.
Yeni 15 Temmuzları önlemek için öğrencilerimizi tarikat yurtlarından kurtaralım..!
“TOKİ öğrenci yurtlarının inşasına öncelik vermeli..!”
  • CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin:

“TOKİ, öğrenci yurtlarının inşasına öncelik vermeli.. Ye9ni 15 Temmuzları önlemek için öğrencilerimizi tarikat yurtlarından kurtaralım..

Anadolu’nun birçok bölgesinden çocuklarını eğitim için şehir dışına göndermek zorunda kalan ve maddi imkânları yetersiz olan aileler, devlet yurtlarındaki kontenjan azlığı nedeniyle çocuklarını devlet denetimindeki yurtlara yerleştiremiyor..”

KALACAK YER BULMA ENDİŞESİ BİTMİYOR..!

Anadolu’nun birçok bölgesinden çocuklarını eğitim için şehir dışına göndermek zorunda kalan ve maddi imkânları yetersiz olan ailelerin, devlet yurtlarındaki kontenjan azlığı nedeniyle çocuklarını devlet denetimindeki yurtlara yerleştiremediği…

  • CHP’li Şahin:

“Şehir dışında öğrenim görecek olan öğrencilerimizin ailelerinde her yıl ‘kalacak yer bulma’ endişesi devam ediyor. Kredi Yurtlar Kurumu ne yazık ki bu talebe sessiz kalıyor..

Her yıl kontenjanlar artırılıyor, yurt sayısı fazlalaşıyor dense de bu sorun kalıcı bir şekilde çözüme bir türlü kavuşturulamıyor..”

“ÖĞRENCİLER TARİKATLARIN KISKACINDA..!”
  • CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin:

“KYK yurtlarındaki sayının az olması ve kontenjanların yetersizliği, barınma ihtiyacı olan öğrenci ailelerinin çocuklarını alternatif olarak görülen cemaat/tarikat yurt ve evlerine teslim etmek zorunda bırakıyor..

Bu yol ile çocuklarımız ve aileleri kötü niyetli gruplar, dini cemaat ve tarikatların kıskacına hapsolmaktadırlar..

Söz konusu yurt ve evler, bu cemaat ve grupların örgütlenme alanlarını oluşturmaktadır. Bu yönüyle tek bir evladımızın dahi bu kötü niyetli grupların eline düşmesi devletimizin bekasını uzun vadede tehlikeye sokmaktadır.”

“GEÇEN YIL 100 BİN ÜZERİNDE ÖĞRENCİ AÇIKTA KALDI..!”
  • CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin:

“Yüz binin üzerinde öğrencimiz barınma haklarından yoksun bırakılmış. Bu öğrencilerimizin akıbetlerini bilmiyoruz. Nerede kaldılar, kiminle kaldılar belirsiz. Büyük ihtimal ile cemaat ve tarikatların sunduğu cazip fırsatlara kapıldılar!

Gençlerimizin devlet ideolojisi ve Anayasal çerçeveden dışarı çıkarılmasına olanak sağlayan fetö gibi örgütlerin elinden kurtarılması için devlet denetiminde olan yurtların sayısı ve kapasitesi artırılmalıdır.. Cemaat ve tarikatlar, devletin alternatifi olmaktan çıkarılmalıdır..”

https://www.cafemedyam.com/2022/01/13/tarikatlarin-agindaki-cocuklarimiz/genel/
TOKİ, ÖĞRENCİ YURDUNA ÖNCELİK VERSİN..!
  • Fikret Şahin:

“TOKİ’nin önceliğin lüks ks konut yapmaktan ziyade öğrencilerin yurt ve barınma ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmet vermek olmalı..

TOKİ, ülkemizde yıllardır ciddi sorunlara neden olan öğrencilerin barınma problemini de ortadan kaldıracak ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi devletimize düşman eden cemaat yurtlarının elinden kurtaracaktır. Acilen ve kalıcı olarak yurt ve barınma sorunu çözülmelidir..”

https://www.cafemedyam.com/2022/03/28/turkiye-cumhuriyetinin-dibine-yerlestirilen-dinamit/gundem/

İLGİLİ HABER

Yurt Gazetesi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: