CAFEMEDYAM

DOĞRU HABER

Bebeğinizin Kulaklarını Asla Deldirmemenizin Nedeni?

Bebeğinizin Kulaklarını Asla DeldirmemenizBebeğinizin Kulaklarını Asla Deldirmemeniz

Ben Bir Doktorum ve İki Çocuk Annesiyim

Bebeğinizin Kulaklarını Asla Deldirmemenizin Nedeni ve Tam Olarak Güvenli Olduğu Yaş

Bir bebeğin kulaklarını delmenin “yasadışı” olması gerektiği…

Tıp uzmanı ebeveynleri neden bebeklerinin kulaklarını deldirmemeleri gerektiği konusunda uyarıyor.

Dr. Tania Elliot, 15 yıllık kurul onaylı bir doktor ve aynı zamanda iki çocuk annesidir.

 

 

Kulak delmek ve bunun çocuklar çok küçükken yapıldığında nasıl uzun vadeli sonuçlara yol açabileceği…

   -Dr Elliott bunun enfeksiyona veya nikel alerjisine yol açabileceği konusunda uyarıyor.

–    Dr Elliott:

“Çocuğunuzun küçükken kulaklarını delmek, antibiyotik gerektiren bakteriyel enfeksiyonlara, apselere ve yanlış yapıldığında kulak dokusunda ve kıkırdakta hasara yol açabilir.Özellikle yaygın olarak kullanılan bazı cihazlarda ve doğru sanitasyon protokollerine uyulmadığı durumlarda..

Bu her yaşta meydana gelebilir ancak bağışıklık sistemi gelişen küçük bebeklerde bu duruma en yatkın olanlardır. Kulak piercingi aynı zamanda nikel alerjisinin en yaygın nedenlerinden biridir ve deri döküntülerine yol açabilir.

Bebeklerin bağışıklık sistemleri gelişirken ve ciltleri delinirken, vücut da bir bağışıklık tepkisi oluşturuyor. Bir dahaki sefere nikel içeren herhangi bir şeye maruz kaldığında alerjik reaksiyon meydana gelebilir.

Çocuğunuzun, enfeksiyonu önlemek için bakımını üstlenebilecek yaşa geldiğinde ve iyileşirken kulaklarına dokunmamayı veya kulaklarını çekmemeyi anlamaları ve nikel içermeyen cihazlar ve mücevherler kullanarak kulaklarını delmek güvenlidir.”

Mükemmel yaşa gelince?

–   Dr Elliott:

”Yedi yaş ve üzeri çocuklar için sorun yok ..Küpelere nasıl sorumlu bir şekilde bakım yapacağımızı gözden geçirdik ve onları günde iki kez sterilize etmek için oradaydım. Hemşirelerin ve el basınçlı cihazların kullanıldığı bir yere gittik.

Çocuğunuzun kulaklarını delecekseniz, cihazın basıncı üzerinde hiçbir kontrolünüz olmadığında ve kıkırdak hasarına neden olabileceğinden, delici tabanca yerine iğne veya elle basınçlı cihaz kullanmayı tercih edin.

Ayrıca enfeksiyon riskini azaltmak için güvenli temizlik ve sanitasyon uygulamaları konusunda eğitim almış hemşire gibi bir tıp uzmanı tarafından yapılmasını da öneriyorum.”

“Ayrıca 18K altın olan ve nikel içermeyen takılar da seçtik.”

–   Dr Tania Elliot:

”Kulak delme konusundaki endişelerinde yalnız değilim.

Tanınmış cadde piercing mağazası Claire’s Aksesuarlarını etiketleyen annelerden birinin annesi şunu sordu: “Bir bebeğin kulaklarını delmek neden yasa dışı değil? @claires .

“Bunu durdurmak için onları boykot etmek istiyorum, bu zihinsel bir durum, geçenlerde bir bebeğin gülen ve mutlu bir durumdan tam bir şok ve acıya dönüştüğünü gördüm. artı enfeksiyon riski de var.

“Bebeklerin küpelere ihtiyacı yok!” diye onayladı.

Çocuğun kulaklarını deldirirken güvenli uygulamalar

  • Yaş : Gelenekler farklılık gösterebilir ancak tıbbi olarak ebeveynlerin, çocukları piercingi kendi başlarına halledip bakımını yapabilecek duruma gelene kadar beklemeleri önerilir.
  • Saygın yer: Steril uygulamalara sahip saygın bir yer seçtiğinizden emin olun. Emin değilseniz sterilizasyon prosedürlerini sorun
  • Delme tekniği: Çocuklarda silahla delme yerine iğneyle delme tekniği önerilir çünkü enfeksiyon ve yara izi riskini azaltır.
  • Küpeler: Som gümüş ve 14, 18 veya 24 karat altın gibi hipoalerjenik malzemelerden yapılmış küpeleri seçin. Bu tür metallerin alerjik reaksiyona neden olması muhtemel değildir. Nikelden KAÇININ.
  • Bakım sonrası: Küpeleri dört ila altı hafta boyunca kulağınızda tutun ve bölgeyi günde iki kez tuzlu su solüsyonuyla temizleyin. Çocuğunuz yeterince büyük olsa bile bu sorumluluğu tamamen ona bırakmayın.
  • Gözlem: Pirsinglerin tamamen iyileşmesi birkaç ay sürebilir, bu nedenle her iki loba da dikkat edin ve altı haftayı geçene kadar spor yaparken piercing’i kapatın; böylece ekstra güvenlik için piercing’i çıkarabilirsiniz.

Dr. Anita Elliot’a göre onu en çok ilgilendiren şey nikel ve alerji ve enfeksiyon riski.

Takıların yanı sıra kemer tokalarında, bazı oyuncaklarda ve hatta soya, çikolata, kuruyemiş ve konserve ürünlerde bile nikel bulunabilir.

Dr Elliott, piercing tavsiyesine ek olarak daha yaygın olan başka bir kuralı daha olduğunu söylüyor: evde ayakkabı yok.

Bu sadece evin kirlenmesini önlemek için değil aynı zamanda tehlikeli bakterilerin içeriye sızma riskini en aza indirmek için de geçerlidir.

Şöyle ekledi: “Üzerlerinde her türlü kiri, virüsü, bakteriyi taşıyorlar. “Evinizde ayakkabısız bir bölge tutun.”

Videosu 10.000’e yakın beğeni aldı ancak bazı kullanıcılar, doktoru kültürel farklılıkları dikkate almadığı için eleştirdi.

Başka biri, “Çocuğumun kulaklarını delmek istemem çünkü onların kendi başlarına karar vermelerini istiyorum” diye ekledi.

Deb daha fazla bilgi istedi ve şöyle dedi: “Doktor, evde ayakkabı giymelerini neden istemiyorsunuz?”

Başka bir kişi de kendi deneyimini paylaşarak şunları ekledi: “Annem kulaklarımı deldirmeyi ilkokula başlayana kadar erteledi ve ben de iğne korkusu ve travmanın yanı sıra küpe yaptırdığımı hatırlatan tepkiler alıyorum.

Stres bazen daha kötüdür.

Ben de aynısını yapmayı reddettim ve kızlarımın hepsini doğumdan itibaren en kısa sürede yaptırdım.

Jewharra şunları söyledi: “İnsanlar bebeklerini ucuz takılarla deldiklerinde olan şey budur.”

Alicia şunları söyledi: “Kübalı kızların kulakları çok genç yaşta deldiriliyor.

Bugünlerde aşılardan sonra ama 1958’de doğduğumda muhtemelen 6 haftalıktı. Bundan bir sorun çıktığını hiç duymadım. Neden buna karşı çıkıyorsunuz?”

Please follow and like us:

Bir yanıt yazın

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial