SIYASET

“İL BAŞKANIM FETÖ MENSUBU!”

İYİ PARTİ’Lİ VEKİL ÜMİT ÖZDAĞ’DAN İYİ PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI KAVUNCU’YA FETÖ SUÇLAMASI

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında önemli iddialarda bulundu.

Özdağ:

“İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, FETÖ terör örgütünün mensubu.”

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit, İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında önemli iddialarda bulundu.

Özdağ şunları söyledi:

“Koray Aydın İYİ Parti’de eş başkanlık kurmaya çalışıyor. İYİ Parti’yi kendi kontrolüne almaya çalışıyor. Koray Aydın başlangıçta İYİ Parti’ye alınmayacaktı, Meral Akşener’in bize ifadesi bu şekildeydi. Ama sonra kendisini davet etti.  Koray Aydın’ın gelmesiyle birlikte İYİ Parti’nin merkeze doğru açılımı durdu. “

“İSTANBUL İL BAŞKANI BUĞRA KAVUNCU FETÖ’CÜ. FETÖ’CÜ OLABİLECEĞİ KONUSUNDA UYARDIM”

Özdağ, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu da FETÖ terör örgütünün mensubu olmakla suçladı.

Ümit Özdağ:

“Buğra Kavuncu İYİ Parti’ye gelmeden önce Meral Akşener’i FETÖ’cü olabileceği konusunda uyardım..

Meral Hanım, güvenlik konusunda devletin en önemli kişisiyle görüştüğünü ve Buğra Kavuncu hakkında  olumsuz bir bilgi olmadığını bana söyledi. Ben de kendisine devlet elindeki her bilgiyi vermez dedim.”

Ümit Özdağ, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ terör örgütünün mensubu olduğu iddiasını, Enver Altaylı’nın yeğeni olması ile Kazakistan’da bulunduğu yıllarda, FETÖ’den kapatılan Kazak Türk İş Adamları Derneği (KATİAD)’nin kurucu ve yöneticisi olmasına dayandırdı.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu

İYİ PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI BUĞRA KAVUNCU, ÖZDAĞ’IN İDDİALARINA YANIT VERDİ.

Özdağ’ın FETÖ’cü olmakla suçladığı Kavuncu’dan yanıt: “Alçaklık siyasette meşrulaşmış.”

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu FETÖ mensubu olmakla suçlamıştı.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Özdağ’ın iddialarına yanıt verdi.

Kavuncu şunları söyledi:

“Bu burda kalmaz. Tüm iddiaların cevabını veririm. Ümit Özdağ’ı mahkemeye vereceğim. Ben 47 yaşındayım 3 çocuğum var hayatım boyunca ne yaptığım belli. Ben bu partiye hizmet aşkı ile katıldım. Böyle siyasi oyunlara nasıl davranılır bilmiyorum. Alçaklık siyasette meşrulaşmış. Bu iftiraları atanları insanların sorgulaması gerekiyor. İddialarını kanıtlamalıdır. Bir vatandaş olarak tüm hukuki mücadeleyi yapacağım. Parti tüzüğünün gerektirdiği adımları atmasını isteyeceğim.”

ÖZDAĞ’IN İDDİALARINDAN SONRA 39 İLÇE BAŞKANINDAN BUĞRA KAVUNCU’YA DESTEK ZİYARETİ

İYİ Parti’nin İstanbul’daki 39 ilçe başkanı ve teşkilatı, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya destek olmak için İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’na geldi.

Ayrıca Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, bu akşamki yayının ardından grup toplantısına katılmama kararından vazgeçerek yarınki grup toplantısına katılacağını bildirmiştir.

“İKİ DÜNYADA DA BUNU YAPANLARIN YANINA BIRAKMAYACAĞIM”

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu:

“Genel Başkanımız ile konuşma fırsatım olmadı. Genel başkanımız parti için yararlı tüm insanları hassasiyetle görevlendirmişti. İnsanların haysiyeti ile oynamak bu kadar kolay mı? Ben 3 yıldır bu ülke için çalışıyorum. Siyasi menfaatler için bu oyunlara girmek gerçekten ayıp. İstediğiniz an programa katılıp tüm iddiaları da cevaplamaya hazırım. Bu partiye gönül vermiş milyonlarca insana bunları yaşatmaya kimsenin hakkı yoktur.  Kazak Türk İş Adamları Derneği (KATİAD) derneğinin benim olduğum dönemde FETÖ’cü olduğuna dair ibare yoktu. Diplomatlar, cumhurbaşkanları o derneği ziyaret ederdi.  Ben ayrıldıktan sonra ne olduğunu da takip etmedim. İki dünyada da bunu yapanların yanına bırakmayacağım”

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: