GENEL

Azmin zaferi

‘Belediye başkanlığı koltuğuna oturmak istiyorum’ demiştim. Kısmet bugüneymiş. 32 yıl önce 1 günlüğüne oturduğum koltuğa, inşallah 5 yıl süre boyunca oturacağım.’

Celal Alper İbaş, 1987’de ilkokul öğrencisiyken, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda oturduğu belediye başkanlığı koltuğuna, belediye başkanı seçilerek geçti.

Mazbatasını alıp, Avanos Belediye Başkanlığı görevine başlayan Celal Alper İbaş’a, ziyaretine gelen anne- babası, 10 yaşında, başkanlık koltuğunda otururken, çekilen fotoğrafını hediye etti.

Celal Alper İbaş

Tarih 1987, Celal ilkokul öğrencisidir. Dönemin Avanos Belediye Başkanı Anavatan Parti’li Ali Rıza Karataş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, bir çocuğun Belediye Başkanlığı koltuğuna 1 günlüğüne oturmasına müsade eder. O dönem koltuğa oturan, Celal Alper İbaş, yıllar sonra siyasete girer, CHP’den belediye başkan adayı olur ve seçimleri kazanarak, belediye başkanı seçilir.

Celal Alper İbaş

İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alan Başkan Celal Alper İbaş, CHP’li eski Belediye Başkanı İsmet İnce’den görevi devraldı. Devir teslim töreninde konuşan İbaş, şunları söyledi:

Herkese eşit davranacağız

“Görevi CHP’li belediye başkanından devraldığım için mutluyum. Şehrimiz için çalışacağız. Parti rozetimizi çıkardık. Herkese eşit davranacağız. Benden önceki belediye başkanımızın yarım bıraktığı bütün projeleri tamamlayacağız.”

Celal Alper İbaş’a, ilk ziyareti, annesi Ayşe ve babası Ali İbaş gerçekleştirdi. Ayşe İbaş, oğluna, 1987 yılında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda başkanlık koltuğunda çekilen fotoğrafını hediye etti.

Duygulanan Başkan İbaş: “O yıllarda 1 günlüğüne belediye başkanlığı koltuğuna oturmuştum. Bana, o dönem öğretmenim, ‘Belediye başkanı koltuğuna mı yoksa kaymakam koltuğuna mı oturmak istersin?’ diye sormuştu. Ben de ‘Belediye başkanlığı koltuğuna oturmak istiyorum’ demiştim. Kısmet bugüneymiş. 32 yıl önce 1 günlüğüne oturduğum koltuğa, inşallah 5 yıl süre boyunca oturacağım.”

Avanos, Nevşehir İline bağlı bir ilçedir.

Kaynak

tr.sputniknews.com
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: