GÜNDEM

Gelde Güven!

Emekli Sayıştay hakimi Perihan Pulat’ı darp eden polisin yargılandığı davada mahkemeye sunulan görüntülerin kesildiği ortaya çıktı…

Perihan Pulat

1 Mayıs 2018,  ‘İşimizi geri istiyoruz’ talebiyle basın açıklaması yapılırken 77 yaşındaki emekli hakim Perihan Pulat’a saldırıp darp eden polis’in yargılanması Ankara 14’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde başladı.

Saldırgan Polis duruşmaya katılmadı. Herhangi bir Mazeret dilekçesi de vermeyen polis, seçim güvenliği çalışmalarında yer aldığına ilişkin yazısını mahkemeye gönderdi. Ancak mahkeme bunu geçersiz bir mazeret olarak kabul edip polis hakkında yakalama emri düzenlenmesine karar verdi…

Tanık polisi teşhis etti

Emekli hakim Perihan Pulat mahkemede, ‘o gün bir şahıs tarafından havaya fırlatıldım ve şiddetle baş üstü düştüm’ dedi.

Tanık Mahmut Konuk: “Çok şiddetli bir yere düşme sesi duydum… Perihan hanımı yerde yatarken gördüm. Kafasında yumurta büyüklüğünde bir şişlik vardı. O sırada koşarak kaçan uzun saçlı birini gördüm, daha sonraki teşhiste de şahsı tanıdım.”

Mahkeme, emniyetin sunduğu görüntüleri de izledi. Görüntülerde, Perihan Pulat’ın darp edildiği bölümün bulunamaması üzerine avukat Alişan Şahin, orijinal görüntüleri CD olarak mahkemeye sundu.

Avukat Alişan Şahin, “Emniyetin oradaki görüntüyü makaslayıp çıkarması bile sayın mahkememizde bir kanaat oluşturmaya yeterlidir” 

Duruşma 24 Mayıs’a ertelendi. 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: