GENEL

“Teröristlerin gömdükleri altınları arıyorduk.”

Kaçak kazıya resmiyet kazandırmak ve ihbarların önüne kesmek için olay yerine zırhlı polis aracı yönlendirdiler

Diyarbakır’da kaçak kazı yapan 4’ü polis 8 kişi tutuklandı.

Diyarbakır Silvan’da Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na muhalefet ettikleri gerekçesiyle; Silvan Emniyet Müdürü Ömer Öztürk ile 4’ü polis 8 kişi tutuklandı…

Tutuklanan Nöbetçi Amir Komiser Serkan C.’: ”Kaçak kazıya resmiyet kazandırmak, fazla dikkat çekmemek ve ihbarların önünü kesmek için olay yerine zırhlı polis aracı yönlendirdim.”

Kaçak define aranacağı belirlenince durum, Diyarbakır Emniyet Müdürü Tacettin Aslan’a bildirildi.
Aslan’: “Ne gerekiyorsa yapılacak” dedi ve talimatı ile Silvan Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde operasyon başlatıldı. 

Silvan İlçe Emniyet Müdürü Ömer Öztürk ve  ekibi, meslektaşlarının kendilerini takip ettiklerinden habersiz kaçak kazı için harekete geçti. 

Kaçak kazı yapan ekip henüz 1 metre kazdıkları sırada polisler baskın yaptı. Kazı yapılan aramada ise kazma, kürek, dedektör gibi malzemeler ele geçirildi.

Olay yerinde bulunan komiser yardımcıları Bekir B., polis memurları Ali P., Abdulmüddalip G, sivil vatandaşlar Mahfuz A, Nesih T., Abdulvahap K.,  Arif A. ve İsamettin Ç. ile o gece nöbetçi amir olan komiser yardımcısı Serkan C. ve Silvan Emniyet Müdürü Ömer Öztürk gözaltına alındı.

Şüphelilerin verdikleri ifadede, “Sur olayları sırasında kaçan teröristlerin altın ve paraları buraya gömdüklerini öğrendik. Bu nedenle kazı yapıyorduk” dedi…
Polis soruşturmayı derinleştirdiğinde gerçek ortaya çıktı. Şüphelilerin kazıyı Ermenilere ait altınların buraya gömülü olduğu duyumları üzerine yaptıkları öğrenildi…

Mahkemeye sevkedilen şüphelilerden Silvan İlçe Emniyet Müdürü Ömer Öztürk, komiser yardımcısı Bekir B., komiser yardımcısı Serkan C., polis memurları Ali P. ile Abdulmüddalip G ve sivil şüpheliler Arif A., Nesih T., Abdulvahap K. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tutuklananlar arasında bulunan ziraat mühendisi Abdulvahap K.’nın annesinin de defineyi bulmak için istihareye yattığı ve kazı sırasında oğlunu telefonla yönlendirdiği öğrenildi.

Kaynak

http://www.agos.com.tr
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: