SIYASET

MARMARA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ MUSTAFA KURT: ERDOĞAN’IN DİPLOMA KAYDI ÜNİVERSİTEMİZDE

Selahattin Demirtaş: “Tabii tüm bunları Madagaskar Cumhurbaşkanı için söylüyorum. Yanlış anlayıp da başımı derde sokmasınlar, hiç hapse giresim yok.”

🟢 ERDOĞAN’IN MARMARA ÜNİVERSİTESİ’NDEN MEZUNİYETİ VE DİPLOMASI….

– Marmara Üniversitesi Rektörü Mustafa Kurt:

“Böyle bir şeyin mümkün olmadığını ifade etmek isteriz. Genel bir açıklamayı da bir saat içinde paylaşacağız. İddiayı… Herkes görecek, herkes belgeyi belge numarasıyla görecek. Öyle bir şey olması mümkün değil. Bize yazılı bir şey ulaşmadı açıkçası. Bundan evvelki rektörlere ulaştı mı diye baktım ben. Bizi üzen, Marmara Üniversitesi’ni çok üzen bir itham oldu. Gelen her öğrenci bir birey. Annesi babası dahi gelse veremeyiz, paylaşamayız. KVKK kuralları var. Yusuf Ziya Özcan’ın açıklaması dezenformasyondur.”

Yusuf Ziya Özcan:

“O zaman varsa ellerindeki belgeleri kamuoyu ile paylaşsınlar” 

Marmara Üniversitesi’nden konuya ilişkin yapılan açıklama

🟢 MERAKIMDAN ARAŞTIRDIM

Erdoğan’ın diplomasını bulamayan eski YÖK Başkanı konuştu!

Görev yaptığı dönemde Erdoğan’ın diplomasını arayan, ancak bulamadığını söyleyen eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, “Kişisel merakımdan araştırdım” dedi…

Türkiye, 14 Mayıs’ta düzenlenecek seçimlere hazırlanırken AKP’li Erdoğan’ın tartışma yaratan üniversite diploması yeniden gündeme geldi.

Erdoğan’ın 4 yıllık üniversite diplomasına sahip olup olmamasıyla ilgili açıklama yapan eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, görev yaptığı sürede diplomayı çok aradığını ancak bulamadığını açıkladı.

‘RESMİ OLARAK SORMADIK’

– Özcan:

“YÖK Başkanı olduğumda iki şeyi merak etmiştim. Birisi 1998 yılında alınan katsayı kararının mimarı eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz’ün kat sayıyla ilgili bir araştırma yapıp yapmadığını merak ediyordum. Arşivde araştırmalar yaptım. Hiçbir şey çıkmadı. Diğeri ise Erdoğan’ın diplomasıydı. Marmara Üniversitesi’ndeki arkadaşlara sordum. ‘Hocam tek bir tane kayıt yok’ dediler. İki konuda da ilerleme sağlayamadık. Bunları resmi olarak sormadık çünkü o dönemde mümkün mü bunu sormak.”

‘MERAKIMDAN ARAŞTIRDIM’

“Neden bu araştırmanızı o dönem basınla, kamuoyuyla paylaşmadınız?”

– Özcan:

“Bu YÖK başkanının işi değil ki. Ben sadece merakımdan araştırdım. Herkes diplomayı konuşuyordu. Hiçbir YÖK başkanı ‘acaba Cumhurbaşkanı’nın diploması var mıdır, sahte midir’ diye merak edip araştırmaz. Ben kişisel merakımdan araştırdım”

cumhuriyet

🟢 CUMHURBAŞKANININ DİPLOMASI! DEMİRTAŞ: ‘DİPLOMA GERÇEĞİNİ SEÇİMDEN SONRA ÖĞRENECEĞİZ’

DİPLOMANIN SAHTE OLDUĞU ORTAYA ÇIKARSA DEVLETTE NELER OLUR?

Diyelim ki diploma var. Peki neden bir tek üniversite arkadaşın bile yok? İnsanın üniversite yıllarından bir tanecik bile fotoğrafı olmaz mı?

– Basit bir magazin konusundan değil, çok ciddi bir şeyden söz ediyoruz. İddialar yabana atılır gibi değil..

Aslında bir kişinin üniversite okuyup okumamış olması pek de önemli değildir. Üniversite okumadığı halde kendisini geliştirmiş, yetkinleşmiş pek çok kişi tanıyorum. Burada sözünü ettiğim durum, bir ülkenin en önemli yönetim kademesine gelebilmek için gereken çok önemli bir şartın sağlanıp sağlanmadığıdır..

Gerçeği, seçimden sonra öğreneceğiz..

– Modern devletler tarihinin en büyük skandalıyla karşı karşıya gelebiliriz.. Sahte bir üniversite diplomasıyla ülkeyi neredeyse 10 yıl tek başına yönettiği iddia edilen birinin gerçekte seçilme yeterliliğinin olmadığı ortaya çıkarsa neler olabileceğini bir düşünün..

DİPLOMANIN SAHTE OLDUĞU ORTAYA ÇIKARSA DEVLETTE NELER OLUR?

Bunların birkaç tanesini ben yazayım, siz tamamlarsınız..

– Atadığı tüm bakanlar yetkisiz olacakları için o bakanların yaptıkları tüm işlemler de geçersiz hale gelir..

– Atadığı tüm elçilerin görevi düşer..

– Atadığı Anayasa Mahkemesi, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyelerinin görevleri düşer..

– Atadığı tüm valilerin, kaymakamların, rektörlerin görevleri düşer..

– Atadığı tüm genel müdürlerin, bakan yardımcılarının görevleri düşer..

Yani geriye doğru olarak tüm atama kararnameleri geçersiz hale gelir. Devlet bürokrasisi bir dakika içinde çöker. Ülkenin tüm elçilikleri, dış temsilcilikleri yetkisiz hale gelir..

– Onayladığı bütün uluslararası sözleşmeler geçersiz hale gelir..

Meclis’in çıkardığı ve Cumhurbaşkanı’nın onayıyla yürürlüğe giren bütün kanunlar geçersiz hale gelir. Örneğin, İstanbul Sözleşmesi kendiliğinden yürürlüğe girer. (Sözleşme, kendisinin başbakanlığı döneminde imzalanmıştı.)

Cumhurbaşkanı’na hakaret davalarının hepsi düşer. Verilmiş cezalar kadük hale gelir, ceza verilen kişilere tazminat ödenir..

Beşli çeteye verilen tüm ihaleler geçersiz olur..

🟢 PEKİ CUMHURBAŞKANI NASIL BİR DURUMLA KARŞI KARŞIYA KALIR?

Cumhurbaşkanlığı dokunulmazlığı da ortadan kalkacağına göre kendisi, Yüce Divan sıfatı taşıyacak Anayasa Mahkemesi’nde değil, normal ağır ceza mahkemesinde yargılanacak duruma gelir..

– Yargılama için en az 400 milletvekilinin onaylaması gereken Meclis kararına da gerek olmaz..

– Görevi süresince kendisine ödenen maaş, ek ödenek, Saray’ın yeme, içme, ısıtma, soğutma, iletişim, gibi giderleri ile bindiği uçakların yakıtlarından uçuş ekibinin maaşlarına kadar ve koruma ordusunun maaşlarından gizli ödenekten harcadığı her kuruşa kadar tümü kendisinden tahsil edilir..

– Saray’da muhtarlara verdiği yemeklerden, Suudi Prens için getirtilen çalgı çenginin parasına kadar, Cumhurbaşkanı sıfatıyla yaptığı tüm harcamalar kendisine ödetilir..

– Diploma sahteyse buna sessiz kalan, sahteliğin üstünü örten üniversite yönetimleri ile Yüksek Seçim Kurulu üyeleri de çok ağır cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalır..

– Daha sayamayacağımız kadar çok sonuç çıkar ortaya, belki bazıları da hayırlı olur.

🟢 BİRKAÇ ÜNİVERSİTE SORUSU

Muhalefetin, tüm bu olasılıkları göz önünde bulundurarak geçiş sürecini planlaması gerekir.

– Tabii tüm bunları Madagaskar Cumhurbaşkanı için söylüyorum. Yanlış anlayıp da başımı derde sokmasınlar, hiç hapse giresim yok.

Madagaskar Cumhurbaşkanı’na birkaç soru sorarak bitirmek istiyorum. Diyelim ki diploma var..

– Peki neden bir tek üniversite arkadaşın bile yok? Neredeyse bütün orta okul ve lise arkadaşlarını devlette bir yerlere getirdin ama numune niyetine bir tek üniversite arkadaşını devlette bir yere yerleştirmedin? Üniversite arkadaşlarına ayıp olmuyor mu?

– İnsanın üniversite yıllarından bir tanecik bile fotoğrafı olmaz mı? Neden hiç üniversite fotoğrafın yok?

– Neden bugüne kadar bir tek kişi bile çıkıp “Biz üniversiteyi birlikte okuduk, aynı okuldaydık, aynı sınıftaydık” demedi?

– Haydi diyelim ki hiç arkadaşın olmadı, hiç hocan da mı olmadı üniversitede? Neden bugüne kadar bir tek hoca çıkıp da “O benim öğrencimdi” demedi? Ya da sen neden “Falan hoca benim üniversiteden hocamdır” demedin?

– Hayat hikayende neden hiç üniversite hatıran yok?

Son ve en önemli soru:

Kaç çeşit makarna yemeği yapabiliyorsun? En az 10 çeşit yapamıyorsan kesinlikle üniversite okumamışsındır..

Duvar// Selahattin Demirtaş // Edirne Cezaevi

Www.cafemedyam.com

🟢 ESKİ YÖK BAŞKANI YUSUF ZİYA ÖZCAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan’ın yaşamı merak ediliyor. Yusuf Ziya Özcan kimdir, kaç yaşında? Yusuf Ziya Özcan kim ile evli? Yusuf Ziya Özcan hangi partiye üye?

HABERİN DEVAMI İÇİN RESİME TIKLAYIN

Devamını Oku: MARMARA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ MUSTAFA KURT: ERDOĞAN’IN DİPLOMA KAYDI ÜNİVERSİTEMİZDE

Sayfalar: 1 2

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top