BEYAZ PLASTİK SANDALYELER NASIL TEMİZLENİR?

🔵 BEYAZ PLASTİK SANDALYELERİN AVANTAJLARI ÇOKTUR

Plastik malzeme genellikle neredeyse yüzde 100 geri dönüştürülmüş plastikten oluşur ve tekrar geri dönüştürülebilir, sandalyeler hafiftir, genellikle istiflenebilir ve hava koşullarına dayanıklıdır..

Beyaz plastik sandalyelerin dezavantajı; Düzenli olarak temizlemezseniz, hava şartlarına maruz kaldıklarında çok çabuk kirlenir ve solgunlaşırlar. Bununla birlikte, yalnızca birkaç ürün, alet ve biraz dirsek yağıyla temizlenmesi de oldukça kolay olabilir..

Beyaz plastik sandalyeler

Beyaz Plastik Sandalyeler Ne Sıklıkta Temizlenir?

Çimen, çamur, yiyecek, ağaç özsuyu veya kuş pisliğinden kaynaklanan dökülmeler ve lekeler mümkün olduğu kadar çabuk temizlenmelidir . Dış mekan sezonunun başında yapılan kapsamlı bir temizlik genellikle yaz boyunca sürer. Sandalyeleri kış için saklamadan önce mutlaka iyice temizleyin.

🔵 BEYAZ PLASTİK SANDALYELERİN TEMİZLİĞİ İÇİN İHTİYACINIZ OLANLAR 

Ekipman / Araçlar

 • Kovalar
 • Bahçe hortumu
 • Sünger
 • Yumuşak kıllı naylon fırça
 • Mikrofiber havlular
 • Lastik eldivenler
 • Plastik muşamba
 • Sprey şişesi

Talimatlar

Beyaz plastik sandalyeleri temizlemek için malzemeler ve aletler

Ladin / Sanja Kostik

Bir Temizlik Alanı Ayarlayın

Bahçe hortumunun yakınındaki güneşli bir yere plastik bir muşamba serin. Temizlenmesi gereken sandalyeleri veya diğer plastik mobilyaları muşambaya taşıyın.

Temizlik alanı için muşamba üzerine yerleştirilmiş turuncu bahçe hortumu olan beyaz plastik sandalye

Temizleme Solüsyonunu Karıştırın

Beyaz plastik sandalyeler için işe yarayan çeşitli temizlik çözümleri vardır. Temizlik seansınız için birini seçin.

Genel bir temizlik yapmadan önce, sandalyeler küflenmişse, yüzde 25 su ve yüzde 75 damıtılmış beyaz sirkeden oluşan solüsyonu bir sprey şişesinde karıştırın. Küflü bölgelere uygulayın ve genel temizlik yapmadan önce yaklaşık 10 dakika  bekleyin..

Temizleme Çözümleri:

 • Bir kovaya bir galon ılık su dökün ve dörtte bir bardak bulaşık deterjanı ekleyin. Sabunu dağıtmak için iyice karıştırın.
 • Bir galon ılık suyu yarım bardak kabartma tozuyla karıştırın ve iyice karıştırmak için karıştırın.
 • Bir galon ılık suya dörtte bir fincan çok amaçlı temizleyici ekleyin.
Beyaz plastik sandalyeye temizleme solüsyonu püskürtüldü ve bezle silindi

Sandalyeleri Yıkayın ve Durulay

Kirli su damlamalarını yakalamak için sandalyeleri bir sünger veya yumuşak kıllı bir naylon fırça kullanarak yukarıdan aşağıya doğru yıkayın. Lekeli alanlar için, lekelerin kaldırılmasına yardımcı olacak hafif bir aşındırıcı görevi görmesi için süngerin veya fırçanın üzerine bir miktar kuru kabartma tozu serpin.

Sandalyeler kir ve kalıntılardan arındığında bahçe hortumuyla iyice durulayın. Sandalyeler temiz ve beyazsa mikrofiber havluyla kurulayın veya güneşte kurumaya bırakın. Hala kirliyse bir sonraki adıma geçin.

 

Beyaz veya renkli plastik sandalyeleri temizlerken herhangi bir aşındırıcı temizleyici kullanmayın. Kumlu temizleyiciler veya sert ovma pedleri plastiği çizecek ve kirin bahçelere yerleşmesine izin verecektir.

Yumuşak kıllı naylon fırçayla fırçalanmış beyaz plastik sandalye

Pis ve Lekeli Sandalyeleri Beyazlatmak için Oksijenli Ağartıcı Solüsyonu Karıştırın

Sandalyeler hâlâ kirli ve lekeli görünüyorsa oksijen bazlı ağartıcı solüsyona ihtiyaç vardır. Oksijenli ağartıcı, lekeleri gideren ve plastikleri parlaklaştıran, yavaş etkili, yumuşak bir ağartma maddesidir. Klorlu ağartıcıdan daha yavaş çalışır  , daha az aşındırıcıdır ve plastiklere daha az zarar verir ve daha çevre dostudur. Oksijenli ağartıcı ve su solüsyonu, temizlik yaparken çimenlere veya bitkilere zarar vermez.

Beyaz sandalyelerinizin ne kadar kirli olduğuna bağlı olarak, bir kovada bir galon ılık suyu yarım ila bir bardak toz oksijenli ağartıcı ile birleştirin. Tozu karıştırmak ve çözmek için iyice karıştırın.

Bir kova su üzerine oksijen bazlı çamaşır suyu

Oksijenli Ağartıcı Çözümünü Uygulayın

Oksijenli ağartıcı solüsyonunu uygulamak için lastik eldiven giyerek bir sünger veya yumuşak kıllı naylon fırça kullanın. En baştan başlayın ve gömülü toprağın kaldırılmasına yardımcı olmak için bir miktar dirsek yağı kullanın.

Plastiklerin beyazlatılmasına yardımcı olmak için çözeltinin sandalyelerde en az 15 dakika kalmasına izin verin. Daha uzun süre bırakılması sandalyelere zarar vermez.

Oksijenli ağartıcı solüsyonu süngerle beyaz plastik sandalyeye sürülür
 

Durulayın ve Kurutun

Sandalyeleri bahçe hortumuyla iyice durulayın ve mikrofiber bir bezle kurulayın veya güneşte açık havada kurutun.

Bahçe hortumundan su püskürtülen beyaz plastik sandalye

 

🔵 BEYAZ PLASTİK SANDALYELERİ DAHA UZUN SÜRE TEMİZ TUTMANIN İPUÇLARI 

   • Sandalyeleri temiz ve beyaz hale getirdikten sonra, ince bir kat otomotiv macunu cila uygulayarak onları daha uzun süre bu şekilde tutun. Balmumu sandalyelerin üzerine yaymak için kuru, yumuşak bir bez veya sünger kullanın. Kuru bir bezle parlatın. Balmumu, lekelerin ve kirin plastikten hemen kaymasına yardımcı olur.
   • Sandalyeleri çiçek ya da yaprak döken ağaçların altına bırakmayın.
   • Kış mevsiminde sandalyeleri dondurucu soğuklardan korunacak şekilde kapalı mekanlarda temizleyin, örtün ve saklayın.
   • Dış mekana yerleştirildiğinde sandalyelerin korunmasına yardımcı olmak için dış mekan şemsiyesi kullanın .

BEYAZ PLASTİK SANDALYELER

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.