yeni evli

yeni evli

''Kocam ve ben ikimiz de 30'lu yaşlarımızın ortasındayız ve geçen yıl evlendik. Artık toplumsal olarak (ve tahmin edilebileceği gibi) konuşmanın şu soruya döndüğünü gördük: "Ne zaman çocuk sahibi olacaksınız?"

♦Yeni evlendik ve artık çocuk sahibi olma baskısı üzerimizde. Ama neden yapmalıyız?

Bu duygusal ve içgüdüsel bir sorudur, mantıklı bir şekilde karar verebileceğiniz bir soru değildir.

Soru:

”Kocam ve ben ikimiz de 30’lu yaşlarımızın ortasındayız ve geçen yıl evlendik. Artık toplumsal olarak (ve tahmin edilebileceği gibi) konuşmanın şu soruya döndüğünü gördük: “Ne zaman çocuk sahibi olacaksınız?”

Bu konuyu birlikte çok tartıştık ve çocuk sahibi olmak isteyip istemediğimizden emin değiliz . Her ikimiz de ebeveynlik felsefelerimiz konusunda aynı sayfada olduğumuz için harika ebeveynler olacağımızdan ve ortaya çıkan kaçınılmaz zorluklarla başa çıkacağımızdan hiç şüphem yok, ancak bu aşamada “eksiler” listemiz ” artılardan” daha ağır basıyor.

Bu, arkadaşlarımla ve ailemle konuşmak için duygusal bir konu – bu aşamada anneme bu konuda kararsız kaldığımı söyleyemem çünkü onu üzmek istemiyorum – ama sırf bu yüzden çocuk sahibi olamam. ailem torun istiyor. Bu konuda gerçekte nerede durduğumu anlamaya çalışmak için bir terapistle konuşmalı mıyım?

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

CAFEMEDYAM sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et