SAĞLIK

DEPRESYON NEDİR? DEPRESYONUNUZ OLUP OLMADIĞINI NASIL ANLARSINIZ?

MEDİKAL SENSÖRLER LE HASTALIĞIN ETKİLERİNİN ORTAYA ÇIKTIKTAN SONRA HABER VERMEK YERİNE DAHA ÖNCEDEN TAHMİN ETMEK İÇİN UZUN SÜRELİ TAKİPLER YAPILMASI HEDEFLENİYOR..

🔵 DEPRESYON NEDİR?

Depresyon:

“Aşırı derecede zevk alamama, uzun süreli üzüntü veya aktiviteden kaçınma ile karakterize bir duygudurum bozukluğudur..”

Çoğu insan doğal olarak üzüntü ve keder duyguları da dahil olmak üzere akut düşük ruh hali dönemleri yaşarken, klinik depresyon belirtileri en az iki hafta sürmelidir..

Ölüm, kayıp veya hastalık nöbetlere neden olabilirken, depresyon genellikle net bir nedenden yoksun olabilir veya duygu yoğunluğunda mantıksız görünebilir..

Bu durum, dünya çapında önde gelen bir engellilik nedeni olarak kabul edilir ve kabaca 10 kişiden biri hayatlarının bir noktasında en az bir klinik depresyon dönemi yaşar..

Bu durumu yaşayanlar arasında yaşam kalitesini düşürmenin yanı sıra, yılda 210 milyar ABD dolarından fazla olduğu tahmin edilen bir ekonomik yük eklemekte  ve intihar riskini önemli ölçüde artırarak, onu dikkat gerektiren ciddi bir hastalık haline getirmektedir..

HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sayfalar: 1 2

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: