GENEL

Yerel seçim öncesi Kadınlar için yeni finansman paketi!

”Büyük firmalar ve güçlü ekonomiler genç zihinleri ve kadın yetenekleri ön planda tutuyor. 21. yüzyılın şartları da bunu artık bir zorunluluk haline getirdi.”

Eximbank ve QNB Finansbank iş birliği ile kadınlar için yeni bir finansman paketi açıklanacak…

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: “Kadınlarımızı, kadın girişimcilerimizi ihracatçı yapmak için onların finansman desteğine ihtiyacı var. Biz bunu teminen, Eximbank da burada, QNB Finansbank ile beraber kadın girişimcilerimiz, kadın ihracatçılarımız için, yeni bir finansman paketi açıklayacağız. Bu kredi, yüzde 51’i kadın olan şirketlerimize, firmalarımıza, ihracat kaydıyla verilecek ve toplamda 200 milyon dolar, ilaveten 100 milyon TL.”

“Türkiye Girişimci Kadın Buluşması”

Ticaret Bakanı Pekcan: ”Bakanlık olarak kadınların iş gücüne katılımına önem veriyoruz. Bu alanda destek vermeyi sürdüreceğiz.”

Pekcan, yeni uygulamaya ilişkin şu bilgileri verdi:

“Kadınlarımızı, kadın girişimcilerimizi ihracatçı yapmak için onların finansman desteğine ihtiyacı var. Biz bunu teminen, Eximbank da burada, QNB Finansbank ile beraber kadın girişimcilerimiz, kadın ihracatçılarımız için, yeni bir finansman paketi açıklayacağız.”

”Bugün genel müdürlerimiz bu imzayı atacak. Bu kredi, yüzde 51’i kadın olan şirketlerimize, firmalarımıza, ihracat kaydıyla verilecek ve toplamda 200 milyon dolar, ilaveten 100 milyon TL. Kadının ekonomik olarak güçlenmesi demek, toplumsal refahın kesin olması demek. “

Pekcan: ”Bu sene Birleşmiş Milletler’in Dünya Kadınlar Günü ana teması ‘Eşit Düşün, Zekice Geliştir, Değişim İçin Yenilik Yap’ olarak belirledi. Günümüzde kadın-erkek eşitliğini sağlamanın yolu bilimden, yeni teknolojilerden ve inovasyondan geçiyor.’

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: “Kadın yöneticilerin karar verici pozisyonda olduğu şirketler, karlılıkları daha yüksek, daha verimli, daha başarılı şirketler. Gelişmiş ve yüksek gelirli ülkelerde de, kadınların yönetici, karar verici ve siyasi politikalar oluşturucu pozisyonlarda olduklarını görüyoruz, biz de hedeflerimize bu yönde devam ediyoruz.
Küresel ekonomiye yön veren yenilikçi firmaların kurucuları, hemen hemen hep genç girişimciler. Bu kesinlikle tesadüf değil. Bu yenilikçi firmaların her birinde yüzlerce-binlerce kadın mühendis, grafiker ve tasarımcılarımız, bilişimcilerimiz çalışmakta.”

Pekcan: ”Büyük firmalar ve güçlü ekonomiler genç zihinleri ve kadın yetenekleri ön planda tutuyor. 21. yüzyılın şartları da bunu artık bir zorunluluk haline getirdi.”

Kaynak

www.dunya.com/
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: