EKONOMİ

‘Genç Çiftçi Projesi’ kapsamında Bursa’da 50 üreticiye dağıtılan küçükbaş hayvanların bazılarında veba görüldü!”

VEBA!!!
Hayvanlar, Bursa İl Müdürlüğü’nün olumsuz raporlarına rağmen Tarım ve Orman Bakanlığı görevlilerinin olumlu raporlarıyla dağıtılmış…

CHP den VEBA SALGINI iddiası…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal: ” ‘Genç Çiftçi Projesi’ kapsamında Bursa’da 50 üreticiye dağıtılan küçükbaş hayvanların bazılarında veba salgını görüldü, derhal karantina tedbirlerinin uygulanmasını istiyorum.”

CHP’li Sarıbal: ” Türkiye’nin gıda güvenliği tehdit altında…”

Hayvanlarda görülen veban ölümcül bir hastalık, hastalığın insana da bulaşma riski bulunuyor.

Hükümet ‘Genç Çiftçi Projesi’ adı altında Bursa’daki 50 üreticiye bin 700 koyun dağıttı. Koyunlar işletmelere teslim edildikten 10-15 gün sonra bazılarında ölümler gerçekleşti.

Sarıbal: ”Bütün bu işletmeleri gezdik, veba salgını olduğunu, karantina tedbirlerinin ise tam anlamıyla uygulanmadığını gördük!”

“SAĞLAM VE HASTA HAYVANLAR NEDEN AYRILMAMIŞ?”

Hayvanlar, Bursa İl Müdürlüğü’nün olumsuz raporlarına rağmen Tarım ve Orman Bakanlığı görevlilerinin olumlu raporlarıyla dağıtılmış…

Sarıbal: “55 ölüm vakası gerçekleştiği bilinmekte. Bu sürelerde karantina koşulları tam olarak uygulanmıyor. Sağlam ve hasta hayvanlar ayrılmamış. Diğer sağlıklı hayvanlar ve insanlar risk altında. Sorumlu olan Tarım Bakanlığı’nın kendisidir. Bu hayvanların dağıtılmasındaki sorumluların bulunup, cezalandırılması gerekir. Ayrıca karantina koşulları da tam anlamıyla yerine getirilmeli. Ben buradan Bursa Tarım Orman İl Müdürlüğü’nü derhal açıklama yapmaya, sadece bakmakla yetinen o Bakanı da istifaya davet ediyorum.”

Kaynak Yeniçağ

www.yenicaggazetesi.com.tr
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: