MAGAZİN

HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRIN: MATLAŞAN BARDAKLAR NASIL PARLATILIR?

Pratik yöntemlerle alacağınız sonuçlar sayesinde bardaklarınız ilk günkü parlaklığına geri dönecek ve en sevdiğiniz bardakları atmak zorunda kalmayacaksınız.

bardakları bir süre sonra kullanımdan dolayı matlaşır, çizilir ve ilk günkü parlaklığını kaybeder

🔵 MATLAŞAN BARDAKLAR NASIL PARLATILIR?

Pratik yöntemlerle alacağınız sonuçlar sayesinde bardaklarınız ilk günkü parlaklığına geri dönecek ve en sevdiğiniz bardakları atmak zorunda kalmayacaksınız.

Www.cafemedyam.com

Sizlerle matlaşan bardaklarımızı elimizde bulunan basit malzemelerle kimyasal madde içeren temizlik ürünlerine gerek kalmadan nasıl parlatacağınızı paylaşmak istiyoruz..

İşte o yöntemler;

1-Temiz bir bezin üzerine bir miktar karbonat ve üzerine sirke ilave edin..Ardından bulaşık makinesi parlatıcısı dökün.. Bu bezle bardaklarınızı ovalayın..


2-Boş bir tencereye yerleştirdiğiniz bardakların üzerine karbonatı gezdirerek dökün. Ardından bulaşık makinesi parlatıcısını ekleyin..Üzerine sirke ilave edin ve tencereye kaynamış su ekleyin.. Son olarak bir miktar limon tuzu ekleyin.. Bir süre bekledikten sonra bardaklarınızı durulayabilirsiniz..

3- Bir kaba su başka bir kaba da karbonat koyun. Bir bulaşık süngeri ile bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Bulaşık süngerini önce su ile ıslatın ardından bir miktar karbonat yardımıyla bardaklarınızı ovalayabilir ardından durulama işlemini yaparak bardaklarınızı parlatabilirsiniz..

4-Matlaşan bardaklara çözüm için başka bir pratik teknik.. Limonu ikiye bölün ve üzerine tuz ilave edin. Bu tuzlu limonla bardağınızın iç ve dış yüzeyini ovun. Ardından bardağınızı yıkayarak kurulayın. Bardağınızdaki matlıktan eser kalmayacak..

Matlaşan Bardakları Parlatma Yöntemleri dışında bardaklarınızı çizik ve matlaşmalara karşı korumak için de bazı yöntemler mevcut.

Bardaklarınızın çizilmesi ve matlaşmasını önleyecek çok önemli bir önlem de bulaşık makinenizin bakımını ve temizliğini ihmal etmemenizdir..

5-400 ml ölçüdeki bulaşık makinesi tuzunu belirli aralıklarla makinenize ilave etmeniz bardaklarınızın çizilmesini ve matlaşmasını önleyecektir..

6-Ayrıca bulaşık makinesi temizleyici ürünlerle de makinenizi boş olarak çalıştırarak temizliğini ve bakımını yapabilirsiniz..

7-Eğer bulaşık makinesi parlatıcısı bittiyse veya artık kimyasal ürün kullanmak istemiyorsanız makinenizin parlatma bölümüne sirke koyabilirsiniz. Sirke makineniz için parlatıcı görevi görecektir.. Çatal bıçak sepetinin içine koyacağınız limon kabukları ile de etkiyi arttırabilirsiniz..

8-Suyun sertliği ve kirecinden dolayı oluşan matlaşmaları önlemek içinse musluk başlığına filtre taktırarak suyun kalitesini arttırabilirsiniz..

9-Bulaşık makinenizin filtresini düzenli aralıklarla temizleyerek biriken tortulardan arındırmanız da oldukça önemlidir. Bulaşık makinenizin filtre kısmını da etkili bir şekilde sirke yardımı ile kolayca temizleyebilirsiniz..

10-Ayrıca makinenin üst ve alt kısmındaki pervanelerin temizliği ve bakımı da oluşan çizikleri önleyebilme için çok önemlidir.. Pervanenin delikleri zamanla oluşan tortularla kapandığında su daha sert şekilde dağılacak ve bu çizilmelere neden olacaktır. Bu pervane kısımları dikkatlice çıkararak bir iğne yardımı ile deliklerdeki tıkanıklıkları temizleyebilir sirke gibi maddelerle temizlik sağlayabilirsiniz. Böylelikle su sert bir şekilde bardak ve mutfak araçlarınızı artık çizmeyecek..


11-Bir buzdolabı poşeti ve bir diş macunu yardımı ile temizlediğiniz bardaklarınızın görüntüsüne parlaklığına inanamayacaksınız. Nohut büyüklüğünde bir diş macununu bir buzdolabı poşeti geçirdiğiniz elinizle ovalayarak ardından durulamanız yeterli. Bardaklarınız artık ilk günkü gibi.

🔵 OKUMAK İSTERSİNİZ 👉 HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRIN: PATLICANIN SAPI VE HEMOROİD

İLGİLİ HABER İÇİN LİNK 👉 HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRIN: PATLICANIN SAPI VE HEMOROİD

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: