DÜNYA ÂLEM BİLİYOR Kİ FETÖ’NÜN KAYSERİ’DEKİ 1 NUMARALI BAŞI…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’dan şok suçlama…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba:
”AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki’nin FETÖile bağlantılarını açıklıyorum!”

‘Özhaseki birilerini alıp Pensilvanya’ya Götürdü!’

Veli Ağbaba: “Özhaseki ‘Ben birilerini alıp Pensilvanya’ya götüreceğim ve duyulmayacak, böyle bir şey olabilir mi’ diyor. Evet, böyle bir şey olabilir. 22.03.2016 tarihinde Boydak Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak ile bir görüşme yaptım. İfadelerinde de var. Heyette genel sekreteri var, İsmail Tamer var, Ahmet Öksüz Kaya var, Hamdi Kıraç var, İlhan Miroğlu var, Ali Öziç var.”

Hacı Boydak: ”Özhaseki beni Pensilvanya’ya götürdü.”

Veli Ağbaba: ”Hacı Boydak ‘Beni zorla Pensilvanya’ya götürdü’ diyor. ‘Ben orada 2 saat kaldım Pensilvanya’da’ diyor. ‘Özhaseki ve diğer heyet 3 boyunca Pensilvanya’da hocaya övgüler dizdi’ diyor. ‘Ben içerideyim onlar Bakan oldu, milletvekili oldu’ diyor. Sayın Özhaseki’nin bu bağlantısı açık ve nettir. Sayın Özhaseki Kayseri’deki iş adamlarını örgütleyerek Pensilvanya’ya götürmüştür.”

‘Özhaseki Dışında Herkes Yargılanıyor!’

Veli Ağbaba: ”FETÖ ile ilgili bütün organizasyonların Özhaseki’nin yaptığını hep beraber biliyoruz. Van’daki depremde de Fethullah cemaatini alarak Van’a götüren de şuan ki Ankara Belediye Başkanı adayı Özhasekidir. Mehmet Özhaseki dışında herkes yargılanıyor. Kimi cezaevinde, kimisi firari.” 

Veli Ağbaba: ”Eğer Özhaseki Fethullah’cı arıyorsa, FETÖ’cü arıyorsa aynaya bakması yeterlidir. Kayseri’de dünya âlem biliyor ki; FETÖ’nün Kayseri’deki 1 numaralı başı Belediye Başkanı Özhaseki’dir. Dava dosyasında Hacı Boydak diyor ki ‘Beni Fethullah hoca ile tanıştıran, Fethullah Gülen ile tanıştıran, beni ilk kez oraya götüren Mehmet Özhasekidir’. Bütün beyanatlarında ve ifadelerinde mahkeme dosyasında var.”

”Kayseri’deki Zenginleri Gülen’e Pazarlamadınmı?”

Veli Ağbaba: ”’Özhaseki’ye ‘hodri meydan’ diyoruz. Pensilvanya’ya gittin mi, gitmedin mi, hocanın okullarını ziyaret ettin mi, etmedin mi, Hacı Boydak ve Kayseri’deki zengin işadamlarını götürüp Fethullah Gülen’e pazarladın mı, pazarlamadın mı bunun hesabını ver. Bunların hepsi mahkeme kayıtlarında olduğunu da söylemek istiyorum.”

Veli Ağbaba: ”MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret etti. Biz Bahçeli’nin sözlerini çok ciddiye almıyoruz çünkü geçmişte de Erdoğan’a neler söylediğini bütün kulaklar işitti. Erdoğan’a ettiği küfürleri, yaptığı hakaretler kavgada söylenmez. Bahçeli’nin bu sözlerine cevap vermeye gerek duymuyoruz biz. Ancak Bahçeli’ye bir sorumuz var; milliyetçi mi, değil mi?”

”Milliyetçiysen bunların cevabını ver!”

Veli Ağbaba: ”Bahçeli ‘Tank Palet Fabrikası Özelleştirilmemiştir’ diyor. Tank Palet Fabrikası’nın Aralık ayında cumhurbaşkanının karar vermesiyle özelleştirilme kararı var. Milliyetçiysen bunların cevabını ver. Tank Palet Fabrikası Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bir unsurudur, bir bölüğüdür. Türk Silahl ı Kuvvetleri ise Türkiye Cumhuriyetidir. Türk Silahlı Kuvvetlerinin Tank Palet Fabrikası’nı Katar Silahlı Kuvvetleri’ne satılmasına ne diyorsun?”

”Eğer milliyetçiysen bunu cevabını senden bekliyoruz.”

Veli Ağbaba: ”Bu Türkiye’nin ortak değeri, milli değeri, Türkiye’nin ortak birikimi Tank Palet Fabrikası’nın AKP MYK Üyesi ile birlikte Katarlı ortağına satılmasına ne diyorsun? Özelleştirmedir, satılmıştır, bu Sakarya’daki Tank Palet Fabrikası Katarlılara ve Etem Sancak’a verişmiştir. Bu konuda ‘yalan’ diyerek ortadan sıyrılamazsın. Tank Palet Fabrikası satılmıştır. Tank Palet Fabrikası yani Türk Silahlı Kuvvetleri Katar ordusunun emrine verilmiştir. Eğer milliyetçiysen bunu cevabını senden bekliyoruz. Milliyetçiysen buna karşı çıkarsın. Bu bir özelleştirmedir.”

AKP Genel Başkanı ve MHP Genel Başkanı ezan üzerinden Türkiye’yi bölmeye çalışıyor’

Veli Ağbaba: “Yürüyünce polis önlerini kesiyor. Bunlar ıslıklıyorlar. Ezan okununca da ıslıklama devam ediyor, ezan bitiyor ıslıklama devam ediyor. Bir ‘Ezan Protestosu’ gibi gözükmüyor. Yandaş medyada yazan yazarlarda bunun doğru olmadığını söylediler ve AKP Genel Başkanı ve MHP Genel Başkanı ezan üzerinden Türkiye’yi bölmeye çalışıyor. Türkiye’de 82 milyon yurttaş içerisinde 1 tek kişi ezana saygısızlık yapmayı düşünemez. Bizim kültürümüzde, geleneğimizde herkesin ezana karşı bir saygısı vardır. Ezan bizim kutsalımızdır.”

‘Ezana yapılacak en büyük hakaret, ezanı bir ülkeyi bölme unsuru olarak kullanmaktır.’

Veli Ağbaba: ”Ezanı kullanarak, bayrağı kullanarak siyaset yapılması, 1 oy fazla alınmasını doğru bulmuyoruz. Ezan üzerinden, maalesef ezanı kullanarak bir siyaset yapmak ezana yapılan en büyük saygısızlıktır. O ıslıklardan daha büyük bir saygısızlıktır. Ezana yapılacak en büyük hakaret, ezanı bir ülkeyi bölme unsuru olarak kullanmaktır. Ezan hepimizin ortak değeridir, bayrak hepimizin ortak değeridir.”

‘Bunların tek derdi 1 tane fazla belediye almak. Ezanı da kullanırlar, peygamberimizi de kullanıyorlar!’

Veli Ağbaba: ”Kim ki kutsal değerlere saygısızlık yapıyorsa ona lanet olsun, yazıklar olsun. Kim ki kutsal değerlerimiz üzerinden siyaset yapıyorsa ona da lanet olsun, yazıklar olsun. Bunların tek derdi 1 tane fazla belediye almak. Ezanı da kullanırlar, peygamberimizi de kullanıyorlar, dinide kullanıyorlar, imanı da kullanıyorlar. Bu anlatışlara milletimiz gereken cevabı umarım sandıkta verecektir.”

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.