SIYASET

LPG’Lİ ARAÇLARA KAPALI OTOPARK İZNİ

“Bu kapsamda yeni yönetmeliğimizde otopark alanlarında elektrikli araç park yerlerinin sayısını artırıyoruz. Şarj istasyonu kurulma mecburiyeti getiriyoruz..”

LPG’Lİ ARAÇLARA KAPALI OTOPARK İZNİ HAFTAYA ÇIKIYOR

“Akıllı sistemlerin olduğu otoparklarda, vatandaşlarımız her türlü hizmeti alacak.”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum:

“LPG’li araçların kapalı otoparklara giriş yapabilmesine olanak sağlayacak yönetmelik gelecek hafta yayınlanacak.”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, dün Ümraniye Belediyesi Zemin Altı Katlı Otoparkı Temel Atma Töreni’nde yaptığı konuşmada İstanbul’un 39 ilçesine en az bir katlı otopark inşa edeceklerini söyledi. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum:

“Kentsel dönüşümü 3 başlık altında toplamıştık. Buna yeni bir başlık daha ekliyoruz. Yoğun olarak trafik ve otopark sorunu yaşanan ilçelerimize otopark problemini çözmek amacıyla şehrin içinde kalmış, köhneleşmiş, deprem riski altındaki binaları kentsel dönüşüme tabi tutmak suretiyle bölgenin otopark ihtiyacını giderecek katlı otoparklar yapacağız..

Akıllı sistemlerin olduğu otoparklarda, vatandaşlarımız her türlü hizmeti alacak. Hem otopark ihtiyacını gidermiş hem de o bölgedeki kentsel dönüşüme katkı sağlamış olacağız. İnşallah İstanbulumuzun 39 ilçesine de en az bir tane bu otoparklardan yapacağız.”

Türkiye’deki toplam yaklaşık 24 milyon aracın 5 milyonunun İstanbul’da bulunduğunu, bu gerçeklerden hareketle katlı otopark projelerinin sayısını artırmak gerektiğini belirten Kurum, bazı ilçelerde katlı otopark inşa edeceklerini bazılarında ise yeraltı otoparkları yaparak, yeşil alan ve donatı ihtiyaçlarını karşılayacaklarını anlattı. 

LPG’Lİ ARAÇLARA KAPALI OTOPARK İZNİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum:

“Otopark sorununa köklü çözümler bulmak için mevzuatlarda değişikliğe gittik, yeni yönetmelik çalışmaları yaptık..

Yeni yönetmeliğimiz de 2021 sonu itibarıyla yürürlüğe girecek. Türkiyemizin elektrikli araçları artık 2022’de yollara çıkacak ve bu araçlar için yeni donanımlara, otopark alanındaki şarj istasyonlarına, park yerlerine ihtiyaç duyacağız..

Bu kapsamda yeni yönetmeliğimizde otopark alanlarında elektrikli araç park yerlerinin sayısını artırıyoruz. Şarj istasyonu kurulma mecburiyeti getiriyoruz..

Yeni düzenlemeyle LPG’li araçlarımız artık kapalı otoparklara giriş yapabilecekler..

Çalışmada artık son aşamaya geldik. İlgili bakanlıklardan ve kuruluşlardan görüşlerimizi aldık. İnşallah nihai şeklini verip, LPG’li araç sahibi vatandaşlarımızın merakla beklediği yönetmeliği önümüzdeki hafta yayınlayacağız. Şimdiden yönetmeliğimiz İstanbullularımız ve tüm kardeşlerimiz için hayırlı olsun.” 

Duvar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: