BUZDOLABIMI 3 DAKİKADA TEMİZLEMEMİ SAĞLAYAN YÖNTEM

🔵 BUZDOLABIMI 3 DAKİKADA TEMİZLEMEMİ SAĞLAYAN İNANILMAZ KOLAY YÖNTEM

Buzdolabınızı birkaç dakika içinde bu şekilde genişletip genişletebilirsiniz. 

Ev işlerimizi yaparken buzdolabını temizlemeyi atlıyoruz. Ama bu iyi bir fikir değil. Neyse ki temizlemek düşündüğünüz kadar zor olmak zorunda değil..

  Temizlik uzmanı Courtney, buzdolabınızı sadece 3 dakikada nasıl tertemiz hale getirebileceğinizi açıklıyor.. 

1. Dakika: Boş 

Buzdolabınızı boşaltarak başlayacaksınız. Bir çöp torbasını yakınınızda tutun. Artık iyi olmayan her şey doğrudan çöp kutusuna gidebilir..

 Uzun süre bozulmadan kalacak taze, rafa dayanıklı sebzeler ve buzdolabında saklanan yiyecekler bir kenara bırakılacaktır. Bunları tezgahın üzerine veya bir sandık veya kutuya koyup bir kenara bırakabilirsiniz..

 Burada önemli olan bazı şeyleri fazla düşünmemek. Bugün veya yarın son kullanma tarihi dolmak üzere olan yeşil fasulyeleri kullanıp kullanmayacağınızdan şüphe mi ediyorsunuz?

 Buzdolabınızda çürüyüp gitme ihtimalleri yüksektir. At onları! 

2. Dakika: Atın onu 

-Çöp kutunuza 30 saniye içinde ulaşabilir misiniz? 

Daha sonra çöpünüzü hemen çıkarın. Sıvıları (eski süt, geçen haftadan kalma çorba) tuvalete atın..

 Sadece bunu yaparken giderleri tıkamadığınızdan emin olun; buzdolabınız temiz olabilir, ancak çok daha büyük bir sorunla karşı karşıya kalacaksınız..

 

3. Dakika: Silin ve düzenleyin 

Hazırda biraz ılık sabunlu su bulundurun ve buzdolabınızı temizlemek için eski bir bez kullanın..

 Tüm camı silin ve kenarları ve köşeleri unutmayın. Düzenli olarak yaptığınız sürece uzun bir zaman almanıza gerek yok. Bu hızlı ve kolay işleme haftada bir kez 3 dakikanızı ayırarak buzdolabınız temiz kalacaktır. Bu sizi saatlerce fırçalamak zorunda kalmaktan kurtaracaktır. Çok fazla zaman ve enerji tasarrufu sağlandı..

🔵 BUZDOLABINDAKİ KÜFÜ ÇIKARMANIN EN HIZLI YOLU

 

Sadece silin ve küf yok olur!

Yiyeceklerinizi buzdolabında çok uzun süre mi bıraktınız? O zaman buzdolabında küf oluşma ihtimali vardır..

 Bu kirli, grimsi lekenin temizlenmesi zor olabilir. Neyse ki buzdolabındaki pisliği temizlemenin çok kolay ve hızlı bir yolu var..

Buzdolabındaki kalıp

Bazen buzdolabınızın temiz olması için elinizden geleni yaptığınızı düşünürsünüz ama yine de buzdolabınızda küf vardır. Küf buzdolabında oldukça hızlı gelişir ve bu nedenle düzenli olarak temizlemeniz önemlidir. Peki buzdolabınızda küf nasıl oluşur ve onu nasıl temizleyebilirsiniz? Size söyleyeceğiz.

Küf nasıl gelişebilir?

Buzdolabı bakteri ve küflerin çoğalması için mükemmel bir yerdir. Çok fazla yiyecek var ve soğuk sıcaklık küf oluşumu için mükemmel bir ortam yaratıyor. Küf en hızlı şekilde su içeren gıdalarda ve aynı zamanda kuru ürünlerde gelişir. Buzdolabındaki hava sirkülasyonu nedeniyle küf sporları açıkta kalan tüm ürünlerin üzerine yerleşme şansına sahiptir. Mesela sebze çekmecenizde çürük bir sebze parçası mı var? Daha sonra bu mantar sporları kısa sürede tepsideki diğer tüm sebzelerde bulunabilir. İçinde küf olduğunu fark ettiğinizde buzdolabınızı iyice temizlemeniz için yeterli neden!

Limon

Oldukça mantıklı ama yine de söylüyoruz: Buzdolabınızı küften arındırmak için öncelikle buzdolabındaki tüm ürünleri çıkarmalısınız. Kış ise soğuk eşyalarınızı dışarıya koyabilirsiniz. Aksi takdirde, bozulmaması için yiyeceklerinizi mutlaka soğutucuya koyun. Daha sonra küçük bir kaseyi biraz suyla doldurun ve içine yarım limon sıkın. Limonun diğer yarısını soyun ve bir miktar limon kabuğunu su kabına koyun. Çanağı üç dakika boyunca 700 Watt’ta mikrodalgaya koyun.

Daha sonra limon suyunun bulunduğu kaseyi (dikkat edin sıcaktır)   doğrudan buzdolabına koyun ve kapağını kapatın. Kaseyi yarım saat boyunca buharda bekletin ve ardından buzdolabını bulaşık beziyle temizleyin. Buzdolabındaki küf kolaylıkla çıkarılacak ve buzdolabınız yeni gibi görünecek! Ayrıca buzdolabınız da taze ve meyvemsi kokar.

LibelleTV eğitim videosunu buradan izleyin:

https://content.jwplatform.com/players/KetjzAT4-zrphK1lZ.html

🔵 BUZDOLABI DÜZENİ

👇 HABERİN DEVAMINI OKU 👇

🔵 BUZDOLABINDAKİ KÖTÜ KOKU NASIL GİDERİLİR?

👇 HABERİN DEVAMINI OKU 👇

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.