EKONOMİ

MOODY’S: GELİŞEN EKONOMİLERDEKİ BANKALARI BEKLENMEDİK GELİŞMELERDEN KORUMAYA…

MOODYS’TEN KRİTİK TÜRKİYE UYARISI..

İflas eden bankaların gelişen ülke bankaları üzerindeki etkisi sınırlı

🔵 KÜRESEL SERMAYE PİYASALARINDAKİ DURUM SON DERECE DEĞİŞKEN VE ÖNGÖRÜLEMEZ

– Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s:

“ABD’de iflas eden bankaların gelişen ülke bankaları üzerindeki etkisinin sınırlı olmasının beklendiğini belirtmek isteriz..

Gelişmelerin gelişen ekonomilerin bankaları üzerindeki doğrudan olumsuz etkinin mütevazı olmasını ve esas olarak yerel finansal varlıklarda ve para birimlerinde oynaklık ve finansman koşullarındaki sıkılaşma gibi ikinci dereceden etkilerle kendisini göstermesini bekliyoruz..

Küresel sermaye piyasalarındaki durum son derece değişken ve öngörülemez olmaya devam ederken, yapısal fonlama güçleri ve likidite tamponları, gelişen ekonomilerdeki bankaları beklenmedik gelişmelerden korumaya yardımcı olacaktır..”

Www.cafemedyam.com

🔵 MOODY’S, TÜRKİYE’YE DİKKAT ÇEKTİ: UYARDI

Moodys’ten kritik Türkiye uyarısı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, varlık risklerinin en fazla artması beklenen gelişen ülke olarak Türkiye’ye dikkat çekti..

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, gelişen ülke bankalarının varlık risklerine ilişkin rapor yayımladı..

Raporda, varlık risklerinin en fazla artması beklenen gelişen ülke Nijerya olarak gösterilirken bu ülkeyi Türkiye ve Kolombiya’nın izlemesinin beklendiği vurgulandı..

“100 BAZ PUAN ARTACAK

Moody’s, regülasyon gevşetme tedbirlerinin kaldırılmasının sorunlu kredileri ,Nijerya’da 300, Kolombiya’da 130, Türkiye’de ise 100 baz puan artıracağını tahmin etti..

Yavaşlayan kredi büyümesi ile artan yeniden yapılandırmaların Türkiye’deki hesaplamaları etkilemesinin beklendiğini belirtti..

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: