GENEL

AKP, İzmir Ödemiş Belediyesi’nin içini boşaltmış…

İzmir Ödemiş Belediyesi’nde Mayıs ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. 

CHP’li belediye başkanı Mehmet Eriş: ”Belediyenin Mart ayı itibarı ile 68,9 milyon liralık borcu bulunuyor. Günlük işlerimizi sürdürmek için kredi almak zorundayız. İşçilerimizi ve esnaflarımızı mağdur edemeyiz.”

10 milyon liralık kredi üç partinin de oybirliğiyle kabul edildi.

Kamu, özel bankalar, katılım bankaları veya İller Bankası Kredi kuruluşlarından 1 yıla kadar geri ödemesiz 5 yıl vadeli 10 milyon liralık kredi kullanılmak suretiyle iç borçlanması oldu.

1- Belediyenin 68 milyon 900 bin 682 lira borç stoğu var…

2- Belediyenin rutin iş ve işlemlerini gerçekleştirmek için dahi ortalama 6-7 milyon lira gideri var…

‘ÖNCELİK MAAŞLARIN ÖDENMESİ’

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş: ”Sokakta, düğünde kulağıma alacak üflenmesini istemiyorum. Öncelikle çalışanın maaşı ödenecek. Bizim olmazsa olmazımız bu. Hiçbir koşulda taviz vermeyeceğiz. Daha yüksek bir pay da isteyebilirdik. Durumun aciliyetinden dolayı 10 milyon lira ile sınırlandırdık. Biz borcu borçla kapatmak istemiyoruz. Günlük işlerimizi sürdürmek için bu krediyi almak zorundayız. Günlük işleri sürdürmemiz için bile bu kredi miktarı yeterli değil.”

AKP grubu adına söz alan Abdülkadir Karaerkek: ”işçilerin mağdur olmaması ve esnafın alacakları zamanında tahsil etmesi adına kredi çekme konusuna destek verdik. Yine de kredi çekilirken öncelik İller Bankası olmalı.”

MHP grubu adına söz alan Ceyhun Kınlı: ”Ödemiş Belediyesi’nin itibarı, işçi maaşlarında aksama yaşanmaması ve esnafın mağdur edilmemesi adına destek vereceğiz.”

CHP grubu adına söz alan İlçe Başkanı ve Meclis Üyesi Hamdi Halis: ”Borcu borçla kapatmayı doğru bulmasak da bu süreçte bu nakit paraya ihtiyaç var. Bundan sonrası için hesap bilen bir tavır içinde olmayı arkadaşlarımla birlikte diliyoruz.”

Ödemiş Belediyesi’nin Kamu, Özel Bankalar, katılım bankaları veya İller Bankası Kredi kuruluşlarından 1 yıla kadar geri ödemesiz 5 yıl vadeli 10 milyon liralık kredi kullanması talebi oybirliği ile meclisten geçti.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: