''HESAP SORACAĞIZ!'' demişti

FETÖ’DEN TUTUKLU İŞ İNSANI CEZAEVİNDE ŞİŞLENDİ…

FETÖ’den tutuklu iş insanı Hazım Sesli cezaevinde şişlendi; 6 ay önce “Bakanlar hakkında bildiklerim var, konuşursam yer yerinden oynar” demişti

Hazım Sesli’nin avukat kızı Melike Sesli:

”Babamı yaralayan kişi; iki kez cinayet işleyen ve koğuşta birlikte kaldığı kişinin kafa derisini yüzen Fatih Aksoy adlı bir mahkum.”

“FETÖ’nün bürokrasi imam yardımcısı”

“FETÖ’nün bürokrasi imam yardımcısı” olduğu iddia edilen ve “terör örgütü üyeliği” suçunu işlediği gerekçesiyle 15 yıl hapis cezası verilen iş insanı Hazım Sesli, önceki gün tutuklu bulunduğu Menemen Cezaevi’nde saldırıya uğradı.

Hazım Sesli, telefon görüşü sırasında 7 farklı yerinden şişlendi.

Hazım Sesli, 17 Eylül 2019’da Uşak 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bir duruşmada şöyle demişti:

Hazım Sesli:

“Bildiğim çok şey vardır, şu anki bakanlara ve geçmişteki bakanlara ilişkin bildiklerim vardır. Şu ana kadar konuşmadım ancak konuşursam yer yerinden oynar.”

Hazım Sesli, 17 Eylül 2019’daki duruşmada şunları söylemişti:

Hazım Sesli:

”Daha önceki beyanlarımı tekrar ediyorum. Kayyum tedbiri uygulanan şirketlerin TMSF tarafından düzenlenen raporları tek taraflıdır, hukuksuzdur, söz konusu şirketlerimiz hukuksuz bir şekilde yönetilmektedir..

Şirketlerimiz gasp edilmiştir. Şirketlerimiz hükümet ve AKP tarafından kurulan bir çok dernek, şirket ve vakıfa yardımda bulunmuştur..

4 yıldır cezaevindeyim ve hücredeyim. Yazdığım tüm yazılara rağmen cezaevi tarafından bana neden bu şekilde muamele yapıldığına dair bir bilgi verilmemektedir. Sesi ailesine özel bir muamele yapılmaktadır, haksızlık söz konusudur. İleride kanun nezdinde yapılan bu haksızlığın hesabını soracağız..

12 Eylül ve 28 Şubat sonrası darbe yapanlara karşı nasıl hesap sorulduysa o şekilde hesap soracağız. Bildiğim çok şey vardır, şu anki bakanlara ve geçmişteki bakanlara ilişkin bildiklerim vardır. Şu ana kadar konuşmadım ancak konuşursam yer yerinden oynar. Bunun bilinmesini talep ediyorum.”

hazım sesli görsel.jpg


“2 defa cinayetten ceza alıp, koğuşun kalan kişinin kafa derisini yüzen Fatih Oktay tarafından saldırıya uğradı”

Sesli’nin kızı avukat Melike Sesli:

”11.03.2020 günü saat 16.20’de telefon görüsünü birlikte yapmış oldukları; daha önce 2 defa adam öldürüp ceza alan, daha sonra ise koğuşta bulunan bir kişinin kafa derisini yüzen Fatih Oktay isimli mahkumla birlikte telefon görüşü yaptırdıkları sırada Fatih Oktay tarafından şişlenmiştir. Kalbine nişan almış olsa da Hazim Sesli telefonla görüşürken ilk şişin telefona denk gelmesi sonucu olayı fark etmiş ve kendini korumaya çalışmıştır. Ama olaya cezaevi memurları müdahale edene kadar 2 kere sol elinden, 2 kere sol bacağından, 3-4 defa da kalçasından darbeler almıştır.” 

15 Temmuz’dan önce tutuklanmıştı

Hazım Sesli, 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminden yaklaşık 8 ay önce, 22 Ekim 2015’te yürütülen ‘Paralel yapı’ soruşturması kapsamında tutuklanmış, 15 Şubat 2019 yılında ise, “Terör örgütü üyesi olmak” suçunu işlediği gerekçesiyle 15 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Sesli, “anayasal düzeni yıkmaya teşebbüs”, “terör örgütü kurmak ve yönetmek” suçlarından yeterli delil olmadığı gerekçesiyle beraat etmişti. 

hazım sesli fethullah gülen.jpg


Hazım Sesli’nin Fethullah Gülen’i Pensilvanya’da ziyaret ettiği ve birlikte fotoğraf çektirdiği de basına yansımıştı.

https://www.cafemedyam.com/2020/03/09/ucu-erdogan-ailesine-giden-feto-sorusturmasi/

İLGİLİ HABER

independentturkish Can Bursalı

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: