GENEL

‘Tesisleri siyasi baskı ile elimden almaya çalışıyorlar’

MHP’li Belediye Başkanı: ” AKP’li Belediye döneminde, çevre il ve ilçelere 8 milyon liralık asfalt satışı olmuş. Ama kayıtlarda bu para görünmüyor. Para ortada yok. Tesislerin piyasaya 4 milyon lira borcu var.”

GİRESUN Alucra Belediye Başkanı MHP’li Suat Aybar, Milletvekili Nurettin Canikli, tesisleri hibe eden Albayrak Grubu’nun ortağı!’ 

Giresun’un Alucra Belediyesi’ne 2017 yılında Albayrak grubu tarafından belediyeye hibe edilen sıcak asfalt tesisi, AKP’li başkanın seçimi kaybetmesi üzerine MHP’li belediyeden geri istendi!

  • Giresun’un Alucra Belediyesi’ne 2017 yılında Albayrak grubuna ait Yeşil Adamlar Atık Yönetimi A.Ş. tarafından belediyeye sıcak asfalt tesisi hibe edildi.
  • Dönemin belediye Başkanı AKP’li Asım Kaymakçı, meclis kararıyla hibeyi kabul etti.
  • 31 Mart seçimlerinde Belediye Başkanlığını MHP’li Suat Aybar’ın kazanmasının ardından şirket, tesisleri Giresun İl Özel İdaresi’ne verdiklerini açıkladı.
  • Valilik tesislerdeki araçları almak için belediyeye resmî yazı ile başvurdu.

Başkan Aybar: ”Belediyeye hibe olarak verilen tesisleri teslim etmeyeceğim. Belediyeyi kaybettikleri için bunu yapıyorlar. Gerekirse bu tesisleri benzin döker yakarım ama kimseye teslim etmem…”

Nurettin Canikli vasıtasıyla…

2017 yılında dönemin Savunma Bakanı olan şimdiki İstanbul AKP Milletvekili Nurettin Canikli’nin vasıtasıyla Alucra Belediyesi’ne Albayraklar Grubuna ait Yeşil Adamlar Atık Yönetimi A.Ş tarafından;

  • Finişer,
  • fabrika plenti,
  • tamburlu silindir,
  • lastik tekerlekli silindir,
  • trafo ve
  • kantardan oluşan sıcak asfalt tesisi hibe edildi.

Belediye Meclisinde, 31.07.2017’de yaptıkları oturumda aldıkları kararla hibe kabul edildi…

TESİS BAŞKANIN AKRABASININ ARSASINA YAPILDI

08.09.2017- Sıcak asfalt tesisinin kurulması için belediye meclisi toplandı. Belediye Başkanı AKP’li Asım Kaymakçı’nın katılmadığı oturumda, meclis uygun yer olarak belirlenen Mesudiye Mahallesinde bulunan ve Başkan Kaymakçı’nın akrabası olan Cemile Alioğlu ve Arife Kaymakçı’ya arsayı 15 bin TL aylık kirayla 10 yıllığına kiraladı.

Arsaya kurulan tesis 2018 yılının başında hizmet vermeye başladı.

YENİ BAŞKAN TESİSİ BELEDİYE ZİMMET DEFTERİ’NE GEÇİRDİ!

31 Mart seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen MHP’li Suat Aybar, meclis kararı alarak Sıcak asfalt tesislerini, belediyenin zimmetine geçirdi.

Albayrak Grubuna bir şirket olan Sistem Dağıtım A.Ş, ilçede bulunan tesisin kullanım hakkını Alucra Belediyesi’nde olmadığını belirtip, 10.09.2019’da yapılan anlaşmayla Giresun İl Özel İdaresi’ne devir protokolü yaptıklarını bir yazı ile belediyeye bildirdi.

Giresun Valiliği ve Giresun İl Özel İdaresi’de devrini aldığı tesisleri 12.09.2019’da Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın imzalı yazısı ile belediyeden istedi.

BENZİN DÖKER YAKARIM TESİSİ GENE VERMEM

Alucra Belediye Başkanı MHP’li Suat Aybar:

”Milletvekili Nurettin Canikli tesisleri hibe eden Albayrak Grubu’nun ortağı. Seçimi biz kazanınca birden her şey değişti. Ben tesisleri meclis kararıyla belediyenin zimmetine geçirdim. Bu şirketten faturaları istedim. Ama bize göndermediler. Sonra paravan bir şirket kurup tesisi Özel İdareye verdiler. Belediyenin zimmetinde olan bir tesisi kimseye vermem. Gerekirse benzin döker yakarım.”

‘8 MİLYON PARA KAYIP, 4 MİLYON BORÇ VAR

BAŞKAN AYBAR:

”Tesislerin kurulum masraflarını belediye üstlendi. Geçen yıl çevre il ve ilçelere 8 milyon liralık asfalt satışı olmuş. Ama kayıtlarda bu para görünmüyor. Para ortada yok. Tesislerin piyasaya 4 milyon lira borcu var. Faturalar belediyeden kesilmiş. Borçlar belediyeye ait görünüyor. Yani bu tesisler düzgün kullanılmadığı için belediyenin bir karı olmamıştır. Sadece mahallelere dökülen asfaltlar var. Borçları ben ödemeye çalışıyorum. Şimdi de tesisleri siyasi baskı ile elimden almaya çalışıyorlar.”

https://www.sozcu.com.tr İsmail Akduman

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: