Bazı ‘film’ adamlarının neden sık ekrana çıktığını anlayın!

Share this content:

Mansur Yavaş’a komplo girişimi ortaya çıktı…

HANGİ HABER KANALLARI?

Mansur Yavaş

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol:

“Biz ishallerde her yıl bu vakitler sıklık artışı görürüz. Önceki akışta yazdım sebeplerini Ama bazı ‘film’ adamlarının neden sık ekrana çıktığını anlayın diye yazıyorum. İshal ile ilişkili konuşmamı isteyen haber kanallarının bir ricası var: Sularla ilişkili olduğunu söylemem”

Şenol, TRT’yi işaret ederek şu yorumu paylaştı:

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol:

”Aslında bu teklifi açıkça yapan, yani ‘İshallerin sebebi sulardır’ dememi isteyen ana haber kanalının adını da yazıp sildim sonradan. Zira, bizim vergilerimizden beslenir, amir sözü dinlenir. Ve ne yapsak illa ki söyleyecek dolu yalanları vardır, siz bilin istedim.”

”Ankara’da artan ishal vakalarının sularla bir ilgisi yok. Bu vakalarda artış gözlemleniyor. Viral enterit en sık sebep; İnsandan insana bulaşma ve çevre kaynakları önemlidir.”

ANKARA’DAKİ İSHAL VAKALARI

Mansur Yavaş:

”Ankara’da, sudan kaynaklı salgın hastalık olduğuna yönelik asılsız haberler yayılmıştır. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Gerekli açıklamayı ASKİ Genel Müdürlüğümüz yapmış bulunmaktadır.”

ASKİ’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada da su numunelerindeki klor konsantrasyonunun 0,2 mg/L’nin üzerinde olduğu belirtilmişti. 

http://www.cumhuriyet.com.tr

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.