o zaman karar vermişti…

İHSAN KALKAVAN VE İSMAİL DEMİRİZ..!

Cemaat’in futbol dünyasındaki bilinen ilk bağlantıları Beşiktaş’ta yöneticilik yapan İhsan Kalkavan ve Galatasaray forması giyen İsmail Demiriz olacaktı.

Ancak ağın ‘gizliliği’ düşünüldüğünde bu bağlantının başlangıç noktasının çok daha fazlasını içerdiği açık.

MARADONA, GÜLEN, ERDOĞAN, GÖKÇEK, ÇİLLER..!

1-) 1995 yılında, İstanbul Ali Sami Yen stadında Bosna için bir dayanışma maçı organize eden Gülen, Dünya Yıldızlar Karması ile Türkiye Yıldızlar Karması’nı karşı karşıya getirir. Organizasyona dünyaca ünlü futbolcu Maradona katılır.

2-) Protokol tribününde Gülen’in yanında olan isimler; Erdoğan, Tansu Çiller, Melih Gökçek ve Hikmet Çiçek gibi isimlerdir.

3-) 1984’te ‘eksik tarafımız’ diye nitelediği futbol konusunda Gülen, dev bir adım atıyordu…

CEMAAT BEŞİKTAŞ’A BAŞKAN ADAYI ÇIKARIR..!

4-) Artık futbolun yıldızlarını buluşturan etkinliklere imza atmaya başlayan Gülen, 1998’de bir büyük kulübün yönetimini de doğrudan ele almak için hamle yapar…

5-) Cemaatçi İhsan Kalkavan 1998 yılında Süleyman Seba’nın karşısına başkan adayı olarak çıkar, alınan 1250 oya rağmen sonuca ulaşamaz. Başkanlığı 2500 oyla yeniden Süleyman Seba kazanır!

6-) O dönemde Sivil Toplum Kuruluşları Birliği bir açıklama yapar: ‘Cemaat Beşiktaş’ı ele geçirmeye çalışıyor’ uyarısında bulunur!

GÜLEN’İN YANINDAKİ FUTBOLCULAR..!

1-) Galatasaraylı futbolcular Hakan Şükür, Hakan Ünsal, İsmail Demiriz, Uğur Tütüneker, Mert Korkmaz, Arif Erdem gibi isimler Gülen’in yanı başında oturuyordu.

2-) Bu toplantılardan birine katılan isimlerden Evren Nuri Turhan, bir toplantıya şahitliğini, ‘mağdur’ olarak anlatır:
‘Mert Korkmaz tarafından çağrıldığım toplantıda; Hakan Şükür, Ertuğrul Sağlam, Mutlu Topçu, Arif Erdem, Uğur Tütüneker, Hakan Ünsal ve Okan Buruk gibi isimleri vardı. Toplantıya Gülen de geldi. Bir daha böyle bir buluşmaya katılmadım…’


Turhan: ‘Gittiği tüm takımlarda benzer bir Cemaat ağı vardı. 2008 yılında futbola nokta koyduğum  Kayseri Erciyespor’da Cemaatçi futbolcuların beni dışlaması sonrası kadroya giremedim. Yani her yerde onlar vardı, transfer paraları, pirimler ne varsa hepsi onların kontrolündeydi.’

3-) Bir dönem Galatasaray forması giyen Mustafa Kocabey: ‘Cemaatçilerin hedef alması nedeniyle ne milli takımda forma giyebildim ne de Galatasaray’da şans bulabildim.’


Kocabey: ‘Hakan Şükür, Arif Erdem, Cihat Arslan, Okan Buruk ve Emre Belözoğlu, Galatasaray’daki diğer futbolcuları Cemaat adına etki altına almaya çalıştı…’

İTİRAFÇI FUTBOLCULAR..!

Bekir İrtegün, Ömer Çatkıç ve Uğur Boral, futbol dünyasındaki Cemaat bağlantısına ilişkin önemli iddialarda bulunur…

1-) Bekir İrtegün:

‘Gaziantep’de Cemaatçi futbolcular kendi ağlarını kurarken, ben de bu ağ tarafından kapsanan isimlerden biri oldum.’
-İrtegün: ‘Ömer Çatkıç ve Barış Durmaz gibi isimler Cemaat sohbetlerinin vazgeçilmez isimleri. Fenerbahçe’ye transfer olduğumda bir telefon aldım ve orada ‘yeni imamla’ tanıştım.’

‘Fenerbahçe’deki Cemaat toplantılarında Emre Belözoğlu, Uğur Boral, Ertuğrul Taşkıran, Alper Potuk, Orhan Şam, Gökhan Gönül ve Mehmet Topal gibi isimlerin yer aldı. Risale-i Nur okunurdu, Gülen’in videoları izlenirdi.’

‘Bazı toplantılar Emre Belözoğlu’nun evinde yapıldı…’

2-) Uğur Boral:

‘Cemaat’le Gençlerbirliği’nde oynarken tanıştım. Burada Cemaatçi futbolcuların başında ise takım kaptanı Ümit Bozkurt vardı.

‘Ankara’da yapılan Cemaat toplantılarında; Ümit Bozkurt, Sedat Yeşilkaya, Erkan Özbey, Ali Cansun yer alıyordu.’

‘Fenerbahçe’ye transferimden sonra Cemaat abisi değişti. Yeni imam Ali Şenel’le bağlantı kurdum…’

‘Fenerbahçe’de Cemaat toplantılarında Tuncay Şanlı, Bekir İrtegün, Emre Belözoğlu, Orhan Şam ve Gökhan Gönül gibi isimler yer alırdı.’

3-) Ömer Çatkıç:

‘Beni Cemaatle tanıştıran isim Cihat Arslan. Erkan Özbey, Gökhan Tokgöz ve Mehmet Çakır da toplantılarda yer alıyordu…’

‘Cemaatle bağı olan futbolcular Uğur Kavuk, Hakan Özmert, Orhan Ak ve Emrah Başsan’dı.’

ZAFER BİRYOL LİSTESİ..!

Cemaat davasında uzun süre tutuklu kalan ve geçtiğimiz günlerde tahliye edilen Zafer Biryol: ‘Cemaat bağı olan futbolcular listesi;

Emre Belözoğlu, Ümit Bozkurt, Cihat Arslan, Alper Potuk, Orhan Şam, Tuncay Şanlı, Gökhan Gönül, Mehmet Topal, Gökhan Tokgöz, Mehmet Çakır ve Ertuğrul Sağlam.’

LİSTEDEKİ İSİMLERE NE İŞLEM YAPILDI..?

1-) Hakan Şükür ve Arif Erdem yurtdışına kaçtı…

2-) İlk Cemaatçi futbolcu olarak bilinen İsmail Demiriz, iki kez tutuklanıp serbest bırakılır. Tutuksuz yargılandığı davada 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

3-) Uğur Tütüneker kısa süre tutuklu kaldı.

Diğer isimlerin neredeyse hiçbiri hakkında işlem yapılmadı, bazıları hakkındaki dosyalarda ise takipsizlik kararı verildi…

Bu isimlerin birçoğunun Cemaat-AKP kavgası sonrası taraf değiştirmesi, AKP saflarına geçmesi sayesinde soruşturma konusu olmadığı belirtiliyor.

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet/ Arif Kızılyalın
http://haber.sol.org.tr

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: