SIYASET

‘Şehitlerimiz haklarını helal etmez’

‘Orada fetih naraları filan attırmasınlar…’

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Aytun Çıray, Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin açıklamalarda bulundu…VİDEO…

Barış Pınarı Harekatı, bir takım mezhep ve tarikatlarca istismar ediliyor…

Aytun Çıray

Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin açıklamalarda bulunan İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray:

“Türk askerinin yanındayız”

”Harekat bazı mezhep ve tarikatlar tarafından istismar edilmeye çalışılıyor.”

  • Aytun Çıray:

”TSK bölgeye işgal için gitmedi. Birtakım mezhep ve tarikatlar da el atmışlar, o genç çocuklara kendi istedikleri gibi sloganlar söyletmeye çalışıyorlar. Şehitlerimiz haklarını helal etmez. Çocuklarımızı istismar etmesinler. Orada fetih naraları filan attırmasınlar”

”Türk askerinin arkasındayız yalnız orada bile, birtakım muhabirlerle yandaşlarla. Askerimizin canını tehlikeye attığı operasyondan siyasi fayda çıkarmaya çalışıyorlar.”

‘Bu kadar küçük siyaset yapılır mı?’

”Hükümet şöyle diyor, ‘Biz oraya fethe gitmedik, işgale gitmedik. Biz sınır güvenliğini sağlamaya gittik’ doğru da yapıyorlar. Zaten bunun aksini söylersen Türkiye’nin BM ile bütün uluslararası kuruluşlarla başı derde girer. Sen kalkacaksın rütbeli bazı askerlere ‘fethe gidiyoruz’ diye dinbaz propaganda yapacaksın. Bu da işin başka bir ayıp tarafı. İnsan canı üzerinden, bu fedakar askerlerimiz üzerinden, çocuklarımız üzerinden bu kadar küçük siyaset yapılır mı?”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: