En az Altı kişi hayatını kaybederken 26 kişi yaralandı.

Suriye’nin Kamışlı kenti üç bombalı saldırıyla sarsıldı. En az Altı kişi hayatını kaybetti.

Suriye’nin kuzeyindeki Kamışlı kentinde peş peşe üç saldırı meydana geldi. Rudaw’ın yerel kaynaklara dayandırdığı haberine göre en az Altı kişi hayatını kaybederken 26 kişi yaralandı.

Patlamaların ikisinin bomba yüklü araçlarla gerçekleştirildiği belirtiliyor. Bu saldırılardan biri kentin Hal pazarına yakın bir noktasında, diğeriyse kiliseye yakın bir yerde düzenlendi.

Saldırganlar araçları park ettikten dakikalar sonra patlamalar meydana geldi. Güvenlik güçleri: ‘Yakaladığımız bazı kişiler var. Olayla ilgileri olduğunu tahmin ediyoruz’ dedi.

Mardin’in Nusaybin İlçesinden de duyulan patlamaların ilki saat 15 sularında Wehbe mahallesinde meydana geldi. Bomba yüklü bir aracın patlatıldığı olayda çok sayıda kişi yaralandı. Birçok araç ve iş yerinde yangın çıkarken, itfaiye ekipleri yangınlara müdahale etti.

Sağlık ekipleri yaralıları hastanelere taşırken, ikinci bir patlama meydana geldi. Bu kez Pazar yeri hedef alındı. Sağlık ve itfaiye ekipleri buraya müdahale ettiği sırada üçüncü patlama duyuldu. Bir kiliseye yakın meydana gelen patlamada da yaralananlar oldu.

Yaralılar kasabadaki hastanelere kaldırıldı. Bomba yüklü iki araba ve bir motosikletin kullanıldığı saldırılarda ilk belirlemelere göre 6 kişi öldü 26 kişi yaralandı.

Kilise civarındaki patlamada yaralanan ve Ferman Hastanesi’ne getirilen bir yaralı ise, Irak Kürt Bölgesinde yayın yapan Rudaw TV’ye yaptığı açıklamada, “Büyük bir patlama sesi duydum ve yaralandım, yere yuvarlandım. Bir süre sonra bir patlama daha oldu” dedi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: