GÜNDEM

PROF. BURHAN KUZU’YA YATAK ODASI GÖRÜNTÜLERİYLE ŞANTAJ YAPILDIĞI…

“Hocam bize konum atın Naci ile yanınıza gelelim 10 dak konuşalım bal ve ilaçıda aldım…”

“BURHAN KUZU’NUN ‘NACİ BANA KUMPAS KURDU’ SÖZÜNÜN ALTINDAN KASET ŞANTAJI ÇIKTI”

Uyuşturucu kaçakçısı Naci Zindaşti, bir dönem gizli tanığı olduğu FETÖ’nün kaset taktiğini de uygulamış..

Yayımlanan mesajlarda “Naci (Zindaşti) bana kumpas kurdu” diyen Prof. Burhan Kuzu’ya yatak odası görüntüleriyle şantaj yapıldığı iddia edildi..

6Nisan 2018’de Büyükçekmece’deki evine yapılan baskınla gözaltına alınan uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerifi Zindaşti’nin cep telefonu imajından Kuzu’ya ait görüntüler çıktı.. Zindaşti’nin bu görüntülerle Kuzu’ya şantaj yaparak her istediğini yaptırdığı öne sürülüyor.. 

İranlı uyuşturucu kaçakçısı Zindaşti’nin ismi ilk olarak 2007yılında duyuldu.. İstanbul’da 75kilo uyuşturucu ile yakalanan Zindaşti ilerleyen yıllarda Ergenekon davasında gizli tanıklık yapmasıyla gündeme geldi.. 2014Haziran ayında Yunanistan’da uluslararası bir operasyonla 2 tonun üzerinde eroin yakalanması Zindaşti için bir dönüm noktası oldu..

Amerika’nın uyuşturucu ile mücadele birimi DEA’nın raporuna göre; bu uyuşturucuda İranlı olan Çetin Koç, Orhan Ünğan, İranlı Esfandiar Rigi ve Naci Şerifi Zindaşti’nin payı var.. Ortakları uyuşturucunun yakalanması konusunda Zindaşti’yi suçladı ve DEA’ya muhbirlik yaptığını öne sürdü..

BARONLAR SAVAŞI’ 

Operasyondan sonra İranlı Esfandiar Rigi esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolurken, Zindaşti ve kendisini suçlayan diğer ortakları arasında “Baronlar Savaşı” olarak nitelendirilen çatışmalar başladı..

Aynı yıl 26Eylül 2014’te kendisinin içinde olmadığı aracının taranarak kızı Arzu Şerifi Zindaşti ve yeğeni Devrim Öztunç’un öldürülmesinin ardından Zindaşti emniyetteki bağlantılarını kullanarak soruşturmada adı geçen isimlere ve adres bilgilerine kısa sürede ulaştı..

Cinayetin tetikçileri olduğu iddia edilen Hacı Osman Sezen ve Turgay Akar Küçükçekmece’de, olayla bağlantısı olduğu sanılan Ali Ekber Akgün İstinye’de, ölüm emrini verdiği öne sürülen Çetin Koç Dubai’de profesyonel tetikçiler tarafından öldürüldü..

“KİRLİ İLİŞKİLER AĞI” 

Cinayetler sürerken İstanbul polisi bu suç zincirinin arkasında olduğunu düşündüğü Zindaşti’nin peşine düşmüştü..

Zindaşti ve altı adamı 6Nisan 2018’de yapılan bir operasyonla yakalandı.. Hakkında cinayet, uyuşturucu ticareti yapmak ve suç örgütü kurmak suçlamaları vardı.. Ama bu kadar ağır suçlamalara rağmen Zindaşti altı ay sonra şaşırtıcı bir şekilde serbest bırakıldı..

Dönemin Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Burhan Kuzu’nun Zindaşti’nin tahliyesi için hâkimlere baskı yaptığı iddia ediliyordu.. Burhan Kuzu hakkında “nüfuz ticareti” suçlamasıyla dava açılmıştı.. 

Organize suç örgütü lideri SedatPeker yargılama sürerken 1Kasım 2020’de yaşamını yitiren Kuzu’nun suç örgütü lideriyle ilişkilerini yeniden gündeme getirdi..

Kuzu’nun kendisine zarar vermemesi ve şikâyetini geriçekmesi için Orhan Ünğan’la bağlantı kurmaya çalıştığını öne sürmüştü.. 

“ZİNDAŞTİ’NİN TELEFONUNDAN ÇIKAN GÖRÜNTÜLER”    

Peker’in iddialarının ardından taraf avukatlarının yazışmaları yayımlanmıştı..

Yazışmalarda Ünğan ile görüşmek için: “Naci bana kumpas kurdu, kandırıldım” diyerek adeta yalvaran Burhan Kuzu’nun kendisine yönelik şantaj nedeniyle uyuşturucu kaçakçılarına boyun eğdiği öne sürüldü..

6Nisan 2018’de düzenlenen operasyonla gözaltına alınan Naci Şerifi Zindaşti’nin cep telefonu imajını inceleyen polis, telefonda kayıtlı yatak odası görüntülerine ulaştı.. Bu görüntülerin Burhan Kuzu ve AKP Beşiktaş ilçe örgütü üyesi Aliye Uzun’a ait olduğunu belirleyen polis konuyla ilgili Zindaşti’nin ifadesine başvurdu..

Zorlu Center’daki dairesinde Aliye Uzun ile nasıl tanıştığını anlatan Zindaşti, misafirleriyle âlem yaparken kendisine hayat kadını bir kişiyi aradığını ancak bu kişinin İstanbul’da olmadığı için kendisini Aliye Uzun’a yönlendirdiğini anlattı..

Zindaşti ifadesinde, “Aliye’yi aradım. 6-7 kız için kız başına 500 Euro’dan anlaştık.. Aliye kızlarla birlikte daireme geldi. Misafirler Aliye’nin getirdiği kızları seçip odalarına geçti.. Ben Aliye ile birlikte oldum..” iddiasında bulundu…

Zindaşti Aliye Uzun’un daha sonra da kendisini Türk vatandaşlığı için Burhan Kuzu ile tanıştırdığını kaydetti.. 

Yatak odası görüntülerinin nasıl çekildiğini ve kendisine nasıl çalıştığı konusunda bilgi vermeyen Zindaşti, iddiaya göre bu görüntüleri kullanarak Burhan Kuzu’ya şantaj yaptı.. Şantaja boyun eğen Burhan Kuzu, Zindaşti’nin her istediğini yerine getirdi.. 

Bu arada iddiaya göre Organize Şube Müdürlüğü’nde görevli bir polis memurunun Zindaşti dosyasını sızdırması üzerine görüntüler Orhan Ünğan’ın eline geçti.. Burhan Kuzu bu kez de görüntüleri ele geçiren Orhan Ünğan’ın isteklerini yerine getirmeye başladı..

Sedat Peker, Orhan Ünğan’ın kendisiyle irtibata geçen Burhan Kuzu’yu kullanmaya başladığını, Kuzu’nun uyuşturucu davasından 12 yıl hapsi bulunan Ünğan hakkındaki yargı kararını değiştirmek için Bolu Adliyesi’ne gittiğini ve İlhan Ünğan’ın öldürülmesi olayında azmettirici olarak aranan avukat İlker Dağlı hakkında kırmızı bülten çıkarılması için devreye girdiğini öne sürmüştü..

Cumhuriyet// 

BURHAN KUZU İLE İLGİLİ WHATSAPP YAZIŞMALARINA ULAŞILDI

KUZU’NUN İLİŞKİLERİYLE İLGİLİ İDDİANIN ARDINDAN, TARAF AVUKATLARININ WHATSAPP YARIŞMALARINA ULAŞILDI”

Uyuşturucu kaçakçısı Naci Zindaşti’nin tahliyesinde rol oynayan dönemin Cumhurbaşkanlığı Hukuk PolitikalarıKurulu üyesi Burhan Kuzu, kendisine dava açan Zindaşti’nin hasmı Orhan Ünğan’la iletişim için avukatlarıyla görüşmüş..

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, geçen yıl koronavirüsten yaşamını yitirdiği açıklanan Prof. Burhan Kuzu’nun suç örgütü lideriyle ilişkilerini yeniden gündeme getirdi..

Peker’in Burhan Kuzu’nun İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’nin hasmı olan Orhan Ünğan’ın hakkında açtığı davayı geriçekmesi için kendisiyle iletişime geçtiğini ileri sürmesinin ardından, taraf avukatlarının WhatsApp yazışmalarına ulaşıldı..

KUZU YALVARIYOR!!

Yazışmalarda, Burhan Kuzu’nun ısrarla Orhan Ünğan ile bağlantıkurmak istediği belirtilirken “Kuzu, görüşmek için resmen yalvarıyor.. ‘Naci bana kumpas kurdu, kandırıldım’ diyor. ‘Beni günah keçisi olarak seçtiler. Rüşvet aldılar’ diyor. Bakırköy’deki dosyada masumum diyor” ifadeleri yer aldı… 

İstanbul Küçükçekmece’de 6Nisan 2018’de düzenlenen operasyonda gözaltına alınan İranlı uyuşturucubaronu Naci Zindaşti, beş adamıyla “adam öldürmek”, “cinayete azmettirmek” ve “FETÖ üyeliği” suçlarından tutuklandı..

Altı ay tutuklu kalan Zindaşti ve üç adamı 19Ekim 2018 günü  5. sulh ceza hâkimi Cevdet Özcan’ın gece yarısı kararıyla tahliye edildi..

Soruşturma savcısının itirazı üzerine üst mahkeme tekrar tutuklama kararı çıkardı.. Ancak Zindaşti ve adamları, üçsaat gibi kısa sürede cezaevinden çıkarak izlerini kaybettirdi..  

Dönemin Cumhurbaşkanlığı HukukPolitikaları Kurulu üyesi Burhan Kuzu’nun, Zindaşti’nin tahliyesi için hâkimlere baskı yaptığı iddia edildi..

Kuzu, Zindaşti’yle ilişkilerini reddederken , 4 Mart 2019 günü yayımlanan gazete manşetlerinde Kuzu’nun Zindaşti’yle yemek yerken çekilmiş fotoğrafları “Zindaşti bombası”  manşetiyle duyuruldu..

KARDEŞİM ÖLDÜRÜLECEK’ 

Bu gelişmeler yaşanırken 26Eylül 2014’te Zindaşti’ye ait aracın taranarak kızı Arzu Şerifi Zindaşti ve yeğeni Devrim Öztunç’un öldürülmesi olayının azmettiricisi olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan Orhan Ünğan, tahliyesinin bazı üst düzey devlet görevlileri tarafından engellendiğini ve Zindaşti’nin kardeşini öldürmek için plan yaptığını öne sürdü..

Ünğan’ın kardeşi İlhan Ünğan, 8Nisan 2019 günü Kadıköy Bağdat Caddesi’nde vurularak öldürüldü..

Ünğan’ın avukatları yargıya baskı yaparak Naci Şerifi Zindaşti’yi tahliye ettirdiği ve Orhan Ünğan’ın tahliyesini engellediği iddiasıyla Burhan Kuzu hakkında suç duyurusunda bulundu..

Hakkında “nüfuz ticareti” suçundan beş yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Burhan Kuzu, yargı süreci devam ederken 1 Kasım 2020’de yaşamını yitirdi.. 

‘GÖRÜŞMEK İÇİN YALVARIYOR’

Burhan Kuzu’nun suç örgütü lideriyle ilişkilerini yeniden gündeme getiren Sedat Peker, Kuzu’nun Orhan Ünğan’ın kendisine zararvermemesi ve şikâyetini geri çekmesi için kendisine başvurduğunu, adamlarını göndererek OrhanÜnğün’a ilettiğini açıkladı..

Peker, Orhan Ünğan’ın kendisiyle irtibata geçen Burhan Kuzu’yu kullanmaya başladığını, Kuzu’nun uyuşturucu davasından 12yıl hapsi bulunan Ünğan hakkındaki yargı kararını değiştirmek için Bolu Adliyesi’ne gittiğini ve İlhan Ünğan’ın öldürülmesi olayında azemettirici olarak aranan avukat İlker Dağlı hakkında kırmızı bülten çıkarılması için devre girdiğini öne sürdü.. 

Peker’in iddialarının ardından, taraf avukatlarının yazışmalarına ulaşıldı..

Yazışmalarda, Kuzu’nun ısrarla Ünğan ile bağlantı kurmaya çalıştığı görülüyor..

“Kuzu görüşmek için resmen yalvarıyor, Avukatı ulaştı neler neler. Bu dosyayı takipsizlikle kapatmanın derdindeydiler. Ses kaydı aldık, mesajlar da var” ifadeleri kullanan avukat şöyle devam ediyor:

“Avukat resmen ikrar ediyor bazı şeyleri ve psikolojisi bozuk, sürekli ağlıyor diyor avukatı.. Kalabalık ortamlarda bile defalarca ağlamış ‘ben masumum’ diye..

Çağlayan konusunda ‘masumum demiyor’, ‘Naci bana kumpas kurdu, kandırıldım’ diyor. ‘Beni günah keçisi olarak seçtiler. Rüşvet aldılar’ diyor..

Bakırköy’deki dosyada ‘masumum’ diyor. Ama bilmiyor ki Bakırköy’deki herkes onun aradığını müfettişlere anlattı zaten.. Kuzu, Orhan Ünğan ile yüz yüze görüşme teklifini iletiyor..”

FİŞİNİ ÇEKTİKLERİNİ DÜŞÜNÜYORUM’

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in, eski AKP milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu ile ilgili açıklamaları üzerine Kuzu’nun eski danışmanı Sinan Çiftçi, dikkat çeken bir iddia ortaya attı..

Çiftçi, devletin üst kademesindeki isimlerin Kuzu ile kirli ilişkiler kurduğunu öne sürerek:

“Burhan Kuzu ciddi paralara iş takibi yapardı. En çok Berat Albayrak’ı kullanırdı. Fuat Oktay, Mustafa Şentop’a da çok iş çözdürdü” dedi..

Koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Kuzu’nun ölümüne ilişkin de Çiftçi:

“Zindaşti dosyasını kapatmak için hastanede Burhan Kuzu’nun fişini çektiler diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı..

Çiftçi, ayrıca Kuzu’nun İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’den 100 milyon dolara yakın bir para aldığını iddia etti.

Cumhuriyet// Zehra Özdikek

BURHAN KUZU’NUN, ZİNDAŞTİ’NİN ADAMIYLA YAPTIĞI WHATSAPP YAZIŞMALARI ORTAYA ÇIKTI

İranlı uyuşturucu baronu Naci ŞerifiZindaşti ve Burhan Kuzu

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti ve Burhan Kuzu’nun yemek yerken çekilmiş fotoğraflarının ardından WhatsApp yazışmaları ortaya çıktı.

Zindaşti’nin adamı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda yapılan bir ihaleyle ilgili olarak, WhatsApp ile Burhan Kuzu’ya “Hocam konum atın Naci ile yanınıza gelelim 10 dak konuşalım bal ve ilacıda aldım” yazmış!

Orhan Ünğan, Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun yargıyı etkilediği iddiasıyla Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

Suç duyurusu dilekçesinde Zindaşti’nin tahliyesi için Kuzu’nun yargı mensuplarına baskı yaptığına değinerek şimdi de kendisinin tahliyesini engellemek için yargıya baskı yaptığını savunmuştu…

Orhan Ünğan, dava dosyasına; Zindaşti ve adamlarına yapılan operasyon sonrası ele geçirilen dijital verilerden elde edilen ve Kuzu ile yapılan WhatsApp yazışmalarını sundu.

Zindaşti’nin operasyonda birlikte yakalandığı adamlarından birinin, Kuzu’ya gönderdiği WhatsApp yazışmaları şöyle;

“Bu İzmir Adnan Menderes Havalimanı için Ankara’daki genel merkez DHMİ karar veriyormuş. Şimdi hocam ilk kazanan firma yolsuzluk yapmış elemişler hak normal olarak ikinci firmada hiçbir sorun yok yalnız 3. firma parelelciymiş..

İşi almak için 2. firmayı şikayet ediyor kendi almak için..

Sizin arayıp direkt sözleşme yapın demeniz lazım biz de gidip Ankara’ya sözleşmeyi yapalım, bir telefon sadace şu paralelcilere şans vermememiz lazım…

Beni ararsanız anlatırım. Yani biz hakkımız olanı istiyoruz ekstra bir şey yok..

Firmalar da bunlar 1. İkizler inşaat (elenen firma) 2. Kircal inşaat (biz) 3. ydha inşaat (itiraz eden firma paralelci olan)….

Hocam bize konum atın Naci ile yanınıza gelelim 10 dak konuşalım bal ve ilaçıda aldım…

Hocam saygılar…Günaydın. 13.10.2015 tarih….2015101316241923994 numaralı evrak…Genel Müdürlük Asayiş Daire Başkanlığına gönderildi” mesajına Burhan Kuzu’nun cevaben yazdığı WhatsApp;
“Bu nasıl bir numara. Tarih ile sayı birbirine karışmış” ifadelerini kullanmış.

İLGİLİ HABER

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: