GENEL

Mahkeme de Kirli Pazarlık…

”Özlem Çerçioğlu ve Ekrem İmamoğlu’na FETÖ’cü suçlaması yaparsan tahliye edileceksin.”

Avrasya Araştırma’nın sahibi Kemal Özkiraz:
”Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde FETÖ’den yargılanan Erkan Karaarslan’ın ifadesini yayınlıyorum… ‘Karaarslan, mahkemedeki ifadesinde: Özlem Çerçioğlu ve Ekrem İmamoğlu’na FETÖ’cü suçlaması yaparsa tahliye edileceği pazarlığının yapıldığını söyledi.”

Erkan Karaaslan

1-) Aralarında Erkan Karaaslan ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun da bulunduğu 17 sanık hakkında: Aydın’da, ‘ihaleye fesat karıştırma’ iddiasıyla dava açılır.

Özlem Çerçioğlu

2-) FETÖ sanığı Erkan Karaaslan ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun da bulunduğu 17 sanığın yargılanmasına devam edilir.

3-) Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, bazı tutuksuz sanıklar ve taraf avukatları hazır bulunur. Mazeret bildiren Özlem Çerçioğlu duruşmaya katılmaz.

4-) Hakkında FETÖ soruşturması yürütülen ve firari olarak aranan ancak geçtiğimiz ay Ankara’da yakalanan sanık Karaaslan ilk kez mahkemedeki yerini alır.

Avrasya Araştırma’nın sahibi Kemal Özkiraz’ın sosyal medyada yaptığı paylaşımda, Erkan Karaarslan’a ifadesini yayınladı.

Karaarslan ifadesinde şunları söyledi:
5-) 14/03/2019 tarihinde avukat görüşü adı altında cezaevinde beni görüşmeye çıkarttılar…

6-) Bu görüşmeye çıkartmadan önce psikoloğa götürdüler, bir baskı olup olmadığını sordular, bir baskı olmadığına dair beyanda bulundum,

7-) Avukat görüşüne girdiğimde cezaevinde, girmesi mümkün olmayan Aydın ilinde gazetecilik yapan Serkan Seyhan isimli gazeteciyi gördüm, bu kişi avukat değildir.

Ekrem İmamoğlu

😎 14/03/2019 tarihli kendisinin bana yaptığı görüşmede başta Özlem Çerçioğlu ve Ekrem İmamoğlu hakkında CHP başkanları hakkında beyanda bulunmam halinde o gün itibariyle tahliye olacağımı, bu duruşma dahil başka duruşmalarda da tahliye olacağımı, aksi takdirde hüküm giyeceğimi bana beyan etmiştir.

9-) Bu görüşmenin ardından kendisine faks göndereceğimi belirttim.

Bazı bakanların kendisine ve ailesine CHP aleyhinde beyanda bulunması için baskı yaptığını iddia eden sanık Kararslan konuşmasına şöyle devam etti:

10-) 15/03/2019 tarihinde Ankara Cumhuriyet Savcısı beni odasına davet etti. Çektiğim faksın devlet kurumlarından çıkmasının mümkün olmadığını, istediğim kişi ile beni görüştürebileceğini söyledi.

11-) Tutanaklara ismini geçmesini istemediğim bakanlar bana ve aileme ulaşarak belediye başkanları aleyhinde beyanlarda bulunmamı istediler.

12-) Davalardan beraat etmemi ve tahliye olmamı da bu beyanlar ile ilişkili olacağını söylediler, bu süreç devam etmiştir, 18-19-20-27 martta cezaevine talebim olmaksızın gelenler olmuştur, bunlar ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuru yaptım.”

[Haber görseli]

Duruşma savcısı: Özlem Çerçioğlu’nun tüm duruşmalara sağlık raporu mazeretiyle katılmadığını, mahkemeye gelmekten kaçındığını bu nedenle bir sonraki duruşmaya zorla getirilme kararı verilmesini ister…

Çerçioğlu’nun avukatı ise daha önce dosyanın tefrik edilmesi yönünde dilekçe verdiklerini hatırlatarak, kaçma durumu olmayan müvekkilinin beraatini ister…

Savunmaların ardından mahkeme heyeti, Karaarslan’ın savunmasını bir sonraki duruşmada SEGBİS ile yapmasına, Çerçioğlu’nun ise zorla getirilmesine karar vererek duruşmayı erteler…

İDDİANAME

Davayı Açan: Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı…

Davalılar: FETÖ sanığı Erkan Karaarslan ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile belediye çalışanlarının da aralarında bulunduğu 17 kişi….

Dava Konusu: Aydın Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ’de ‘danışmanlık adı altında yapılan usulsüzlükler ve ihaleye fesat karıştırma’ suçları…

İstenen Ceza: Tutuklu FETÖ sanığı Karaarslan hakkında 9 yıldan 22 yıla, Çerçioğlu hakkında 6 yıldan 14 yıla, diğer tutuksuz sanıklar hakkında ise 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası…

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: