Şüpheli ‘baş polis’, darp şüphelisi S.S.’nin, amcasının eniştesi…

Bursa’nın Orhangazi ilçesi… Genç bir çifti tekme tokat döven 6 kişi… ‘şehir zorbalarını’ koruyan ve delilleri karartan 2 polis memuru…

Genç bir çifti tekme tokat döven 6 kişiyi korudukları ve olayla ilgili delil kararttıkları iddia edilen 2 polis memuru hakkında 8 yıldan 13 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı…

OLAY BURAYA NASIL GELDİ?

1-) Nişanlı olan Burcu A. ile Berat G. Bursa’nın Orhangazi ilçesinde bir kafeden çıktılar…

2-) Kafeden çıkan nişanlı çifte, 6 kişi saldırdı…

3-) Darp edilen çift hastaneye kaldırılırken ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri araştırmaya başladı…

4-) Olayla ilgili çalışma başlatan polis ekipleri çevredeki güvenlik kameralarından tespit ettikleri:
Orhan S. ile çocukları Ertan S. (38), Semih S. (43) ve torunu Burhan S. (20), Burak İ. (28) ve Hakan G.’yi (35) gözaltına aldı…

5-) Şüpheliler, emniyette susma haklarını kullanarak savcılıkta ifade vereceklerini beyan ettiler. Savcılık ikmalen (evrak üzerinden) işlem yaptı ve şüpheliler, ifadesi alınmadan serbest bırakıldı….

6-) Nişanlı çiftin darp edildiği anlar: Sosyal medyada paylaşılıp, ardından da haber kanallarında yayınlanınca, savcılık yeniden konuyla ilgili inceleme başlattı…

7-) Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş’un talimatı üzerine Orhangazi Cumhuriyet Başsavcılığı’nca şüpheliler hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

😎 Başsavcının talimatı ile yakalanan şüphelilerden Ertan S., Semih S., Ertan S.’nin oğlu Burhan S., Burak İ. ve Hakan G. ‘yaralama’ suçundan tutuklandı. Baba Orhan S. ise adli kontrol şartı getirilerek serbest bırakıldı.

9-) Nişanlı Çiften Burcu A. ifadesinde: ”Babam öldükten sonra maddi yardımda bulunan komşumuz Orhan S., beni rahatsız ediyordu. Çeşitli vaatlerde bulunarak, birlikte olmak istediğini söylüyordu. Konya’dan gelen nişanlım Berat G. ile beni rahatsız eden Osman S. arasında telefonda tartışma yaşandı. olay da bu nedenle kaynaklandı.”

10-) Orhangazi cumhuriyet savcısı, ‘konuyu farklı aktardıkları… şüphelileri korumaya çalıştıkları… olayla ilgili kamera görüntülerini ve bazı bilgileri bilerek gizledikleri…’ iddiasıyla polis memurları M.A. ile V.C. hakkında soruşturma açtı.

11-) Açılan soruşturmanın ardından 2 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame Bursa Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

Baş polis M.A. hakkında ‘Kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği’, ‘Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme’ suçlarından 13 yıla kadar, Diğer Polis memuru V.C.‘nin ise ‘Kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği’ suçundan 8 yıla kadar hapsi istendi.

Mahkemenin kabul ettiği iddianame:
– İlçe emniyet amirliğinde 19-20 Ocak tarihlerinde meydana gelen kasten yaralama, mala zarar verme olayların görevlilerce yürütüldüğü ve tahkikat evrakları 30 Ocak günü savcılığa ulaştırıldı.
– Kasten yaralama olayında H.G. şüpheli baş polis, darp şüphelisi S.S.’nin, amcasının eniştesi olmak şeklinde bir akrabalığı tespit edildi.
– HTS kayıtlarında birden fazla ikili arasında telefon görüşmesi yapıldığı tespit edilip, kafe önündeki olayla ilgili konuştukları belirlendi.
– Ayrıca baş polis M.A. şüphelilerden E.S. ile telefon görüşmesinde, ‘Ağabeyin de gelsin, bekletmeyeceğim bak, başka zamana kalırsa savcının tavrı değişir, anladın mı yani bu işi üstelemeyin. İfadenizi aldıktan sonra doktor raporlarınızı alıp bırakacağım sizi’ ifadelerine yer verildi…

Polis memurlarının önümüzdeki ay Bursa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlanacağı belirtildi. 

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.