Mesut Doğan: ''Bu ülkeyi yöneten en üst makam sahibinin Saadet Partisiyle ilgili yalan söylemesi ve iftira atması büyük bir ayıp.''
Mesut Doğan

”Erdoğan o mitinginde 7 ilke sıralamıştı bugün unuttu.”

Saadet Partisi’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mesut Doğan: ”Tarih 26 Mart 1994 / ‘Erdoğan, Refah Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak yaptığı mitingi hatırlayalım… Erdoğan o mitinginde 7 ilke sıralamıştı… 1-İbadet aşkıyla çalışmak, 2-Partizanlık yapmamak, 3-İşi yandaşa değil ehline vermek, 4-Kapıların sadece zengin iş adamlarına değil eli nasırlı insanlara da açık olması, 5-Belediye hizmetlerinin eşit dağıtılması, 6-Sadece kendi taraftarlarımızın değil belediye ile işi olan herkesin işini kolaylaştırmak, 7-Asla yememek, yedirmemek…’

İlkeler

Doğan: ”Ben bu 7 ilkeye “adalet” ve “merhamet”i de ekledim ve bu ilkeleri Ankara’da hayata geçirmek üzere çalışıyorum.

Doğan: ”Erdoğan, beraber yola çıktığı insanlara  bile tahammül gösteremiyor…

Mesut Doğan: “AKP’nin bu ülkeye hizmet ederken düştüğü en büyük tuzak, koskoca ülkeyi tekelleştirmesi. Nerdeyse, hastanede doktor ameliyata girebilmek için bile Külliye’den izin istiyor!”

Muhabir: ”İktidar, partinizin CHP, İYİ Parti ve HDP ile ittifak yaptığını söylüyor. Bu ittifaka “zillet, illet” gibi tanımlamalar yapıyor. Nasıl değerlendiriyorsunuz?

Mesut Doğan: ”Bu ülkeyi yöneten en üst makam sahibinin Saadet Partisiyle ilgili yalan söylemesi ve iftira atması büyük bir ayıp. Buna rağmen insanlar itibar etmedi. Bize karşı saygı ve sevgilerini eksik etmiyorlar. AKP taraftarları bile bize Erdoğan’ın yaklaştığı tabirle yaklaşmıyor, hatta; ‘Ya sen bizim Cumhurbaşkanımızsın ama bu kadar da değil! Biz Saadet Partisi’ni tanıyoruz’ diyorlar.”

Muhabir: ”Erdoğan’ın size yönelik söylemleri, partide nasıl tartışılıyor? ”

Mesut Doğan: ”Çirkin söz sahibine aittir. Biz 50 yıl boyunca mikrop siyaseti yapmadık, bir oy fazla alacağız diye insanların arasına fitne sokmadık; tüm farklı fikirler, partiler arasında köprü görevi gören bir partiyiz. AKP’li, CHP’li, HDP’lilerlede oturup konuşuruz. Birileri bir şey söylüyor diye geri adım da atmayız.’

Muhabir: ”Saadet Partisi’nin adaylarının tanıtım toplantısında kamuoyuna sunduğunuz “cepsiz ceket” nedir?”

Mesut Doğan: ”Sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde çalışma yürüttük. 1389 noktadan 115 bine yakın insan katıldı. Bu çalışmaya Ankara’da katılım sayısı 8 bin 24’tü. 12 akademisyen arkadaşımız katılan insanları cevaplarını rapor haline getirdi.  İnsanlara sorduk,  -Belediyelerde “İsraf, rüşvet ve yolsuzluk olduğuna inanıyor musunuz?” Verilen Cevap, Türkiye ortalamasının yüzde 65’i, Ankara’nın da yüzde 65’inden fazlası belediyede israf ve yolsuzluk yapıldığını düşünüyor. Cepsiz Ceket de buradan çıktı. Biz de ‘Kefenin cebi olmaz. Belediye başkanları ceket giyiyor, onun da cebi olmamalı’ dedik.

Mesut Doğan: ”İktidar partisi 94 ruhundan bahsediyor. Ancak 94 ruhu zaten Saadet Partisi’nde duruyor. Onu arayanlar Saadet Partisi’nde bulabilirler.”

Muhabir: ”’Milli Görüş İlkeleri’ ne zaman terk edildi?”

Mesut Doğan: ”Sistemin Milli Görüş hareketini boğmaya çalışması, özellikle AKP’li isimlerde ilkeleri terk etmek için gerekçe oldu. Örneğin Melih Bey(Gökçek) ilk döneminde güzel hizmetler yaptı. 1998-99’dan sonra gösteriş temelli hizmetler yapılmaya başladı.”

Muhabir: ”Erdoğan’ın 1994 yılındaki seçim mitingine katılmışsınız. Erdoğan’ın mitingde söyledikleri ve şu an söyledikleri arasındaki farklar neler?”

Mesut Doğan: ”Mitingde büyükşehirdeki makam odasının yanına iki makam odası daha yaptıracağını ve bu odaları eski belediye başkanlarına vereceğini söylemişti. Onların tecrübelerinden istifade edeceğini açıklamıştı. Bugün beraber yola çıktığı insanlara bile tahammül gösteremiyor.”

Mesut Doğan: ”Erdoğan, 1994 mitinginde zikrettiği 7 ilkenin tam zıttı adımlar atıyor. AKP’nin bu ülkeye hizmet ederken düştüğü en büyük tuzak, koskoca ülkeyi tekelleştirmesi.”

Mesut Doğan: ”Günü kurtarma adına söz söyleme hastalığından siyasetçiler kurtulmalı. Edep varsa bazı insanlar 5 yıl önce söyledikleri nedeniyle insan içerisine çıkamazlar. Bana İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ne kadar sert üslupla konuştuğunu sordular. Bu yeni bir şey değil ki. Aynı sert üslubu Demokrat Parti başkanıyken AKP’ye karşı da sürdürmüştü. Onun bugün sokağa çıkamaması lazım. Erdoğan’a hakaret eden Devlet Bahçeli’yi, bugün görünce çocuklarımızın kafaları karışıyor. Dün Türkçe Olimpiyatları’nda bayrak sallayan, Amerika’da oturan zata selam gönderen insanları çok iyi biliyoruz.”

Muhabir: ”İktidara yakın bir haber kanalı hakkında suç duyurusunda bulundunuz. Bunun gerekçesi neydi? 

Mesut Doğan: ”Tetikçilik ne zamandan beri gazetecilik oldu. Taksim’de ‘Ezanı ıslıklamış’ dediler. Sonra anlaşıldı ki bu olay böyle değil. Birileri bunu oya, prime dönüştürmeye kalktı. Saadet Partisi’ne ‘Ezanı ıslıklayanlarla, Kandil’le, FETÖ’yle beraber’ diyorsan, biz de acil doktora ihtiyacın var deriz. Yüksek Seçim Kurulu bile Türkiye’nin 389 noktasında seçime giren tek parti olduğumuzu açıklamışken, sen ‘Saadet Partisi, CHP- HDP- İYİ Parti’yle ittifak yaptı’ dersen hesabını verirsin. Biz ittifak yaparsak bunu söylemekten korkmayız.”

Muhabir: ”Ankara için ilkeleriniz var mı?”

Mesut Doğan: ”Yönetmek için 94 seçimlerindeki 7 ilkenin yanına 2 ilke daha koyduk. Adil ve merhametli olacağız. Adaletin olmadığı yerde zulüm vardır. Planlı ve programlı çalışacağız, hesap verebilir ve şeffaf olacağız. Ankara’nın 25 ilçesini bir arada düşünerek, planlama yapacağız, kimseyi şüpheye düşürmeyecek şeffaflıkta çalışacağız.”

Muhabir: Ankara için projeleriniz neler?

Mesut Doğan: ”İçinde insan olan hedeflerimiz var. Herkesin kendini 24 saat güvende hissedeceği bir Başkent istiyoruz. Günlük hayatın ucuz, insan hayatının değerli olmasını… Katılımcı belediye anlayışı ve her vatandaşın belediyenin attığı her sürece dahil olmasını… Herkesin yerinde her türlü hizmeti alabilmesini istiyoruz. Yeni cazibe merkezleri oluşturacağız. Yeşil, yaşanabilir bir Başkent oluşturmak istiyoruz.”

”Modern ve ucuz ulaşım için raylar üzerinden banliyö sistemi kuracağız, ring metrolar kullanacağız. Yerelden kalkınma sağlayacağız, üretim yapan herkesi teşvik edeceğiz. Üretici ve alıcı arasında köprü vazifesi göreceğimiz alanları ve direkt alıcı konumunda olacağımız alanları belirleyeceğiz. İnsan dostu Başkent olacak Ankara ve her yaştan insanın katılabileceği sosyal aktiviteler düzenleyeceğiz. Sağlıklı ve güvenli Ankara’yı oluşturacağız. Okulların önleri güvenli olacak. Ankara’nın artık temiz havası olacak, suyu içilebilecek…”

Mesut Doğan

MESUT DOĞAN KİMDİR?

*-Saadet Partisi’nin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  *-1972 – Tokat doğumlu.  *-1991 yılında siyasete Refah Partisi’nde başladı, Milli Görüş’ün temsilcisi olan Fazilet Partisi ve Saadet Partisi’nde devam etti. *-2014 yılında Saadet Partisi’nin Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

Kaynak Tamer Arda Erşin

www.gazeteduvar.com.tr


Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: