GÜNDEM

Hepsi hakkında suç duyurusu!

HKP: “Bu aynı zamanda bir vatana ihanet suçudur”

“Görevi Kötüye Kullanma, İrtikap, Zimmet” 

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Adapazarı’ndaki Tank-Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesi kararı ile ilgili, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Genel Kurmay Başkanı Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar ve Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu hakkında Ankara Cumhurriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

HKP’nin açıklaması şöyle:

“12 Eylül faşizminden sonra gelmiş geçmiş tüm iktidarlar; özelleştirme adı altında Cumhuriyetin kazanımlarından olan, stratejik önemdeki tüm kamu mallarını yerli yabancı parababalarına yeyim ettiler.

İktidardaki tüm partiler bu kamu kuruluşlarını siyasi yandaşları için arpalık olarak kullandılar. Hiçbir teknoloıjik yenilenmeye gitmediler. Bilinçli bir şekilde bu kurumları sözde “kamunun üzerine yük oluyorlar” diyerek yok pahasına elden çıkartarak yandaşlarına peşkeş çektiler.

Örneğin son onaltı yıldır yapılan “özelleştirmelerin” neredeyse tamamını her biri AKP yandaşı olan beş altı şirkete devredilmektedir.

Bu keyfi peşkeşlerin birisi de, TSK’ya ait, 50 yıllık savunma sanayi deneyimi olan Adapazarı’nda kurulu bulunan 20 milyar dolarlık Tank Palet Fabrikasının; Anam, babam, çocuklarım Erdoğan’a feda olsun” diyen yandaş Ethem Sancak ve Katarlıların sahip olduğu BMC’ye devredilmesidir.

Tank ve Palet Fabrikası yukarıda belirtilen CB kararı ile “özelleştirme kapsam ve programına” alınıp, bu “özelleştirme işlemlerinin 31.12.2019 tarihine kadar tamamlanması” ilan edilirken, diğer yandan 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun’da öngörülen prosedürlerin hiçbirisine uyulmadan fabrikanın işletimi, aylar öncesinden fiilen BMC’ye teslim edilerek, Ethem Sancak ve ortakları Katar lehine haksız kazanç sağlanmıştır.

BMC ise bu karardan bir yıl önce ana muharebe tankı olarak tanıtılan Altay’ın seri üretimi için Karasu ilçesine fabrika yapacağını ilan etmesine karşın, bu devirden sonra Karasu’daki inşaatını durdurup Arifiye’deki fabrikada üretime geçmiştir. Yani BMC; herhangi bir riske girmeden, hazır kurulu bulunan tesislere el kuymuş durumdadır.

Fabrikanın bu haksız devri karşısında başta işçiler olmak üzere toplumun tüm kesinlerinden tepkiler oluşmuştur. Bu tepkiler üzerine de başta Tayyip Erdoğan olmak üzere MSB Hulusi Akar ve Genel Kurmay Başkanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı açıkça halka yalan söyleyerek; “özelleştirme kararının satış anlamına gelmediğini, işletme hakkının devredilmesi olduğunu, satış olmadığını, personel tasfiyesinin, işten kesinlikle olmayacağını” söyleyerek, tepkileri yatıştırmak istediler.

Oysa bunların yaptığı Türk Ordusunun stratejik önemde bir tesisi olan anılan fabrikanın yabancılara devri, “Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir birliğini özelleştirmekle aynı hukuki sonuçları doğurmaktadır.”

Aynı zamanda Ordu’yu çökertme girişimidir. Dolayısıyla vatana ihanettir ve Anayasa ihlalidir.

Tank palet fabrikasının, hukuksuz bir şekilde devredilmesi Katar Şeyhi’nin hediye ettiği 454 milyon dolarlık uçağa karşılık olarak peşkeş çekildiği açıktır. Bu aynı zamanda bir vatana ihanet suçudur. Ayrıca yapılan bu devir, Görevi Kötüye Kullanma, İrtikap, Zimmet suçlarını oluşturduğu gibi, devredilen Adapazarı Tank ve Palet Fabrikası TSK’ya ait temel bir ulusal değer olduğunda, “Temel Milli Yararlar Aleyhinde Faaliyette Bulunmak” suçunun unsurları da bulunmaktadır.

İşte bu nedenle, Halkın Kurtuluş Partisi, siyasiler ve onların memuru konumundaki kamu görevlilerinin, kamuyu zarara uğratan, hiçbir yasal kuralı tanımadan ulusal değerlerimizi yerli-yabancı parababalarına peşkeş çeken, Tayyip Erdoğan, Hulusi Akar ile Genel Kurmay Başkanı Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar ve Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu hakkında suç duyurusunda bulunmuştur.

HKP’nin bu suç duyurusu vatana olan bağlılığından ve cumhuriyetimizin kazanımı olan kamu mallarımızın halkın yararına kullanılmasına olan inancından kaynaklanır. Suç Duyurusu dilekçesini verdiğimizi Cumhuriyet Savcılarının da unvanlarına uygun olarak, Cumhuriyeti savunmalarını beklemekteyiz.”

Kaynak

http://www.yurtgazetesi.com.tr/

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: