TWİTCH

TWİTCH

Twitch, viral üstsüz yayınlardan sonra çıplaklık konusunda rahatlıyor ve 'sanatsal' ya da 'kurgusal' olduğu sürece yayında seksi olabileceğinizi söylüyor

TWITCH’İN ‘SANATSAL ÇIPLAKLIK’A İZİN VERME KARARI  

Yayın platformu Twitch,  cinsel içerikle ilgili topluluk kurallarında birkaç büyük değişiklik yaptığını açıklayarak interneti şok etti .

 

Giderek daha fazla yayıncı “üstsüz” yayın yapmaya başladı ancak sitenin Hizmet Şartlarını bozmamak için videoyu kırptı..

Twitch başlangıçta bu içerik oluşturucuları yasaklamış olmasına rağmen , site aniden rotasını değiştirdi ve uygun etiket altında belirli çıplaklık türlerine izin vermeye karar verdi .

En yeni meta, aynı zamanda ima edilen çıplaklık metası olarak da bilinen üstsüz meta, 2023’ün sonunda viral hale geldi.

Bir kadının üstsüz yayınının platformun kurallarını ihlal etmesi, sosyal medyada viral olması ve internette tepkilere yol açması Twitch izleyicilerini şaşkına çevirdi.

Yayıncı Morgpie , canlı yayın sırasında çıplak göğüslü göründüğü viral bir klibin tüm sosyal medyada viral olmasının ardından genel olarak bu trendi popülerleştirme konusunda itibar kazandı . Pek çok kişi bu içeriğe Twitch’te “izin verilmiş” olması karşısında şok oldu ve Morgpie daha sonra yasağı kaldırsa da buna neyin sebep olduğu tam olarak belli değil.

Yayıncı Morgpie , canlı yayın sırasında çıplak göğüslü göründü
Yayıncı Morgpie , canlı yayın sırasında çıplak göğüslü göründü

Diğer yayıncılar da çıplak göğüslü görünerek aynı şeyi yapmaya başladı, ancak kamera çekimi çok fazla şey ortaya çıkmayacak kadar yüksekte oldu..

Bu ‘üstsüz’ metaya katılan tek yayıncı da o değil.

Diğer yayıncıların da benzer içerik yayınlaması, sosyal medyadaki yorumcuları, bu içeriğin, platformun Müstehcen İçerikle İlgili Topluluk Kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle yasaklamayı gerektirmediği konusunda şaşkınlığa uğrattı.

Twitch’in Yetişkinlerde Çıplaklığa İlişkin Kuralları, “aktif olarak bir çocuğu emzirmedikleri” sürece, kadınların sunum yapan bireylerin “meme uçları açıkta kalan göğüsleri” göstermesini yasaklıyor.

 Pek çok izleyici, bu yayıncıların bu konudaki Twitch Yönergelerini aşmanın yollarını bulduğunu iddia ediyor.

Bir yanıt yazın

Verified by MonsterInsights