SIYASET

‘VATAN TOPRAĞI İÇİN ÖLÜNÜR, İDLİB VATAN TOPRAĞI MI?’

”BU SAVAŞ İSE ANAYASA’YA AYKIRI”

‘BEN SİZLERE ÖLMEYİ EMREDİYORUM’

Erdoğan:

”Atatürk Çanakkale’de ne diyordu? ‘Ben sizlere ölmeyi emrediyorum’ diyordu. Biz bu şehitleri Bedir’de, Uhud’da, Huneyn’de, Hendek’te, Selçuklu’da, Osmanlı’da, Cumhuriyet döneminde, Çanakkale’de verdik. Bundan sonra da vermeye devam edeceğiz Bay Kemal ama sen şehadeti bilmezsin.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:

”Erdoğan, ‘Atatürk Çanakkale’de ‘Ben sizlere ölmeyi emrediyorum’ diyordu. Biz bu şehitleri Çanakkale’de verdik. Bundan sonra da vermeye devam edeceğiz’ şeklindeki açıklama yapmış. Atatürk o emri verirken vatan toprağındaydı. Ordusunun başındaydı ve ülkesini savunuyordu. Vatan toprağı için ölünür. İdlib vatan toprağı mı? Sen kimi savunuyorsun?.”

CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) dün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

Toplantıda, 28 ve 29 Mart’ta yapılacak 37. Olağan Kurultay’a ilişkin hazırlık yapmak üzere de bazı MYK üyeleri görevlendirildi.

Toplantıda, CHP Parti Meclisi toplantısının 12 Mart’ta yapılması da kararlaştırıldı.

‘Kimi savunuyorsun?’

Kılıçdaroğlu:

”Vatan toprağı için ölünür. Sen kimi savunuyorsun? İdlib vatan toprağı mı?”

Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca: 

”İktidar ÖSO ile Kuvayı Milliye’yi de bir tutuyordu.”

Kılıçdaroğlu:

”Şimdi de Çanakkale ile İdlib’i bir tutuyorlar. 34 şehidimiz var kalkıp Putin’in ayağına gidiyor. Neden Putin gelmiyor da sen gidiyorsun?”

‘Bahçeli’nin el sıkmaması eksiklik değil’

İdlib şehitlerinden Uzman Onbaşı Halil Çankaya için Ankara’da düzenlenen cenaze törenine katılan MHP Lideri Devlet Bahçeli, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun elini sıkmadı.

Faik Öztrak:

”Bahçeli’nin şehit cenazesinde Kılıçdaroğlu ile tokalaşmaması… Ben Bahçeli’nin eline değil yüzüne baktım. Yere doğru bakıyordu, ciddi bir mahcubiyet ifadesi vardı. Ama Bahçeli’nin genel başkanımızın elini sıkmaması, genel başkanımız açısından bir eksiklik değildir.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak:

”34 şehidimiz varken, İstanbul’da yapılacağı söylenen toplantı neden Moskova’ya alındı? Umarız bu defa Erdoğan, Putin’in gözlerinin içine bakarak, şu soruları sorar: “Sayın Putin; askerlerimizi neden şehit ettiniz?”, “Sayın Putin; ilk saldırının ardından Rusya’yı uyarmamıza rağmen ikinci saldırıyı neden gerçekleştirdiniz?”“Sayın Putin; siz yaralı askerlerimizi almaya gelen ambulanslarımızı bile neden vurdunuz?” Bu soruların cevabını almadan masadan kalkmayın..

Ensar-muhacir edebiyatıyla bir insanlık faciasına milletin 40 milyar dolardan fazla parasını harcadılar. Şimdi Erdoğan sıkışınca, “Bu kadar mülteciye bakmak zorunda değiliz” deyiverdi, kapıları açtı. Yunanistan’ın sınırda bu insanlara yaptığı zulüm ise kabul edilir değil. Avrupalıların ikiyüzlülüğü tartışılmaz..

Erdoğan’ın ‘şehitler tepesi boş kalmayacak’ açıklamaları… Senin görevin şehitler tepesini doldurmak değil, evlatlarımız şehit olmasın diye tedbir almak. Millet İttifakı’nın iktidarında; milletin evlatları şehit olmasın diye her türlü gayret sarf edilecektir..

Erdoğan’ın ‘savaş diyebilirim’ açıklaması…Bu savaş ise, olan biten Anayasa’ya aykırıdır. Biz TBMM olarak kendilerine savaş izni vermedik. Tezkere şunu söylüyor; terörle mücadele ve göçün engellenmesi.”

İLGİLİ HABER

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: