ACUN ILICALI TV8’İ SATTI MI?

 Acun Ilıcalı’nın kanalını, Medical Park Hastaneler Grubu’na sattığı ileri sürüldü.

Acun Ilıcalı bir süre önce Sekiz Medya Holding AŞ’deki hisselerinin bir kısmını Doğuş Yayın Grubu’na satmıştı. Ağır borç yükünden kurtulmak için atılan bu hamle de TV8’deki krize çare olmadı.

Acun Ilıcalı son dönemde Türkiye’ye medya yatırımı yapan Azerbaycan merkezli Global Medya Group A.Ş. ile görüşmeler yapıyordu…

Global Medya Group A.Ş. yönetimi, Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV8’i satın almak için görüşmeler yaptı. Global Medya kanalının borç yükü nedeniyle satış görüşmelerini askıya aldı.

ACUN ILICALI AÇIKLAMA YAPTI!

Ilıcalı:”Teklifler olduğu doğru ancak sözü edilen yer değil.”.

(Acun Ilıcalı, TV8 kanalını 70 milyon dolara satın almıştı. Kanalın şu anki piyasa değeri ise tam 210 milyon dolar.)

Kanala talip olan Medical Park Hastaneler Grubu, Ilıcalı’nın TV8’deki hisselerinin tamamını satın almak konusunda ünlü televizyoncu ile anlaşma sağladı.

Medical Park Hastaneler Grubu’ndan yapılan açıklama şu şekilde:

“11.03.2019 tarihinde çeşitli websitelerinde yayınlanan ve daha sonra sosyal medyaya yansıyan TV8’in satışına ilişkin haberlerde Medical Park adının geçmesi, tarafımızdan kamuoyuna bilgilendirme yapılması ihtiyacını beraberinde getirmiştir.

Liv Hospital ve Medical Park markalarını bünyesinde bulunduran MLP Sağlık Hizmetleri (MLP Care) olarak; söz konusu haberlerde yer alan TV8’in satışı için Medical Park ile görüşme yapıldığı ve/veya TV8’in Medical Park’a satıldığına ilişkin iddiaların tamamen asılsız olduğunu belirtmek isteriz. Şirketimizin bu konuda herhangi bir girişimi ya da görüşmesinin söz konusu olmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız.”

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.