Adana Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, 14 saatlik otobüs yolculuğunun ardından Çanakkale'ye 100 km kala takımın ilgililerini aradı ve "Otel rezervasyonunuzu iptal ettik, geri dönün!" dedi...

Türkiye Şampiyonası’na katılacak 14 yaş kız basketbol takımı Çanakkale yolundan geri çağrıldı.

Adana Büyükşehir Belediye U14 Kız Basketbol Takımı, Türkiye Şampiyonası için Adana’dan Çanakkale’ye yola çıktı. 14 saatlik yolculuktan sonra Çanakkale’ye çok az kala seçimi kaybeden MHP’li büyükşehir yetkilileri, “Otel rezervasyonunuzu iptal ettik, geri dönün” haberi gönderdi. Çocuklar Adana’ya geri döndü.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, sporcuları Çanakkale’ye davet etti.

Gökhan: “Ben daha sonra öğrendim. Dün kızlar U14 turnuvası için Çanakkale’ye müsabakaya geliyorlar. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin takımıymış. Onları buraya yollamışlar. Sonra şehre 100 kilometre kala telefon edip geri çağırıyorlar. Biz de dedik gelsinler, ağırlarız ama onlar dönmüş oldular. Çocuk kızlarımızı bekliyorum aileleri ile beraber. Ağırlayacağız onları. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı da yerine yerleşsin. Veliler ile görüştük, bize teşekkür ettiler ama yetmez. O çocukları getireceğiz buralara”

Ülger Gökhan: “Zamanında bilgimiz olsaydı onları gerekirse evlerimizde ağırlar, yine de emek verdikleri turnuvaya katılımlarını sağlardık.”

31 Mart yerel seçimlerinde Adana Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’ye geçmesinin ardından, Adana Yerel Basketbol Ligi’ni ikinci olarak bitiren Adana Büyükşehir Belediye U14 Kız takımı, Türkiye Şampiyonası için çıktıkları Çanakkale yolundan geri çağrıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, 14 saatlik otobüs yolculuğunun ardından Çanakkale’ye 100 km kala takımın ilgililerini aradı ve “Otel rezervasyonunuzu iptal ettik, geri dönün!” dedi…

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: