SIYASET

Olağan Üstü Toplantı!

CHP tüzüğüne göre, 60 PM üyesinin 5’te 1’inin çağrı yapması durumunda Genel Başkan bir hafta içinde PM’yi olağanüstü toplamak zorunda.

CHP’de 12 PartiMeclisi üyesi, dilekçelerini parti genel merkezine bugün faks ve kurye yoluyla ulaştırdı…

CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke: “12 milletvekiliyle PM toplantısına gideceğiz.”

12 PM üyesi dilekçelerini parti genel merkezine faks ve kurye ile ulaştırdı.

Böke: “Maltepe ve Siverek olmak üzere bazı adaylıklar örgütümüzde ve parti kamuoyunda rahatsızlık yaratmıştır. Bu tartışmalara son vermenin yolu PM’nin toplanmasıdır. PM’nin toplanması dilekçemizi 12 imza ile genel merkezimize vereceğiz” demişti…

Bugün faks ve kurye yoluyla CHP Genel Merkezi’ne iletilen dilekçelerin imzacıları;
Ali Şeker, Mehmet Ali Çelebi, İlhan Cihaner, Selin Sayek Böke, Gökhan Günaydın, Ekrem Kerem Oktay, Yaşar Seyman, Müslim Sarı, Hakkı Süha Okay, Haluk Pekşen, Erdal Aksünger ve Gaye Usluer.

Olağanüstü PM talebinde bulunan isimler, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yaşanan gelişmelerle ilgili bir de mektup gönderdi…

CHP tüzüğüne göre, 60 PM üyesinin 5’te 1’inin çağrı yapması durumunda Genel Başkan bir hafta içinde PM’yi olağanüstü toplamak zorunda.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, PM’nin atama yetkisini almış, İstanbul Maltepe ve Şanlıurfa Siverek ilçe adaylarını belirlemişti. Siverek’ten CHP’nin Sedat Bucak’ı aday göstermesi, parti tabanı ve PM’de de çok sert tepkilere neden olmuştu.

CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke: “MYK’ya yetki devri sonrası yaşananlar, başta Maltepe ve Siverek olmak üzere bazı adaylıklar örgütümüzde ve parti kamuoyunda rahatsızlık yaratmıştır. Bu tartışmalara son vermenin yolu PM’nin toplanmasıdır. PM’nin toplanması dilekçemizi 12 imza ile genel merkezimize vereceğiz” şeklinde tweet atarken, CHP 24. Dönem İstanbul Milletvekili Müslüm Sarı ise, “Aday belirleme sürecini ve verilen yetki sonucunda yapılan atamaları konuşmak üzere PM’yi 12 imza ile olağanüstü toplantıya çağırıyoruz”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: