Emniyet Müdürlüğü’nde Alevi polisler için sürgün, uyarma ve sindirmeye yönelik baskılar oluşturuldu

FETÖ’NÜN HEDEFİNDE ‘ALEVİ POLİSLER’ VARDI!

Kocadağ:

”Ali Yılmaz’ın Antalya Emniyet Müdürü olmasından sonra benim ve diğer Alevi polisler için kara günler başladı…”

Antalya Valiliği/ İl Polis Disiplin Kurulu, 9Ocak 2019 tarihinde bir karar verir, 2017 yılında emekli olmuş polis memuru Mehmet Kocadağ’a uyarı cezası verme kararı!

İl Polis Disiplin Kurulu’nun gerekçesi;
Polis memuru Mehmet Kocadağ görev yerine geç gitti..

Eski Antalya Emniyet Müdürü Hasan Kocadağ’ın oğlu, Susurluk kazasında ölen eski İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Hüseyin Kocadağ’ın da yeğeni olan Mehmet Kocadağ, narkotik şubede çalışırken görevlendirildiği Kepez ilçesindeki Gülveren İlköğretim Okulu’na belirtilen saatten geç gitmesi nedeniyle hakkında açılan soruşturma nedeniyle verilen ceza 13 Şubat 2019 günü kendisine tebliğ edilmek istendi..

ESKİ İSTANBUL EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISI HÜSEYİN KOCADAĞ’İN YEĞENİ OLAN POLİS MEMURU MEHMET KOCADAĞ ANLATIYOR…

Tebligatı imzalamayan emekli polis memuru Mehmet Kocadağ:

”10.03.2017 günü emekli oldum. Antalya Valiliği’nin emrinde çalışan polis memuru değilim. Bu tebligat Fethullahçı Terör Örgütü’nün halen faaliyette olduğunu ve FETÖ ile mücadele edenleri sindirmeye çalıştığının belgesidir.. Siz beni uyaramazsınız. Ben sizi uyarıyorum. FETÖ’nün yolundan çıkın, devletin adına çalışın. FETÖ’nün değirmenine su taşımayın. Adalet bir gün size de lazım olabilir.” sözlerini tebligata yazar…

FETÖ’NÜN HEDEFİNDE ‘ALEVİ POLİSLER’ VARDI!

Kocadağ: ‘

‘Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un ‘FETÖ’nün hedefinde ordudaki Alevi subaylar vardı’ saptaması emniyette de geçerli. Benim hedef seçilmemin ardında Alevi olmam yatıyor..

Antalya Emniyet Müdürlüğü’nde benimle birlikte diğer Alevi polislere de sürgün, uyarma ve sindirmeye yönelik baskılar oluşturuldu..”

ALEVİ POLİSLER İÇİN KARA GÜNLER BAŞLADI!

Kocadağ:

”Ali Yılmaz’ın Antalya Emniyet Müdürü olmasından sonra benim ve diğer Alevi polisler için kara günler başladı..


2009 yılı yaz aylarında Antalya Emniyet Müdürü olarak FETÖ mensubu Ali Yılmaz atandı. 31.12.2010 günü birlikte görev yaptığımız Alevi olan bayan polis ile tarafıma KOM Şube’den gönderilmek üzere rapor tutuldu.”

ATATÜRKÇÜ POLİSLER ŞUBEDEN GÖNDERİLDİ!

Kocadağ:

”Antalya KOM Şube Müdürlüğü’nden benimle beraber ne kadar Atatürkçü, devletçi ve özellikle Alevi personel varsa şubeden gönderildi..

Ben idare mahkemesine dava açıp 2010 yılı nisan ayında şubedeki görevime geri döndüm. Benim hakkımda rapor tutan Emniyet Amiri Halis Çevik ile KOM Şube Müdürü Mehmet Erikoğlu halen FETÖ firarisidir..

Aynı zamanda ByLock kullanıcısıdırlar. KOM. Şube Müdürü 2012 yılında İzmir KOM Müdürü oldu. Binali Yıldırım’a Liman operasyonunu yaptı..”

EMEKLİ POLİSE MAAŞ CEZASI!

Kocadağ:

”31.12 2010 günü rapora istinaden 18.01.2011 günü KOM Şube Müdürlüğü’nden gönderildim. Hakkımda göreve gitmediğim gerekçesiyle idari soruşturma açıldı. Bir günlük maaş kesimi cezası aldım. Cezayı İdare Mahkemesi kararıyla iptal ettirdim. Kaçakçılık branşım iptal edildi..

‘Mahkeme kararıyla tekrar kaçakçılık branşımı geri aldım. 2013 yılı nisan ayında tekrar KOM Şube’deki görevime mahkeme kararıyla geri döndüm. 10.03.2017 günü emekli oldum..”

TEBLİGATA ŞERH DÜŞME!

Kocadağ:

”13 Şubat 2019 günü Antalya Valiliği İl Polis Disiplin Kurulu tarafıma uyarma cezasını tebliğ etmek istedi. Tebligata şerh düşüp imzalamadım. Mahkeme tarafıma mahkeme masraflarını iade ediyor Antalya Valiliği uyarma cezası veriyor.”

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.