“AKP’li Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrı’nın sorunları yerine hemen her gün sosyal medya üzerinden bir trol gibi genel siyasete dahil oluyor ve herkese saldırıyor.. "

milletvekili adayı olmak için Ağrı Belediye Başkanlığından istifa etti.

🟢 AKP’Lİ SAVCI SAYAN İSTİFA ETTİ

Günlerdir Ağrı Kamuoyunun gündeminde olan Savcı Sayan’ın milletvekilliği adaylığı Erdoğan tarafından alınan kararla netlik kazandı.

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olumlu görüş bildirmesinin ardından Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan görevinden istifa etti.

Sayan’ın hangi ilden aday listesine gireceği ise henüz netlik kazanmadı.

🟢 AKP’Lİ AĞRI BELEDİYE BAŞKANI SAVCI SAYAN’İN ‘AKÇELİ’ İŞLERİ

İSTANBUL BİZİ ÖRNEK ALSIN DEMİŞTİ: AKP’Lİ SAVCI SAYAN’IN ŞOVU ERKEN BİTTİ..!

“AKP’li Ağrı Belediyesi, halk ekmek üreten fırına biriken borçlarını ödeyemeyince satışlarını durdurdu..!”

“Türkiye’nin en ucuz ekmeğini satıyoruz” diyerek propaganda yapan AKP’li Başkan Savcı Sayan, Ağrı’da ekmeği 1.4 TL’ye satacaklarını belirterek İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, Ağrı Belediyesi’ni örnek alması gerektiğini söylemişti..

AKP’li Ağrı Belediyesi bayramdan sonra halk ekmek büfelerindeki satışları durdurdu..

Ağrı’da 10 gündür hiçbir halk ekmek büfesinde ekmek satılmazken, belediye tarafından duruma dair hiçbir açıklama yapılmıyor..

  • CHP Ağrı İl Başkanı Nihat Aslan:

 “AKP’li Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrı’nın sorunları yerine hemen her gün sosyal medya üzerinden bir trol gibi genel siyasete dahil oluyor ve herkese saldırıyor..

Ağrı adına hiç bir hizmeti olmayan bu şahsın tek işi sosyal medyada şov yapmak..

Sözde Türkiye’nin en ucuz ekmeğinin satıldığı Ağrı’da 10 gündür halk ekmek fırını çalışmıyor ve büfelerde ekmek satışı yapılmıyor..

AKP hükümeti Türkiye’yi yönetemediği gibi, AKP’li başkanda Ağrı’yı artık yönetemez durumda..” 

BELEDİYE 6 AYDIR BORCUNU ÖDEMEMİŞ!
  • CHP Ağrı İl Başkanı Nihat Aslan:

 “Ağrı Belediyesi için ucuz ekmek temin eden işletmenin yöneticileri ile bizzat görüştüm. İşletmeciler, Ağrı Belediyesi’ne 6 aydır 1.40 kuruştan ekmek temin ettiklerini ancak belediyenin firmaya yapması gereken destek ödemesini gerçekleştirmediğini ifade ettiler..

Artan maliyetler ve girdi fiyatlarına daha fazla dayanamadığını ve iflas ettiklerini belirten işletme, bayram sonrası halk ekmek üretimini durdurdu. Böylece işletmede çalışan 60 kişide işsiz kaldı..” 

AKP’Lİ AĞRI BELEDİYE BAŞKANI SAVCI SAYAN’IN ‘AKÇELİ’ İŞLERİ: FİRMA DEĞİŞİYOR SAHİBİ DEĞİŞMİYOR..!

“Savcı Sayan’ın ihalelerinde firmalar değişmiş adres aynı kalmış!”

Ağrı Belediyesi’nin, açtığı 55 ihalenin de aynı firmaya verildiği, farklı isimlerle açılan şirketlere verilen ihalelerin hep aynı adrese gittiği iddia edildi..

Ağrı Belediyesi’nde Savcı Sayan döneminde yapılan 55 ihalenin hep aynı firmalara verildiği öne sürüldü… 

İhalelerin verildiği şirketler isim değiştiriyor, hisseler devrediliyor, açılıp kapanıyor ancak ihaleler hep aynı adrese gidiyor..

Örneğin, 36 milyon 968 bin 640 TL değerinde 13 ayrı ihale hep Avcılar’daki Albayrak Apt. No 8/5 adresine teslim edilmiş..

Ağrı Belediyesi Savcı Sayan’ın başkan seçildiği 31 Mart 2019 tarihinden 30 Kasım’a kadar 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 21’inci maddesinin (B) bendi (Pazarlık Usulü), 21’inci maddesinin (F) bendi (Pazarlık Usulü) ve 19’uncu maddesinin Açık İhale Usulüyle yaptığı 55 ihalenin yüzde 71’ini Ağrı dışında bulunan firmalara verdi..

İhalelerin yüzde 24’ü (36 milyon 968 bin 640 TL) İstanbul’un Avcılar ilçesi Cihangir Mah. Atakan Sk. Albayrak Apt. No 8/5 adresine teslim edildi..

“ŞİRKETLER SIK SIK AÇILIP KAPANIYOR!”

Kamu İhale Kurumu (Ekap) üzerinden ulaşılan 55 ihalenin yüzde 71’i İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Erzurum, Hatay, Samsun, Adana, Bursa, Kocaeli, Antalya ve Van’a kayıtlı ve birbiriyle irtibatlı firmalara verildi..

Samsun’a verilen bir ihalenin bağlantısını Diyarbakır’da, Erzurum’a verilen bir ihalenin bağlantısını Ankara’da, Adana’ya verilen ihalenin bağlantısını ise İstanbul’da bulmak mümkün..

Bazıları Sayan’ın seçildiği 2019 yılında ve sonrasında kurulan şirketlerin çoğu, tek adreste toplanıyor. Sıklıkla açılıp kapanan ve hisse devri yaparak isim değişikliğine giden şirketlerin hareketliliği olağandışı bir görüntü veriyor.. 

13 İHALENİN ADRESİ ALBAYRAK APARTMANI..!

Avcılar İlçesi Atakan Sk. Albayrak Apt. No 8/5 adresinde 7 firma, 13 ihalede, 36 milyon 968 bin 640 TL’yi pay etti..

Aynı apartmanın aynı kapı numarasını kullanan şirketlerin zaman zaman hissedarları ve ortaklıkları değişiyor, tür ve isim değişiyor ancak ağ içerisindeki soyadlar hiç değişmiyor..

Adana, Samsun, Ankara, Diyarbakır ve İstanbul kökenli bu şirketler, 2020 yılındaki ihalelerin neredeyse tamamını alırken, bu yılki ihalelerin adresi Ankara’ya kayıyor..

Albayrak Apt.’na giden 36 milyon 968 bin 640 TL değerindeki 13 ihalede ortaklık kuran şirketler şunlar..!”

BERATCAN KURUMSAL HİZMETLER GIDA SAĞLIK İNŞAAT ENERJİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ:

 M. Sıddık Coşar tarafından 2016 yılında 100 bin TL sermaye ile Albayrak apartmanında kuruluyor. Eylül ayında ise isim değiştirerek MİS MÜTEAHHİTLİK TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ adını alıyor. 
 
ÇINARLI KURUMSAL HİZMETLER İNŞAAT GIDA SAĞLIK ENERJİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

İsmet Coşar tarafından 2019 yılında 200 bin TL sermayeyle Albayrak apartmanında kuruluyor. 
 
ADEM ÇELİK MAKİNA METAL İNŞAAT OTOMOTİV İTHALAT İHRACAT TAAHHÜT TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ İŞ ORTAKLIĞI TİCARİ İŞLETMESİ:

 2010 yılında 200 bin TL sermaye ile Diyarbakır’da kuruluyor. 
 
BİLGİN MET ORGANİZAS YON MÜH. İNŞ. ENER.TARIM SAN. VE TİC. LTD. ŞT.:

100 bin TL sermayeyle 2009 yılında İstanbul’da kuruluyor. 
 
FENİX DANIŞMANLIK TEMİZLİK İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ

Samsun’da 2014 yılında 50 bin TL sermaye ile kurulup hissesini Diyarbakır’da Hikmet Ateş’e devrediyor. Hikmet Ateş’ten Cihan Kalkan’a devredilerek SERİ DANIŞMANLIK TEMİZLİK İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ ismini alıyor. Kalkan, bir süre sonra da hissesini Serhat Ateş’e devrediyor. Şirket en son ARES 1 DANIŞMANLIK TEMİZLİK İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ ismini alıyor. Serhat Ateş aynı zamanda 50 bin TL sermaye beyanı olan VEGA KURUMSAL HİZMETLER İNŞAAT OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ’nin sahibi. 
 
ARSLANCAN KURUMSAL HİZMETLER İNŞAAT OTOMATİV YEMEKÇİLİK TURİZM İLAÇLAMA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ: 

2009 yılında 150 bin TL sermaye ile kuruluyor ve VEGA KURUMSAL HİZMETLER İNŞAAT OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ile birlikte 2019’da 17 milyon 950 bin 200 TL’lik araç kiralama ihalesi aldı.  
 
EDK GROUP EĞİTİM DANIŞMANLIK KURUMSAL HİZMETLER TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ

50 bin TL sermaye ile Berker Talay tarafından Adana’da BERKER TALAY OTOMOTİV YEDEK PARÇA TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ adıyla kuruluyor. Talay, geçen yıl ise 100 bin TL sermaye ile Ankara’da YTK KURUMSAL HİZMETLER LİMİTED ŞİRKETİ kurdu. Şirket Çınar ve Bilgin’le ortak ihale aldı. 

İHALE İPTAL EDİLDİ ADRES AYNI KALDI!

Sayan, yönetime geldikten birkaç ay sonra doğal afet vb. durumlarda başvurulan 21 B usulü ile araç kiralama ihalesi yaptı..

İhale 19 Eylül 2019 tarihinde VEGA KURUMSAL HİZMETLER İNŞAAT OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ile ARSLANCAN KURUMSAL HİZMETLER İNŞAAT OTOMATİV YEMEKÇİLİK TURİZM İLAÇLAMA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ne 17 milyon 950 bin 200 TL karşılığında verildi..

İhalede usulsüzlük tespit edildiği için mahkeme tarafından 16 Aralık 2019 tarihinde iptal edildi.. 

Ancak 17 Mart 2020 yılında yine 21 B usulünde yinelenen ihale bu kez 973 bin 350 TL’ye daha önce ihaleyi alan ortaklardan ARSLANCAN KURUMSAL HİZMETLER İNŞAAT OTOMATİV YEMEKÇİLİK TURİZM İLAÇLAMA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ne verildi.. 

“2021’DE BURAKS ÖNE ÇIKTI..!”

Erzurum Yakutiye ilçesinde kurulu BURAKS İNŞAAT TAAHHÜT İNŞAAT MALZEMELERİ NAKLİYE GIDA PETROL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ yılın favori en çok ihale toplayan şirketi oldu..

İlk ihalesini Erzurum’da alan firma daha sonra hisse devri yaparak Ankara’ya taşınıyor. Ankara’ya verilen 12 ihalenin 4’ünü (Toplam 14 Milyon 717 bin 550 TL) bu firma alıyor.. 

Ankara’nın diğer çok ihale alan firması ise 2016’da 50 bin TL sermaye ile kurulan HSA GRUP İNŞAAT MÜHENDİSLİK EMLAK MADENCİLİK TURİZM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ. Şirketin sahibi Ali Toycan Akgül, geçen yıl kazandığı 284 bin 200 liralık ihaleden sonra şirketini Hüseyin Akgül’e devrediyor. Akgül bu kez kendi ismiyle 2019 yılında kurduğu firma üzerinden bu yıl biri 470 bin diğeri ise 790 bin TL değerinde 2 ayrı ihale daha alıyor.. 

OLMAYAN 50 PARKA 50 MASA TENİSİ..!

Kent merkezinde muhtelif parklarda kullanılmak üzere 50 adet dış mekan masa tenisi ihalesi yapıldı..

6 Ağustos 2020’de 475 bin TL bedelle yapılan ihale İstanbul kayıtlı Celal Gurbetçi’ye verildi. Ancak yılın 8 ayını kar altında geçiren kentte ne 50 park var ne de var olan parklarda masa tenisi. İhaleyi alan firma hakkında ise hiçbir bilgi edinilmedi.. 

“ASFALT İŞİ HEP ÖZGEN’E!”

Kentin asfalt işi aynı firmaya veriliyor..

23 Haziran 2020 tarihinde yapılan asfalt yapım ekipmanları kiralama işi bir milyon 249 Bin 200 TL’ye ÖZGEN İNŞAAT ASFALT NAKLİYE TAAH. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.’ne verildi. Aynı firmaya 25 Haziran’da da 2 milyon 966 bin 400 liraya asfalt yapım ekipmanları kiralama işi verildi.. 

KÖMÜR ALIM İŞİ AKP’Lİ MECLİS ÜYESİNİN KARDEŞİNE..!

Kalorifer kömürü alımı ise 2 yıl üst üste aynı firmaya verildi..

21 Ekim 2020 yılının kömür ihalesi 252 bin 450 TL’ye Mehmet Temel’e verildi. Temel, 28 Eylül’de de 586 bin 80 liraya ikinci kez kömür ihalesi aldı. 2 yılın ihalesini alan Temel, AK Parti Ağrı İl Genel Meclis Üyesi Selahattin Temel’in kardeşi. 

“FİRMA DEĞİŞİYOR SAHİBİ DEĞİŞMİYOR..!”

Sayan, seçildiği üç yıldır akaryakıt ihalesini sahibi aynı olan 2 firmaya verdi..

18 Haziran 2019’da 4 milyon 301 bin TL’ye açılan ihale Hasan Aslan’ın ortak olduğu ABDULLAHOĞULLARI GIDA PETROL ÜRÜN PA Z.TİC.SAN LTD. ŞT’ine verildi..

10 Eylül 2020 ihalesi ise yine Hasan Aslan’ın ortağı olduğu AYAS PET. GID. İNŞ. NAK TURZ. İTH. İHR. TİC.VE SAN. LTD. ŞTİ.’ne 4 milyon 468 bin TL’ye verilirken, 19 Nisan’da 6 milyon 827 bin 900 TL’ye yapılan ihale yine ABDULLAHOĞULLARI GIDA PETROL İNŞAAT TURİZM NAKLİYAT TİCARET SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ’ne veriliyor..

Duvar

Mezopotamya Ajansı’ndan Sedat Yılmaz

NE OLMUŞTU?

🟢 İDDİA: SAVCI SAYAN VE KORUMALARI İŞÇİ DÖVDÜ… GEREKÇE: SEVGİ YOLU ÇAMUR OLDU..!

Ağrı’da bir işçi, Belediye Başkanı Savcı Sayan ve korumaları tarafından saldırıya uğradığını söyledi.. Savcı Sayan iddiayı yalanladı…!

 AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın, TOKİ inşaat şantiyesinde çalışan iki işçiyi darp ettiği iddia edildi..

Saldırı esnasında burnu ve dişi kırılan işçilerden Vesim Atılmış ‘’ Sevgi yolu çamur olmuş diye şiddet uyguladılar’’ dedi. Savcı Sayan kaga olayıyla kendisinin ya da ekibinin ilgisinin bulunmadığını ileri sürdü..

Olay Fırat mahallesinde yapımı devam eden TOKİ bölgesinde yaşandı. Önceki gün Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ve beraberindekiler yeni TOKİ inşaat alanına gelerek incelemelerde bulundu..

Sayan’, TOKİ inşaatında çalışan işçileri azarlayarak belediyenin yaptığı yaya yoluna zarar verdikleri gerekçesiyle inşaat işçileriyle tartıştı. Savcı Sayan ve yanındakiler daha sonra TOKİ işçilerini darp etti..

Darp edilen işçilerden Vesim Atılmış ile konuştuk..

Savcı Sayan’ın yanındaki 4 kişi tarafından darp edilen ve burnu kırılan işçi ‘Sadece su saatimiz yukardadır dedim ondan sonra bir şey görmedim’ diyerek yaşananları anlattı..!”

Ağrı Devlet Hastanesi’nden taburcu olması sonrası ulaştığımız Atılmış olay esnasında burnunun ve dişlerinin kırıldığını belirterek tedavi olmak için şehir dışındaki bir hastaneye gideceğini söyledi..

  • Atılmış:

“Ben taburcu olmak istedim, il dışındaki bir hastaneye gidip tedavi olacağım. Belediye Başkanı oraya geldiğinde ben sadece ‘Başkanım bizim su saatimiz var, aylık 600, 700 TL para veriyoruz ‘dedim, ondan sonra bir şey görmedim. Başkanın yanındakiler bana saldırdı. Savcı Sayan da bizim formenimiz N.S.’ye tokat attı” dedi.

Şikâyetçi olduklarını ancak karşı taraftan henüz kimsenin gözaltına alınmadığı bilgisini aktaran Atılmış olayın üstünün kapatılmak istendiğini söyledi..

  • Atılmış:

“Hastanede polis geldi şikâyetçi olduk, karakola götürüp ifademi aldılar. Eğer bir insan işçiyse emekçiyse, üstü başı çamur içindeyse o işçiye el kaldırılmaz. Benim oyumla, sizin oyunuzla belediye başkanı olan biri böyle yapamaz. O, bir kelimesi ile yanındakileri durdurabilirdi. Ama bunu yapmadı üstelik kendisi de formenimize tokat attı.”

  • Kan boğazına kaçtığı için konuşamadığını söyleyen Atılmış:

“Dün geceden beri kan durmadı. Konuşmakta güçlük çekiyorum. Bana dört kişi saldırdı. Sevgi yolu çamur olmuş, kepçe gidip gelmiş bozulmuş bahanesi ile bize şiddet uyguladılar” dedi..

  • Olayın üstünün kapatılmak istendiğini de söyleyen iki çocuk babası Atılmış:

“Karşı taraftan Cezmi Ulutaş beni Messenger’dan aradı istersen kapına geleyim beni öldür diyor. Bana ilk o vurdu. Onun dışında da aramışlar, işte halledelim, kapatalım gitsin bu konuyu demişler kimin aradığını bilmiyorum. Dün akşamdan beri kan durmadı, konuşamıyorum” ifadesini kullandı..

“SAVCI SAYAN: DOĞRU DEĞİL!”

Belediye Başkanı Savcı Sayan, yaptığı açıklamada saldırı iddiasını yalanladı..

  • Savcı Sayan:

“Saha çalışmaları ziyaretim esnasında TOKİ şantiyesine de uğradım. Mevcut firma bizim Sevgi Yolu’ndaki imalatlarımıza büyük zarar vermiştir. Kendilerini uyardım… Burada yetkililerle yaptığım görüşme sonrasında oradan ayrıldım. Çıkan tartışma belediyede bekçilik görevini yapan ve o bölgede kuş besleyen bir çalışan ile daha önce arkadaş olan inşaat işçisi arasındadır. Şahsım ve ekibimden kavgaya karışan kimse olmadı. İki kişi arasındaki husumet adli mercilere ulaştı. İki tarafta birbirinden şikayetçi oldu. Karşılıklı darp raporları var…

“Darp edildim” diyen şahıs daha önce belediyemize müracaat etmiş ve düğün masraflarını da karşılamışız. Bazı kötü niyetli insanlar ve firma tarafından kullanıldığına inanıyoruz. Ne zaman bir icraatımızla ön plana çıkarsak malum gruplar kumpas ve şantajlarla bizi itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Bu olayla herhangi bir ilgimiz bir alakamız yoktur…”

Duvar//Fırat Bulut

Www.cafemedyam.com

🟢 AKP’Lİ AĞRI BELEDİYE BAŞKANI SAVCI SAYAN’IN FETÖ’CÜ İLE FOTOĞRAFI ORTAYA ÇIKTI..!

Aynı fotoğrafta Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok’un da olması dikkat çekti..!”

AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın FETÖ’cü Mehmet Baransu ile aynı masada fotoğrafı ortaya çıktı.

Geçen gün kalp krizi geçirdiği iddiasıyla hastanede anjiyo yapılan Savcı Sayan’ın fotoğrafın ortaya çıkmasının ardından apar topar sildiği görüldü.

Aynı fotoğrafta Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok’un da olması dikkat çekti.

Odatv

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: