Mart ayında yapılacak yerel seçimler için AKP tarafından yaptırılan anketlerde AKP’nin oyu, kararsızlar dağıtılmadan önce yüzde 32-35

AKP’nin yaptırdığı son ankette Ankara’da dikkat çeken sonuç…

Ankara’da İYİ Parti ve CHP’nin ortak  adayı olan, Mansur Yavaş, AKP’nin adayı Mehmet Özhaseki’nin üç puan önünde.

Mehmet Özhaseki – Mansur Yavaş

İstanbul’da AKP’nin adayı Binali Yıldırım rakibi CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun beş puan önünde bulunuyor.

Binali Yıldırım – Ekrem İmamoğlu

Erdoğan ile Devlet Bahçeli, bazı illerdeki iki partinin de ayrı ayrı çıkardığı adayların tek ortak adaya düşürmesi ve bölünmeden dolayı bazı şehirlerin kaybedilmesi riskinin ortaya çıkma ihtimalini ortadan kaldırmak içini tekrar değerlendirme yapacaklar.

Reuters: “Yaklaşık iki hafta önceki anketlerde Yıldırım iki puan, Yavaş ise sekiz puan öndeydi. Bu haftaki anketlerde ise farklılıklar var. Yıldırım biraz farkı açmaya başladı ve İmamoğlu’nun beş puan önünde bulunuyor, Ankara’da ise Özhaseki farkı kapatmaya başladı. Yavaş şu anda üç puan önde gözüküyor”

Mart ayında yapılacak yerel seçimler için AKP tarafından yaptırılan anketlerde AKP’nin oyu, kararsızlar dağıtılmadan önce yüzde 32-35

Erdoğan, 31 Mart’taki seçimlere kadar yaklaşık 50 ili kapsayacak kampanya yapacak. Erdoğan’ın ‘sahaya inmesi’ dengeleri değiştirecekmi?

AKP için Büyükşehirlerin elde kalması çok önemli. Ancak İstanbul ve Ankara’nın yeri tamamen farklı. Erdoğan İstanbul başta olmak üzere bu şehirlerin elde tutulması için özel çaba harcayacaktır.

Reuters’e konuşan AKP’li bir yetkili: ”Ekonomideki gelişmelerin seçmen üzerindeki etkisi en önemli unsur. Büyükşehirlerin kaybedilmemesi istikrar için ana unsurlardan biri. Bu konuda özel çalışma yapılacak. İttifakın zarar görmemesi için iki parti de çalışıyor”

Seçim öncesi TÜİK tarafından 11 Mart’ta açıklanacak olan geçen yılın son çeyreğinde milli gelirin daralmaya işaret etmesi beklenirken bu AKP içinde tedirginliği iyice artırıyor..

Kaynak

www.yenicaggazetesi.com.tr

Kaynak Yeniçağ: AKP’nin son anketi: Mansur Yavaş 3 puan önde

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: