.

HDP’Lİ KARS BELEDİYE BAŞKANI AYHAN BİLGEN, HDP’NİN DİYARBAKIR BİNASI ÖNÜNDE DEVAM EDEN ‘ANNELER’ EYLEMİNE İLİŞKİN KONUŞTU…

Ayhan Bilgen:

”Burada ister zorla götürülmüş olsunlar ister kendileri dağa çıkmış olsunlar, bu sorunla yüzleşmek bu tabloyu çözmek konusunda da bence annelerin ferasetine güvenmek, anneleri ayırmak, bölmek yerine, işte HDP önünde eylem yapanlar ya da işte Barış, Cumartesi Anneleri neyse kadınların son derece safiyane, doğal olan reflekslerini siyasi mekanizmaların, siyasi kavgaların aracı haline getirmek yerine bir araya gelmelerini hedeflemek gerekir”

HDP’li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen

NEDEN, NASIL GİTTİLER?

Ayhan Bilgen:

“Diyelim ki, ailelerin iddia ettiği gibi çocukları zorla götürülmüş de olsalar, gönüllü olarak dağa çıkmış da olsalar, örgüte katılmış da olsalar arasında çok bir şey fark 1. Yani şu anlamda fark etmiyor. Elbette ki, ikisi arasında fark var. Sonuçta neden bu ülkenin çocukları dağda. Soruyu böyle sormak lazım. Neden, nasıl gittiler hikayesini bu boyutuyla sorgulamak lazım.”

KADINLAR SON DERECE SAFİYANE…

Ayhan Bilgen:

”Şu anda dağda askerler, polisler de var. İşte uzun süredir örgütün eline olan, kamu görevlileri var. Burada ister zorla götürülmüş olsunlar ister kendileri dağa çıkmış olsunlar, bu sorunla yüzleşmek bu tabloyu çözmek konusunda da bence annelerin ferasetine güvenmek, anneleri ayırmak, bölmek yerine, işte HDP önünde eylem yapanlar ya da işte barış, cumartesi anneleri neyse kadınların son derece safiyane, doğal, fitri olan reflekslerini siyasi mekanizmaların, siyasi kavgaların aracı haline getirmek yerine bir araya gelmelerini hedeflemek gerekir..

‘Ben bir kısım anneyi size karşı, siz bir kısım anneyi bana karşı bir siyasi hesaplaşmanın aracı haline getirirseniz, o annelerin ortak vicdanından bir şey çıkartamayız.”

https://www.cafemedyam.com/2019/09/08/cumartesi-anneleri-gormezden-gelindi/

BU ÜLKEDE HANGİMİZ GÜNAHSIZIZ

Ayhan Bilgen:

”Bu siyasi boyutun ötesindeki ortak vicdanı inşa edebilmek, insani değerleri merkeze koyan bir yaklaşımı ortaya koyabilmek ve belki bu anlamda siyaseti silkelemek, kendine gelmesini sağlamak, siyasetin insanileşmesini sağlamak yani daha doğallaşmasını, fıtrileşmesini sağlamak, bence konuya böyle yaklaşmak lazım. Yoksa ezberler, sloganlar, alkışlar sadece gerilimi tırmandırıyor. Bu ülkede hangimiz günahsızız”

İLGİLİ HABER

http://haber.sol.org.tr

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: