GÜNDEM

FİNANCİAL TİMES: ERDOĞAN’IN ETRAFI DALKAVUKLARLA ÇEVRİLİ, EKONOMİK SIKINTILARDAN KOPUK

“KRİTİK SORU, YÖNETİMİNİN CİDDİ ŞEKİLDE TEHDİT ALTINDA OLDUĞUNU HİSSETTİĞİNDE DİKTATÖRÜN NASIL TEPKİ VERECEĞİDİR”

🔵 DALKAVUKLARLA ÇEVRİLİ VE EKONOMİK SIKINTILARDAN KOPUK

İngiltere merkezli Financial Times gazetesinde, yaklaşan 14 Mayıs seçimlerine ilişkin yayın kurulu imzalı bir başyazı yayınlandı..

Financial Times gazetesinde yayınlanan başyazıda, ekonomi politikalarının Erdoğan’ın mirasını lekelediğini savunan yayın kurulu Türkiye’deki seçimlerin özgür ve adil olmadığını yazdı..

Erdoğan’ın kariyerinin en zorlu sınavıyla karşı karşıya olduğu belirtilen yazıca, “Kritik soru, yönetiminin ciddi şekilde tehdit altında olduğunu hissettiğinde diktatörün nasıl tepki vereceğidir” ifadeleri kullanıldı.

Erdoğan’ın seçim kampanyasını desteklemek için devlet kaynaklarını güle oynaya kullandığını yazan yayın kurulu, Türkiye’deki seçimlerin özgür ve adil olmadığını savundu..

İktidarın devlet kurumlarının içini boşalttığı değerlendirmesine yer verilen Financial Times’ta, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutukluluğuna değinildi ve muhalefet liderlerinin yargılandığı belirtildi..

Ekonomi politikalarının Erdoğan’ın mirasını lekelediğini yazan yayın kurulu, “(Erdoğan) Dalkavuklarla çevrili ve ekonomik sıkıntılardan kopuk, giderek daha izole bir figür çizdi” diye yazdı.. 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: