‘Selahattin Demirtaş’ın tahliye edilmesi doğrudur’

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tahliye edilmesi gerektiğini söyledi!

Karamollaoğlu: ”Eğer ‘adalet tecelli’ edecekse Selahattin Demirtaş’ın tahliye edilmesi doğrudur. Kararın doğru olup olmadığını ben değil yargı bilecek,”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Erdoğan’la görüşmesine ilişkin açıklamalarda bulundu…

Karamollaoğlu: ”Münakaşaya girmeden her konuyu gündeme aldık. Adaletin bir an önce kendi rayına girmesi gerektiğini ifade ettim kendilerine. Mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini de ifade ettim. Kendisi kesin bir ifade kullanmadı ama bir takım hazırlıklar içinde olunduğu intibayı ben açıkçası hissettim. Biz prensipler üzerinde anlaşırsak herkesle ittifak yaparız. Türkiye’nin meselelerini çözümü sadece ittifak yapmakla çözülmez. Ülkede uygulanacak politikaları belirlememiz lazım.”

‘RÜŞVETE, İSRAFA VE YOLSUZLUĞA KARŞI ÇIKARIZ’

Karamollaoğlu: ”Önümüzdeki günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, İYİ Parti Lideri Meral Akşener’i, parti kurma hazırlığında olan eski bakan Ali Babacan’ı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret edeceğim. Ülke meselelerine dair çözümleri görüşeceğim.”

Türkiye’deki kutuplaşmanın çözümü kucaklaşmaktan geçiyor.

Karamollaoğlu: ‘‘Adalet problemi var. Bu problemi yeni kurumlar çözmez, iktidarın tavrı belirler. Bizim prensiplerimiz, değerlerimiz açıktır. Biz rüşvete, israfa ve yolsuzluğa karşı çıkarız.”

Yeni partilerin kurulmasından endişe duymadığını dile getiren Karamollaoğlu: ”Yeni partilerin, yeni oluşumların kurulması daha renkli bir Türkiye’yi işaret ediyor.”

https://www.cafemedyam.com/2019/09/08/cumartesi-anneleri-gormezden-gelindi/

‘SELAHATTİN DEMİRTAŞ TAHLİYE EDİLMELİ’

Karamollaoğlu: ”Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tahliye edilmesi gerektiğini düşünüyorum…Eğer ‘adalet tecelli’ edecekse Selahattin Demirtaş’ın tahliye edilmesi doğrudur. Kararın doğru olup olmadığını ben değil yargı bilecek. Ben adalet mekanizması değilim.”

‘KAFTANCIOĞLU AKLI BAŞINDA BİR TAVIR TAKINIYOR’

Karamollaoğlu: ”Canan Kaftancıoğlu’nun geçmişte yapmış olduğu ifadelerin karşısındayım ve tepkimi de gösterdim. Ancak yedi yıl önce atılan bir tweetin cezası bugün kesilmez. Kaftancıoğlu geçmişe nazaran çok daha tutarlı, yapıcı ve aklı başında bir tavır takınıyor.”

‘CÜBBELİ AHMET TÖVBE ETSİN’

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün, kendisinin daha önce söylediği sözleri eleştirerek, “SAADET’in proje başkanının ‘Müslümanım ama İslamcı değilim’ lafı, ‘İnsanım ama insancı değilim’ mânâsına gelmektedir. Beyaz sakalından utan be kaç yaşına gelmişsin” sözlerine de yanıt veren Karamollaoğlu: ”Tövbe etsin ve kendisi İslamyeti ve değerleri bilen bir insan. Ona göre benim sözlerimi tekrar mukayese etsin isterim. Bu konuda polemiğe girmek istemem. Ben onun seviyesine inmem” diye konuştu.

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.