.
“MHP’nin önemli ismi Servet Sazak, zehir zemberek sözlerle istifa etti”

MHP’nin 12Eylül darbesinden önce Genel Başkan Yardımcısı olan Gün Sazak’ın oğlu, MHP Eskişehir eski milletvekili Süleyman Servet Sazak, MHP üyeliğinden istifa etti..

Süleyman Servet Sazak, bir dönem MHP’de genel başkanlığa da aday olmuştu..

  • Süleyman Servet Sazak:

“Türk milliyetçisinin, yegane hassasiyeti bölücü terör mü? Dilimiz, töremiz, ahlakımız, estetiğimiz, ekonomimiz yok ediliyor, ne gam. MHP üyeliğinden istifa ettim, saygılar..” 

  • İşte Sazak’ın paylaşımı:

“MHP’den istifa eden Süleyman Sazak: ‘Siyasal İslamcı bir parti ile…”

Eski Gümrük ve Tekel Bakanı Gün Sazak’ın oğlu, eski MHP milletvekili Süleyman Servet Sazak MHP’den istifasının perde arkasını ve istifa sürecini anlattı..

Eski MHP Eskişehir Milletvekili Süleyman Sazak,  MHP’ye eleştirilerde bulundu..  

Sazak’ın yaptığı istifa açıklamasında, ekonomi vurgusu dikkat çekti. Son zamanlarda Cumhur İttifakı bileşenleri içerisinde iktidara yönelik eleştirilerle birlikte istifalar da peş peşe gelmeye başlamıştı..

1999 yılından beri MHP içerisinde yer alan Sazak, istifasının perde arkasını anlattı..

“SİYASAL İSLAMCI BİR PARTİ İLE…”
  • Süleyman Servet Sazak:

“Türk milliyetçisinin, yegane hassasiyeti bölücü terör mü? Dilimiz, töremiz, ahlakımız, estetiğimiz, ekonomimiz yok ediliyor, ne GAM. MHP üyeliğinden istifa ettim, saygılar..”. 

Sazak, 2002 yılından bu yana MHP lideri Devlet Bahçeli ile herhangi bir fikrinin uyuşmadığını belirtti..

  • Kendisini istifaya götüren süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Sazak:

 “Siyasal İslamcı bir parti ile Türk milliyetçiliği hareketinin bir araya gelmesi zaten mümkün olmayan bir iştir..” 

Cumhuriyet//Sinem Nazlı Demir

“MHP’li Yalçın’dan ‘Süleyman Sazak’ açıklaması: ‘Bu gibilerin evveli hüsran, ahirleri de ziyandır”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, eski Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Sazak’ın istifasının ardından açıklama yaptı..

  • Semih Yalçın:

“MHP’ye saldıran bu gibi proje isimler ne ilk ne de son olacaktır. Bu gibilerin evveli hüsran, ahirleri de ziyandır..”

“İHRAÇ İŞLEMLERİNİN BAŞLATILDIĞINI ÖĞRENDİĞİNDE…”

Semih Yalçın:

“Geçmişte MHP’de önemli sorumluluklar üstlenmiş bir iki kişi ihraç işlemlerinin başlatıldığını öğrendiğinde, ülkücü adabını ve ahlakını bir kenara bırakarak partimizi ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’yi terbiyesiz ve saygısız ifadelerle eleştirmeye yeltenmiştir..

MHP’ye saldıran bu gibi proje isimler ne ilk ne de son olacaktır. Hayatlarını içinde yer aldıkları camianın değerlerini özümsemeden, nasıl bir davanın adamı olduklarını idrak etmeden geçirenlerin, kalan ömürlerini kıylükal ile harcamaları normaldir..

Bu gibilerin evveli hüsran, ahirleri de ziyandır..

Oysa MHP ve Ülkücü Harekette; vefa, kadirşinaslık, davaya sadakat, geçmişte sergilenen ortak çabalara ve omuz omza verilen mücadeleye hürmet esastır. İnsanlar birbirlerini tenkit edebilirler, ancak eleştirmenin dozu ve kalibresi iyi ayarlanmalı; kelamın değeri, seviyesi, ahlakı olmalıdır..

Hak edene hak ettiği dilden konuşmak ise başka bir husustur..

Lakin söz konusu olan MHP ve Milliyetçi Hareketin lideriyse orada devreye Ülkücü ahlakı ve Ülküdaşlık hukuku girmelidir. Ülkücü olmanın ve Ülkücü ahlakının en temel göstergelerinden biri, liderine ve büyüklerine karşı hürmetkâr olmaktır. Eğer artık davaya inanmıyor ve onun liderinin siyasi anlayışıyla uygulamalarına katılmıyorsanız; bunu dillendirirken hiç olmazsa edepli, saygılı olmak zorundasınız. Bu; sizin muhatabınızdan çok, izzetinefsinize vermeniz gereken kıymetin ve milletinize olan borcunuzun icabıdır..

Ülkücüler, davalarına sadakat ve birbirlerine karşı terbiyelerini muhafaza hususunda hem kendilerine hem de varlık sebepleri olan millete söz vermişlerdir.. Sözlerini tutmayanlar, Ülkücülük gömleğini çıkarmışlar demektir.. Geçmişine, hatıralarına ve en önemlisi de davasına ihtiram duymayanların; kendilerine saygısı olmadığı gibi, topluma da hayrı kalmamış, karakterleri aşınmış ve kağşamış demektir. Geçmişte de böylesi suiistimallere ve kendilerine şahsiyet veren bir davanın ismetini kirletmeye dönük suiistimallere şahit olduk. Sırf siyaseten zor duruma düşüreyim, kamuoyu önündeki itibarını zedeleyeyim, haksız çıkarayım diye; inandıkları değerleri çiğneyip partimize ve Milliyetçi Hareketin liderine saldıranlar, bundan hiçbir şey elde edemeyip kendilerine ve millete zarar vermişlerdir..

Hz. Ali efendimizin şu sözü, boş konuşan ve malayani ile vakit zayi eden hamakat ehli için kulağa küpe olacak cinstendir: ‘Susmak vakardır.’ Gevezelik ve faydasız sözlerle iştigal etmek yerine susmak, aklı başında her insan için vakarlı bir duruş anlamına gelmektedir..”

NE OLMUŞTU?

“Mansur Bey bize babamın emaneti!”

CHP tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Mansur Yavaş’a MHP’lilerden destek…

  • Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş:

“Mansur Bey bize babam Alpaslan Türkeş’in emaneti zaten. Kendisini çok eskiden beri tanıyoruz. Kendisi hiç çizgisinden sapmamış bir ülkücü, ben de Alpaslan Türkeş adına kendisine vefa gösterme adına buradayım. Alparslan Türkeş’in adını yasaklayanlara inat kendisinin yanındayız.”

  • Öldürülen eski Bakan Gün Sazak’ın oğlu, MHP eski Milletvekili Süleyman Servet Sazak:

“Daha önce söyledim zaten Mansur Bey’le beraber olduğumu. Burada olmamın ötesinde bir olay var, bugün ülkücü irade burada, en önemlisi bu. Birilerinin ülkücü irade dediği şey işte bu manzara, dolayısıyla ülkücü irade Mansur Bey’le beraberdir ve Mansur Bey’i CHP’nin adayı olarak çok ciddi bir şekilde destekliyoruz.”

  • Mansur Yavaş:

“Hep birlikte kazanacağız. Bu sefer trafolara kedi falan giremeyecek. Çünkü öyle bir fark geliyor ki anketlerde, bırakın kediyi, fil soksalar fark etmeyecek..

Ükücüler, geçen dönem de desteklemişlerdi. Önemli olan bana güvenmeleri. İnşallah ben de onların güvenini boşa çıkartmayacağım. Ankara hak ettiği başkent olacak..

İftira atanlara tüm televizyonlar açık. Ben savunma yaparken hepsi ölü taklidi yaptı.
Hayatlarında görmedikleri mağlubiyeti Ankara’da tadacaklar, göreceksiniz.
Ülkücülerin desteği benim için önemli ”

Kendisini istifaya götüren süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulunan
MHP milletvekili Süleyman Servet Sazak:

“Siyasal İslamcı bir parti ile Türk milliyetçiliği hareketinin bir araya gelmesi zaten mümkün olmayan bir iştir..” 

https://www.cafemedyam.com/2022/01/14/mansur-bey-bize-babamin-emaneti/

İLGİLİ HABER

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: