VÜCUDUNDA İLTİHAP VE ENFEKSİYON OLANLARA DERMAN OLACAK KARIŞIM

🔷️ VÜCUDUNDA İLTİHAP VE ENFEKSİYON OLANLARA DERMAN OLACAK KARIŞIM

Vücudunda iltihap ve enfeksiyon olanlara derman olacak karışım! 3 yemek kaşığı koyup 7 dakika kaynatmanız yeterli…

Vücudunuzda iltihaplanma veya enfeksiyon varsa doğal yoldan kurtulmanız mümkün..

– İlaç kullanmadan vücudunuzdaki iltihaplardan ve enfeksiyondan kurtulmak için evde 7 dakikada hazırlayabileceğiniz tarifi uzmanlar paylaştı.

Kanda oluşun iltihabı, vücuda yayılan iltihabı ve enfeksiyonu temizlemek için ihtiyacınız olan tek şey bir avuç dut kurusu..

İşte, sizi iltihap ve enfeksiyondan kurtaracak olan dut suyunun tarifi…

🔵 İLTİHAP SÖKEN VE ENFEKSİYONU AZALTAN MUCİZEVİ DUT SUYU!

Dut Suyunun Malzemeleri;

3 Kaşık Dut Kurusu

1 Bardak Su

Dut Suyunun Hazırlanışı

3 yemek kaşığı dut kurusunu 1 bardak kaynar suyun içinde 7 dakika boyunca kaynatın.

Dut Suyunun Uygulanışı

3 kaşık dut kurusu ve 1 bardak kaynar su ile hazırladığınız dut suyunu soğuduktan sonra yarım bardak olarak ikiye bölün ve 1 ay boyunca sabah akşam için. 

🔵 DUT KURUSUNUN FAYDALARI NELERDİR?

-İçerisindeki yüksek lif sayesinde sindirim sistemi sağlığına destek olarak kabızlığa iyi gelir..

-Antioksidan bir yapıya sahip olan dut kurusu, serbest radikallerle savaşır ve kansere karşı korur..

-B vitamini açısından zengin bir içeriğe sahip olan dut kurusu vücut fonksiyonlarının düzgün çalışmasını sağlar..

-Potasyum sayesinde kan basıncını düzenler ve kalp sağlığını korumada etkilidir..

-İçeriğindeki demir, anemi gibi kan bozukluklarını önler..

-Kalsiyum ve magnezyum barındıran dut kurusu, kemik sağlığı için de oldukça önemlidir..

-Cilt sağlığını destekler ve cilt için gerekli olan A vitaminini içerir..

-Akciğer enfeksiyonlarından sorumlu olan influenza virüslerini ve bakterileri önler..

-Beynin kalsiyum ihtiyacını karşılar..

-A, K ve B vitaminleri ile de hastalıklara karşı önemli bir besin olan dut kurusu, kanın pıhtılaşmasını engellediği gibi kemik sağlığına da katkıda bulunur..

<p>Bir anti-inflamatuar diyet, vücuttaki iltihaplanma ile savaşmak için bir çare olarak tanıtılmaktadır. Yaygın bir inanış, "iltihabın" her zaman kötü olduğu yönündedir. Enflamasyon, hoş olmayan yan etkilere neden olsa da, aslında bağışıklık sistemimizin verdiği sağlıklı bir tepkidir. Bakteriler, virüsler veya alerjenler gibi yabancı bir istilacı vücuda girdiğinde veya bir yaralanma meydana geldiğinde, bağışıklık hücrelerimiz hızla harekete geçer. Vücudu rahatsız edici bir ajandan kurtarmak için hapşırabilir veya öksürebiliriz. Kesik veya yaralanma yerinde bu hassas bölgeye karşı nazik olmamızı işaret eden ağrı ve şişlik hissedebiliriz. Kan hızla akarak sıcaklık veya kızarıklık oluşturabilir. Bunlar, bağışıklık sistemimizin hasarlı dokuyu tamir ettiğinin veya istilacılarla savaştığının işaretleridir. İyileşme gerçekleştikçe, iltihaplanma yavaş yavaş azalır. </p>
<p>Diyetisyen Pınar Demirkaya konu hakkında bilgiler verdi. </p> www.cafemedyam.com

🔵 İLTİHAPLARA KARŞI NASIL BESLENİLMELİ? İLTİHAP GİDERİCİ BESİNLER NELERDİR?

Bir anti-inflamatuar diyet, vücuttaki iltihaplanma ile savaşmak için bir çare olarak tanıtılmaktadır. Yaygın bir inanış, “iltihabın” her zaman kötü olduğu yönündedir. Enflamasyon, hoş olmayan yan etkilere neden olsa da, aslında bağışıklık sistemimizin verdiği sağlıklı bir tepkidir. Bakteriler, virüsler veya alerjenler gibi yabancı bir istilacı vücuda girdiğinde veya bir yaralanma meydana geldiğinde, bağışıklık hücrelerimiz hızla harekete geçer. Vücudu rahatsız edici bir ajandan kurtarmak için hapşırabilir veya öksürebiliriz. Kesik veya yaralanma yerinde bu hassas bölgeye karşı nazik olmamızı işaret eden ağrı ve şişlik hissedebiliriz. Kan hızla akarak sıcaklık veya kızarıklık oluşturabilir. Bunlar, bağışıklık sistemimizin hasarlı dokuyu tamir ettiğinin veya istilacılarla savaştığının işaretleridir. İyileşme gerçekleştikçe, iltihaplanma yavaş yavaş azalır. 

Diyetisyen Pınar Demirkaya konu hakkında bilgiler verdi. 

<p>Enflamasyon uzadığında zararlı hale gelir ve sağlıklı hücrelere zarar vermeye başlayarak proinflamatuar bir durum oluşturur. Diğer bir sorun da, vücudun bağışıklık sisteminin sürekli olarak hücrelere saldırmasına neden olan genetik sapmalardan kaynaklanmaktadır. Bu bazen lupus, fibromiyalji, multipl skleroz, romatoid artrit, tip 1 diyabet ve Crohn hastalığı gibi otoimmün bozukluklarla ortaya çıkar. Bazen egzersiz eksikliği, yüksek stres ve kalori açısından zengin diyetlerden kaynaklanan sağlıksız bir yaşam tarzı, metaflamasyon olarak adlandırılan tüm vücutta kronik düşük seviyelerde iltihaplanmayı tetikleyebilir. [1,2] Bu tip düşük dereceli inflamasyon genellikle belirgin semptomlar üretmez, ancak zamanla metaflamasyon kardiyovasküler hastalık, alkole bağlı olmayan yağlı karaciğer hastalığı,tip 2 diyabet , Alzheimer hastalığı ve bazı kanserler (örn. meme, kolon). </p> www.cafemedyam.com

Enflamasyon uzadığında zararlı hale gelir ve sağlıklı hücrelere zarar vermeye başlayarak proinflamatuar bir durum oluşturur. Diğer bir sorun da, vücudun bağışıklık sisteminin sürekli olarak hücrelere saldırmasına neden olan genetik sapmalardan kaynaklanmaktadır. Bu bazen lupus, fibromiyalji, multipl skleroz, romatoid artrit, tip 1 diyabet ve Crohn hastalığı gibi otoimmün bozukluklarla ortaya çıkar. Bazen egzersiz eksikliği, yüksek stres ve kalori açısından zengin diyetlerden kaynaklanan sağlıksız bir yaşam tarzı, metaflamasyon olarak adlandırılan tüm vücutta kronik düşük seviyelerde iltihaplanmayı tetikleyebilir. [1,2] Bu tip düşük dereceli inflamasyon genellikle belirgin semptomlar üretmez, ancak zamanla metaflamasyon kardiyovasküler hastalık, alkole bağlı olmayan yağlı karaciğer hastalığı,tip 2 diyabet , Alzheimer hastalığı ve bazı kanserler (örn. meme, kolon). 

<p>Bu inflamatuar durumlar için anti-inflamatuar diyetler teşvik edilebilir. Enflamatuar sürece müdahale ettiğine inanılan birkaç gıda içerirler, ancak kesin mekanizmasına ilişkin araştırmalar kesin değildir. Tek bir anti-inflamatuar diyet planı yoktur. Genellikle çok çeşitli meyve ve sebzeler, doymamış yağlar, minimum düzeyde rafine tam tahıllar, çay, kahve, otlar, baharatlar ve yağlı balık yemeyi vurgular. Akdeniz diyeti ve DASH diyeti, halihazırda birçok anti-inflamatuar gıdayı sergileyen popüler diyet planlarıdır. </p> www.cafemedyam.com

Bu inflamatuar durumlar için anti-inflamatuar diyetler teşvik edilebilir. Enflamatuar sürece müdahale ettiğine inanılan birkaç gıda içerirler, ancak kesin mekanizmasına ilişkin araştırmalar kesin değildir. Tek bir anti-inflamatuar diyet planı yoktur. Genellikle çok çeşitli meyve ve sebzeler, doymamış yağlar, minimum düzeyde rafine tam tahıllar, çay, kahve, otlar, baharatlar ve yağlı balık yemeyi vurgular. Akdeniz diyeti ve DASH diyeti, halihazırda birçok anti-inflamatuar gıdayı sergileyen popüler diyet planlarıdır. 

<p><strong>Antiinflamatuar gıdalara örnekler: </strong></p>
<p>*Meyveler </p>
<p>*Sebzeler </p>
<p>*Yüksek lifli kepekli tahıllar </p>
<p>*Bakliyat </p>
<p>*Tekli doymamış yağlar (avokado, zeytinyağı, fındık, fındık ezmesi, tohumlar) </p>
<p>*Çoklu doymamış omega-3 yağları (ceviz, keten tohumu, chia tohumu ve somon, ringa balığı, sardalye, uskumru dahil su ürünleri ) </p> www.cafemedyam.com

Antiinflamatuar gıdalara örnekler: 

*Meyveler 

*Sebzeler 

*Yüksek lifli kepekli tahıllar 

*Bakliyat 

*Tekli doymamış yağlar (avokado, zeytinyağı, fındık, fındık ezmesi, tohumlar) 

*Çoklu doymamış omega-3 yağları (ceviz, keten tohumu, chia tohumu ve somon, ringa balığı, sardalye, uskumru dahil su ürünleri ) 

<p>*Çay </p>

<p>*Kahve </p>

<p>*En az %70 veya daha yüksek kakao kuru maddesi içeren bitter çikolata </p>

<p>*Otlar, baharatlar (zerdeçal, zencefil) </p> www.cafemedyam.com

*Çay 

*Kahve 

*En az %70 veya daha yüksek kakao kuru maddesi içeren bitter çikolata 

*Otlar, baharatlar (zerdeçal, zencefil) 

Bir yanıt yazın

Verified by MonsterInsights