ABD Deniz Kuvvetleri, ilk kez internette dolaşan ve ‘UFO’lara -Tanımlanamayan Uçan Nesne- ait olduğu öne sürülen videoların gerçek olduğunu kabul etti…

Donanma sözcüsü Joe Gradisher, gizliliği kaldırılmış üç askeri videodaki, çok hızlı hareket eden bu cisimleri ‘Tanımlanamayan Hava Fenomenleri’ (Unidentified Aerial Phenomena -UAP) olarak tanımladı.

VİDEO

Amerikan özelaraştırma şirketi ‘To The Stars Academy of Arts & Sciences’ tarafından Aralık 2017 ve Mart 2018 tarihleri arasında yayımlanan bu görüntülerde gelişmiş kızıl ötesi sensörlerle tespit edilen cisimler görülüyor. 

2004’te çekildiği belirtilen bir videoda sensörler birhedefe kilitleniyor. Ancak hedefteki cisim hızla ekrandan kayboluyor ve sonra bir daha yeri tespit edilemiyor.

2015’te çekilen iki videoda ise gördükleri şeylerin ne olduğunu anlamaya çalışan savaş pilotlarının ses kayıtları yer alıyor.

İlk videoda pilotlardan biri şaşkınlık içinde diğerine ‘Bu s…. bir drone, dostum. Aman Tanrım. Rüzgâra karşı gidiyorlar. Şuna bak adamım’ diyor.

‘PİLOTLAR RAPOR ETMELİ’

Sözcü Gradisher Amerikan CNN televizyonuna, ‘Tanımlanamayan Hava Fenomenleri’ konusundaki şeffaflığın eğitim gören pilotları, hava sahasında pilotların güvenliğini tehdit eden ‘ihlalleri’ rapor etmeye teşvik etme amaçlı olduğunu söyledi.

Gradisher:

”Bu, tamamen eğitim sahalarımızda sık sık yaşanan UAP ihlalleriyle ilgili. Bu ihlaller uçuş güvenliği ve operasyonlarımızın emniyeti açısından tehdit oluşturuyor.”

”Kamuya açık bu videolar, donanmamızın eğitim sahalarında yaşanan ihlallerin çok küçük bir kısmını yansıtıyor. Yıllar boyunca havacılarımız, videolardaki nesnelerin ne olduğuyla ilgili terminoloji ve teorilerle ilgili algı yüzünden bunları rapor etmedi.”

Gradisher, bu cisimlerin ne olduğunu anlamanın tek yolunun pilotlarının bunları rapor etmeye teşvik etmek olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: