GÜNDEM

“FETÖ YAPILANMASINDAN FARKSIZ YAPILANMALAR DEĞİLLER BUNLAR”

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök ise katıldığı bir programda, Edizer’in Güdül Devlet Hastanesi’nde görevlendirildiğini belirterek:

CHP’Lİ GÖK, MEDENİ KANUN VE LAİKLİĞİ HEDEF ALAN ALİ EDİZER’İN YENİ GÖREV YERİNİ AÇIKLADI

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Ali Edizer’in yeni bir kuruma atandığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından görevden alındığı belirtilmişti.

Medeni Kanun ile laikliği hedef alan ve çok eşliliği savunan SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırması Hastanesi eski Başhekim Yardımcısı Ali Edizer’in kamuoyunda oluşan büyük tepkinin ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından görevden alındığı belirtilmişti.

YENİ HASTANEYE ATANMIŞ

GATA Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin başhekim yardımcılığı görevini yürütürken, erkeklere “boşanmak yerine ikinci eş alın” çağrısı yapan Edizer hakkında Ankara Tabip Odası da soruşturma başlatmıştı.

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök ise katıldığı bir programda, Edizer’in Güdül Devlet Hastanesi’nde görevlendirildiğini belirterek:

“FETÖ yapılanmasından farksız yapılanmalar değiller bunlar. Sağlık Bakanlığı’nın bugün Menzil tarikatının etkisinde olduğunu herkes biliyor. Böyle birini kimin GATA Başhekim Yardımcısı yaptığını öğrenmek istiyorum. Güdül Devlet Hastanesi’ne vermişler kendisini.”

Günlerdir yurttaşların yoğun tepki gösterdiği Edizer’in görevden alınması beklenirken, yeni bir göreve atanmasına Sağlık Bakanlığı’ndan henüz bir açıklama gelmedi.

“TABİPLİK GÖREVİNDEN EL ÇEKTİRİLDİ”

AA’nın geçtiği haberine göre; 

Ali Edizer’in kadrosu, Sağlık Bakanlığı müfettişlerinin önerisiyle, Güdül Devlet Hastanesine gönderildi. Edizer’in, Bakan Fahrettin Koca’nın talimatıyla tabiplik görevinden de el çektirildi.

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: