GENEL

Kozmik Oda bilirkişisi, ‘İtirazım var’!

”Birkaç yıl içinde fazladan 5 milyon yabancı unsur enjekte edilen demografisi değiştirilmiş bir ülkede…’

‘Kozmik Oda’yı bugün olsa yine açardım’ açıklaması, İlker Başbuğ aynı yanlışta ısrar ediyor, dedirtti bana!’

Umut Barış erdoğan
 • Umut Barış Erdoğan:

”İlker Bey’i de karşıma alarak cepheyi genişletmek istemezdim ancak bu da vatan görevidir.

Kozmik Oda kumpasının iç yüzünü bilen birkaç kişi arasında yer almam sebebiyle sadece bu konu ve doğrudan ilişkili konularda, İlker Bey’in yaptığı açıklamalara katılmadığım noktaları ifade etmek ve tarihe bu anlamda not düşmek zorunda hissettim…”

 • İlker Başbuğ:

”Cezaevlerinin kapısı yedi yıl süren büyük mücadeleden sonra açıldı ve Ergenekon kumpasına karşı açılan ilk delik tahliyem ile gerçekleşti.”

 • Umut Barış Erdoğan:

”Ali Tatar, ‘Hukuksuzluk sürecine hukuk adına saygı gösterilemez’ diyerek hayatına son verdi. İlker Başbuğ eğer silah arkadaşına bir nebze ışık olabilseydi, bugün Ali Tatar sevdikleriyle beraber olabilecekti. İlker Başbuğ içeriden çıkarken ‘Bir tek şey istiyoruz. Adalet istiyoruz’ diyebilmiştir…

Devletin Millî Güvenlik Siyaset Belgesi’nde bölücü, yıkıcı, gerici iç tehdit unsurları arasında yer alan ve karşımıza 15 Temmuz olarak çıkan süreçte  ‘sorumluluk taşıyan herkes için bir utançtır’, ‘Balyoz komplosu olmasaydı 15 Temmuz yaşanmayabilirdi.’ diyebilen İlker Bey’in Genelkurmay Başkanlığı döneminde’ FETÖ faaliyetlerinin kesintiye uğradığı’na dair kamuoyu ile paylaşılan bir bilgiye rastlanmadı,..”

 • İlker Başbuğ:  

“Hayır, gerekeni yaptığımızı düşünüyorum. Bugün olsa yine Kozmik Oda’yı açardım. Kozmik Oda olayı basında gereğinden fazla büyütüldü.” 

Vatan savunması Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilir. Yerine ne polisi ne de para-militer yasadışı grupları koyamazsınız.

 • Umut Barış:

”Hâlâ doğru yaptığını düşündüğünü belirtiyor. Ben de bu anlayışa karşı saygı duymama hakkımı kullanıyorum. Böyle bir anlayışın yetişmesine, sistem içinde yükselmesine, kariyer hırsını ve kişisel çıkarları ulusal çıkarların önüne koymasına izin veren yapıya saygı duymuyorum.”

‘Birkaç yıl içinde fazladan 5 milyon yabancı unsur enjekte edilen demografisi değiştirilmiş bir ülkede 15 Temmuz benzeri bir kalkışmada sokakta elinde listelerle insan avlayan şahıslarla karşılaşırsınız.”

 • İlker Başbuğ: 

“Kozmik Odayı açmasaydık ortadaki delilleri kararttılar diyeceklerdi. Pek çok faili meçhul cinayetin de arkasında TSK var denecekti” 

 • Umut Barış:

”Soruşturma aşaması altı koca yıl süren Kozmik Oda kumpası ile istenen bu algı zaten o dönemde medya ve internet araçları kullanılarak kısmen oluşturuldu. Aramaya izin verilince bu haberler kesilmediği gibi; İlker Bey’in başında olduğu Genelkurmay Başkanlığı, orada hazır bulunan vatanseverlerin uğraşlarıyla FETÖ’nün ele geçiremediği Kozmik Oda’daki bilgilerin 2013 sonrasında hasmın eline geçmesine vesile olmuştur.”

 • İlker Başbuğ: 

“Kozmik Oda’daki arama 19 Aralık 2009’da başladı, 20 Ocak 2010’da bitti. Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı’nda bakılan herşey, Genelkurmay Destek Kıtaları Komutanlığı’nın kasasına çift mühürle kitlendi. Bu süreçte Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı’ndan bir tek kâğıt parçası, belge, bilgi dışarıya çıkmadı. Ne zaman çıktı? 16 Mart 2013. Hassasiyet gösterenler bu konu üzerinde dursunlar. 16 Mart 2013’te bu bilgiler verildi, dönemin Genelkurmay Savcısı da Muharrem Köse’ydi. Tamamen yasadışı. Bu bilgiler nereye gitti, ne oldu? Bunun üzerinde durulmalı.”

Peki, neden Kozmik Oda aramasına izin verildi?

 • Umut Barış:

Evet, biz dik durduk. Tutanak tuttuk. Selahattin Paşa kendisine tutanakları iletmesine rağmen İlker Bey kurumlar arası güven zedelenir diye bu tutanakları da işleme koydurmadı.

İlker Bey daha önceki açıklamalarında dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan görüşme sonrasında kendisinin onayı ile aramaya izin verildiği yönünde basına yansıyan bilgilerin de açıklığa kavuşturulmasını beklediğimi ayrıca belirtmek isterim.”

İlker Başbuğ tüm öz güveniyle 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk’i teslim etmediği için övünüyor. Demek ki, kendisinin Genelkurmay Başkanı olarak hukuksuzluğa karşı, hukuk adına saygı göstermediği durumlar olabilmiş. Peki, neden Kozmik Oda aramasına izin verildi?”

 • İlker Başbuğ:

“5-6 ay sonra Orgeneral Bilgin Balanlı’yı tutukladılar. Balanlı’nın tutuklandığı gün kendi kendime ‘Sıra bana geldi’ dedim. Ama kimseye bunu söylemedim.” 

”Tarihi geçmişe doğru değiştiremezsiniz. Bu İlker Başbuğ için de, o gün Kozmik Oda arama kararının uygulanmasında sorumluluğu olanlar için de geçerlidir.”

 • Umut Barış:

”İlker Bey neyi anlamış mış… sıranın kendisine geleceğini anlamış. Oysa o an sokaktan geçen ve kurmay mektebi bitirmeyen herhangi birine sorulsaydı Astsubaylar Ali Kaya ve Özcan İldeniz’ler, Oktay Yıldırım’lar çakal sürüsünün önüne atıldığında Teğmen Mehmet Ali Çelebi’ler sırtlan pusularında boğdurulduğunda sıranın İlker Bey’e geleceğini söylerlerdi. Ama suç hep o sarı öküzdeydi!

Yapılan tarihî hatalardan üzerinden de nemalanmak isteyen anlayış ancak mankurtlaştırılmış yığınlar tarafından alkışlanır. Kumpasların ipliği birer birer pazara dökülmüşken tarihi geriye doğru yeniden yazmaya çalışanlar başarılı olamaz.”

 • İlker Başbuğ:

”Hapse girdiğimde içinde garip bir huzur oldu, pijamaları giyip yatağa uzandım ve nedendir bilinmez, anında deliksiz bir uykuya daldım.”

 • Umut Barış:

”Bu cümleleri okuyunca aklıma İlker Bey’in bundan yıllar önce kendi ülkesinde, kendi askerini aşağılayan ‘Nefes’ filmini izledikten sonra gazetecilere filmi ne kadar beğendiğini anlattığı sahne geldi.

Bugün Türk Ulusu’nun yeniden Ergenekon’a düşmesine sebep olanların, Ergenekon’dan Çıkış benzeri kitaplar yazabilmesi düşündürücüdür.

Türk Ulusu, devletini gönülden sever ve devletini gözünde, gönlünde öyle bir yere koyar ki, devletine hizmet eden kişilere de aynı sevgi ve saygı ile yaklaşır. Ulusumuz uyanmalı ve dost düşman kimdir bilenle birlik olmalıdır.

Türk Ulusu pirincin içindeki beyaz taşları ayıklamasını ancak Mustafa Kemal’i, Mustafa Kemal’den öğrenerek gerçekleştirebilir. Ulusumuz, yurdunu ve devletini nakille değil, akılla çağdaş uygarlık seviyesinin de üzerine çıkaracaktır.”

“Memleketin ve inkılâbın içeriden ve dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı korunması için bütün milliyetçi ve cumhuriyetçi kuvvetlerin bir yerde toplanması lâzımdır. Aynı cinsten olan kuvvetler müşterek gaye yolunda birleşmelidir.”  Mustafa Kemal ATATÜRK – 1931 

Umut Barış Erdoğan

Odatv.com

*Umut Barış Erdoğan, Kozmik Oda’ya arama yapıldığı dönemde TÜBİTAK kriptoloji uzmanı olarak görev yapıyordu. Aramada bilirkişi olarak görevlendirilmişti. Arama sırasında polislerle savcının işbirliğini ortaya çıkarmıştı. Erdoğan’ın çabası sayesinde tutulan tutanak, TSK’nın komuta mercilerine iletilmiş ancak komuta mercileri sessiz kalmıştı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: