Lise son sınıf öğrencisi Delal: “Devlet komünizmi bugüne kadar kötü bir şey olarak yansıttı ve insanlar da okuyup araştırmadılar. Ama dönüp bir Ovacık'a bakınca iyi bir şeyler yapıldığını gördüler ve artık kötü bakmamaya başladılar.”

Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) Tunceli Belediye Başkan Adayı…

Tunceli Ovacık Belediye Başkanı, “komünist başkan” olarak bilinen Mehmet Fatih Maçoğlu, 31 Mart seçimlerinde Tunceli belediyesi için adaylığını açıkladı.

Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) Tunceli Belediye Başkan Adayı Maçoğlu:

“Seçilirsem ne mi değişecek? Türkiye’deki bütün belediyeler hesap verebilir olma zorunluluğu hissedecek, çalıp çırpamayacaklar.”

TKP’li Başkan Maçoğlu:

“Belediyeler bunu yapamaz, dedikleri yapıldı. ‘Küçük belediye olduğu için yapılabildi’ deniyor ancak, aslında bir şehirde bunun daha rahat yapılacağını herkes öğrenecek”

Maçoğlu: ”Tunceli Belediyesi’nin 17 Kasım 2016 tarihinden bu yana İçişleri Bakanlığı’nın atadığı kayyum tarafından yönetilmesi, halkın iradesinin gasp edilmesidir. Biz seçilirsek yönetimi halka vereceğiz.”

Komünist Başkan Maçoğlu: “Yüzde 62 işsizliğin olduğu bir şehirde, Tunceli’de, hiçbir şey yapmasak Allah’ın suyunu satmamamız lazım. Hiçbir şey yapmasak bu topraklarda köylüyü geliştirmemiz, hayvancılığı geliştirmemiz lazım.”

Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) Tunceli Belediye Başkan Adayı Maçoğlu:

‘Ovacık Belediye Başkanlığım sırasında boş arazileri tarıma açarak ve kooperatifçilik faaliyetleriyle istihdam yarattım. Bütün bu olanlar, İşsizlik oranının yüksek olduğu Tunceli’de ilgi uyandırıyor.”

Lise son sınıf öğrencisi Delal: “Devlet komünizmi bugüne kadar kötü bir şey olarak yansıttı ve insanlar da okuyup araştırmadılar. Ama dönüp bir Ovacık’a bakınca iyi bir şeyler yapıldığını gördüler ve artık kötü bakmamaya başladılar.”

Sosyalizmi destekliyorum

Tunceli Merkez’de kuruyemişçi Murat: “Sosyalizmi destekliyorum. İyi olursa, adil olursa, eşitlikçilik olursa… Niye desteklemeyelim?”

Ovacık’ın bir köyünde yaşayan Songül: ”Maçoğlu’nun belediye başkanlığı döneminin özellikle kadınlar için önemli kazanımlar geldi.”

Ovacık konutlar bölgesinde oturan Nilgün: “Biz kadınlar ilk defa çalıştık, iş hayatı gördük. Çok memnunduk. Ovacık’ı nasıl değiştirdiyse, iş getirdiyse, iş alanları… Umarım Tunceli de öyle olacak.”

Dünya’ya model olacak!

Turizmci Erdoğan Bucan: ‘Tunceli’ye turist çeken başlıca faaliyet doğa sporları ve rafting. Ovacık deneyimi, ‘Sadece Türkiye’ye değil, Dünya’ya model olacak! İnsanlar doğruyu içten içe takip ederler, heves duyarlar. Diğer kentlerdeki halklar da ‘Neden olmasın, neden aynı modelle biz kendi kentimizi yönetmeyelim’ diyeceklerdir”

Türkiye’deki bütün belediyeler hesapverebilir olma zorunluluğu hissedecek

Sercan : ”Doğal güzelliklerini görmek için arkadaşlarımla birlikte Tunceli’ye geldim ve ilçedeki komünist deneyimi yerinde görmek için Ovacık’a uğradım. Maçoğlu’nun ‘Türkiye’deki bütün belediyeler hesapverebilir olma zorunluluğu hissedecek’ öngörüsünü destekliyorum. Maçoğlu seçilirse Tunceli için çok olumlu olacağını düşünüyorum. Bizim İstanbul’da gördüğümüz, belediyenin fazla hizmet etmemesi ve halk için kaynakları kullanmaması. Maçoğlu’nun Tunceli’de de aynı başarıyı sağlaması durumunda Ovacık modelinin Türkiye’ye yayılacağını düşünüyorum.”

Biz dürüst başkan istiyoruz belediyede

Zeynel: ”Ovacık’ta hayvancılık yapıyorum. Maçoğlu’nun sergilediği belediyecilik anlayışının tüm Türkiye’ye yayılmasını istiyorum. Biz halk olarak ‘Hırsızsa bizim hırsızımız, başkansa bizim başkanımız’ demiyoruz. Başkanımız dürüst bir başkan. Biz dürüst başkan istiyoruz belediyede. Türkiye’nin her tarafında istiyoruz. Sadece Ovacık’ta değil. Ankara’da, İzmir’de İstanbul’da…”

Kaynak
 Doğa Can Oruçoğlu 

tr.euronews.com

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: