Demokratik Sol Parti İhanetin Neresinde?

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal  Çıkıp Açıklamalı!

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal 18 Kasım 2018’de; ”Yerel seçimde adaylık düşünenler en geç 1 Aralık 2018 tarihine kadar partiye başvurmaları şart.” demişti!

Aksakal: “Vatandaş, mevcut iktidarın ve muhalefetin ülkeyi bugünkü duruma getirmesinde bir arayışın içine girdiğinde aklına DSP mutlaka geliyor. Bunu seçimlerde desteklemek üzere biz de onlara bir seçenek sunacağız. YSK geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı. Devlet memuru olup bu seçimlerde aday olmayı düşünen kişilerin, en geç 1 Aralık gününe kadar bu görevlerinden ayrıldıklarını bildiren dilekçelerini kurumlarına vermeleri gerekiyor.”

Aksakal: ”DSP olarak partimize başka partilerden de olmak üzere dışardan katılabilecek adaylar için, 1 Aralık tarihine kadar DSP’ye müracaat etmeleri gerektiğini söylüyoruz.”

Aksakal: ”1 Aralık tarihten sonra yapılacak müracaatları daha farklı değerlendireceğiz. Yani; ‘kendi partisi içinde bir yarışa girmiş ama kazanamamış kendi partisinden intikam alma duygusu içinde DSP’nin kullanılmasına asla müsaade etmeyeceğiz.'”

Aradan geçen üç ayda DSP yüzseksen derecelik bir dönüş yapatı ve CHP’de aday adayı olarak yarışa giren ve aradığını bulamayanları DSP’den İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla’da belediye başkan adayı yapdı!

Aksakal’ın tutum değiştirmesinde, yüzseksen derece dönmesinde ne gibi etkenler rol oynadı? Açıklayabilirse! Çıkıp açıklaması gerekir?


Cumhuriyet Halk Partisi’nden devşirdiği isimlerle, DSP belki Türkiye genelde bir iki ilçede belediye başkanlığını kazanabilir ama İstanbul ve İzmir’de de belki birkaç yerde CHP’ye kaybettirebilir

2014’te İzmir’de CHP üç yerde kaybetmedi mi DSP’nin yüzünden? Ak Parti ve MHP hiç hesapta olmadığı halde Selçuk, Menderes, Aliağa’yı almadı mı?

Kaynak M. Ayhan  Kara

odatv.com

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.