SIYASET

”Erdoğan kendi hukuksuzluğunu gizlemek için CHP’ye laf atıyor!”

”Erdoğan’ı siyasi ahlaka ve yasalara uymaya davet ediyoruz ”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun: “BİLEREK SEÇMENLERİ KANDIRMAYA ÇALIŞIYOR”

Erdoğan: “Zillet ittifakı adayının resimleri var ama resimlerinin altında CHP logosu yok. Niye biliyor musunuz? Aday bilinsin ama kimin adayı olduğu bilinmesin diye bunu yapıyorlar”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun: “AKP Genel Başkanı ve AKP belediye başkan adayları siyasi partiler yasasını da seçim yasaklarını da çiğneyerek kampanya yürütüyor. Buna uyanlara da iftira ve çamur atıyor. Erdoğan’ı siyasi ahlaka ve yasalara uymaya davet ediyoruz ”

Seyit Torun, “AKP adayları ve AKP Genel Başkanı henüz seçim yasakları olduğu halde afişlerinde ve diğer çalışmalarında parti adı ve amblemi kullanmaktadır. İtiraz etmemize rağmen görevliler korkudan bu hukuksuzluğu engelleyemiyor çünkü Erdoğan’ın kendi hukuksuzluğunu gizlemek için CHP’ye laf attıyor.”

“ERDOĞAN, BİLEREK SEÇMENLERİ KANDIRMAYA ÇALIŞIYOR”

Seyit Torun:
“Erdoğan diyor ki, biz CHP’liler parti amblemlerimizi gizleyerek seçim işbirliği yapıyormuşuz ve seçim çalışması yürütüyormuşuz. Bu ülkenin Cumhurbaşkanının, seçim öncesi partilerin amblem kullanımının ne zaman başladığını bilmesi gerek.  Eğer biliyor da yasaya uymuyorsa, bilerek yasayı çiğniyorsa bedelini ödemeli. Bilerek seçmenleri kandırmaya çalışıyor, seçmeni etkilemeye çalışıyorsa, bile bile halka yalann söylüyorsa ki öyle yapıyor, bu siyasi ahlaksızlıktan vazgeçmesi gerek.”

Yürürlükteki yasaya göre kampanyada parti amblemi ve ismi 1 Mart’ta kullanılmaya başlanır.

“Biz başından beri neden tarafsız Cumhurbaşkanı diyoruz? İşte bunun için: AKP Genel Başkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı sıfatıyla yaptığı çalışmalarda da seçim propagandası yürümektedir. Gittiği tüm şehirler AKP logolu afiş, pankart ve çeşitli büyük görsellerle dolmaktadır. Bu logolu ve parti isimli görseller bir açılış, bir toplantı sonrasında da günlerce şehirlerde asılı kalmaktadır. ”     

”CHP ADAYLARININ GÖRSELLERİ TOPLANIYOR!”

Torun: “CHP olarak bu hukuksuzluğa itiraz ediyoruz. Ancak adli ve idari birimler bu afişleri, bu görselleri toplamakta tereddüt ediyor. Yetkililer korku yüzünden seçim kanununun ve siyasi partiler kanununun çiğnenmesine göz yumuyor. Görevliler başına bir iş gelmesinden korkuyor. Ancak bizim adayların görselleri anında toplanıyor”

“ADLİ BİRİMLER İKTİDARIN DEĞİL HUKUKUN HİZMETİNDE OLUN”

Torun: ”Adli ve idari birimlere çağrıda bulunuyorum; Hukuku uygulayın, korkmayın. Adaletten ayrılmayın, hukuk herkese lazım. İktidarın değil hukukun hizmetinde olun”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: